Sunku patikėti, kad kažkur Viduržemio jūros dugne Italijos Rivjeroje dumblu ir jūržolėmis apaugusi stūkso viena įspūdingiausių Jėzaus Kristų skulptūrų. Statula, žinoma kaip „Kristus iš bedugnės“, panirusi į 17 metrų gylį.

 

Nepaprastą skulptūrą juosia įspūdingi koraliniai rifai, aplink plaukioja jūros žuvys ir kiti gyvi organizmai. Jis tarsi įkūnija visišką ramybę, taiką pasaulyje.

 

Bronzinę „Kristaus iš bedugnės“ skultūrą Viduržemio jūros dugne pastatė 1954 metais. Tokią statulą pastatyti sugalvojo Duilio Marcante, kurį sukrėtė giluminio nardymo pradininko Dario Gonzatti tragiška žūtis jūroje 1950 metais. D. Marcante pastangomis Jėzaus Kristaus skulptūra atsidūrė po vandeniu San Frutuoso įlankoje.

 

Įspūdingą 2,5 metro aukščio skulptūrą sukūrė skulptorius Guido Galleti. Į jūros dugną meno kūrinį nuleido Italijos karinis laivynas ir profesionalūs narai. Išskėstos Kristaus rankos, nukreiptos į paviršių (rojų) yra taikos ženklas.

 

Net ir tokios šventos skulptūros korozijos neišvengia, todėl 2003 metais buvo ištraukta iš vandens ir restauruota. Inkaras buvo nulaužęs statulos ranką, kurią restauratoriai vėl pritvirtino.

 

Gyvai šią statulą galima apžiūrėti panirus po vandeniu. Jeigu nardymas atrodo per daug ekstremalu, „Kristaus iš bedugnės“ skulptūros kopiją galima apžiūrėti San Frutuose esančioje bažnyčioje. Kitos statulos kopijos saugomos Floridoje, Šveicarijoje, Ispanijoje.

 

Originalią „Kristaus iš bedugnės“ skulptūrą galite pamatyti vaizdo įraše: