Kotinglio fėjos – sumaištį pasaulyje sukėlusi dviejų mergaičių išdaiga
2013-02-15 09:31Dvi britų mergaitės, penkiolikmetė Elzė Rait ir jos pusseserė Frensis Grifits, baigiantis I-ajam pasauliniam karui (1917 m.), paskelbė sensacingą žinią, kad joms pavyko nufotografuoti fėjas, šokančias aplink jas.
Nuotraukos, išspausdindos 1920 metų beletristikos žurnale „Strand Magazine“ atrodė tokios įtikinamos, kad jų tikrumu neabejojo net žymusis britų detektyvų meistras A. Konanas Doilis, „Šerloko Holmso“ autorius. Mergaitėms nebebuvo kur trauktis. Vaikiška išdaiga akimirksniu atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre.
Nuo tos dienos Kotinglio miestelis tapo turistų traukos centru. Iki šių dienų yra tikinčių šia istorija. Tikėjimą istoriją dar labiau sustiprino 1997 metais pasirodęs fantastinis filmas „Fotografuojant fėjas“.
Viskas prasidėjo 1917 metų liepą, kai Elzė, norėdama pralinksminti pussererę ir ją nufotografuoti, pasiskolino tėčio fotoaparatą. Frensis buvo nusiminusi, nes buvo įkritusi į upelį ir sušlapo drabužius, todėl ją išbarė tėvai. Vėliau žiūrėdamas į juostą mergaitės tėvas labai nustebo pamatęs keistus baltus padarus, kuriuos palaikė paukščiais. Norėdama įrodyti, kad tai ne paukščiai, o fėjos, Elzė parodė dar vieną nuotrauką, kurioje pavaizduota Frensis, apsupta būrio stebukladarių.
Rugpjūčio mėnesį mergaitės padarė dar vieną nuotrauką su Elze ir gnomu. Nuotrauką vėl išryškino tėvas, tačiau šį kartą jis rimtai sunerimo ir nusprendė joms nebeduoti fotoaparato. Jis apieškojo mergaičių kambarius ir net nuėjo prie upelio, ieškodamas kokių nors įrodymų apie klastą, bet nieko nerado.
Tiesa išaiškėjo tik 1983 metais. Pačios pusseserės prisipažino suklastojusios fėjų nuotraukas. Fėjos nuotraukose buvo iškirptos iš vaikiškų knygelių ir pritvirtintos smeigtukais bei siūlais. Iš pradžių jos visai nesiekė sukelti tokią sumaištį, o išspausdinus nuotraukas žurnale neišdrįso pripažinti apgaulės.