Tikriausiai ne vienas vaikystėje save įsivaizdavo magu arba būrėja. Nors užaugus meilės burtai karpant širdeles tapo nebe tokie reikšmingi, tačiau kai kurie vis dar nori sužinoti savo lemtį. Tikėjimas magija praskaidrina kasdienį gyvenimą ir leidžia patikėti stebuklais. Norint rasti atsakymus į prieštaringus klausimus, tereikia tiek nedaug – įsigyti naują kortų kaladę.

 

Burtas – gyvenimo kelionė

 

Paimti 24 kortų kaladę ir ištraukti vieną kortą, kuri simbolizuos besiburiantį žmogų. Atitinkamos kortų figūros reiškia žmogaus plaukų ir akių spalvą. Būgnai – žydros arba mėlynos akys ir labai šviesūs plaukai. Širdys – mėlynos akys ir rudi, raudoni arba pelenų spalvos plaukai. Kryžiai – tamsūs plaukai, žalios arba rudos akys. Pikai – juodi arba tamsiai rudi plaukai ir rudos akys. Tuomet ant stalo padėti besiburiančio asmens kortą ir išmaišyti kaladę. Besiburiantysis turi į save kortų kaladę perkelti tris kartus. Tada sudėti kortas taip, kad viršutinė jos dalis būtų apačioje, vidurinė – viduryje, o apatinė – viršuje. Besiburiantis žmogus turi ištraukti iš kaladės tris kortas ir dėti ant jį simbolizuojančios kortos. Jeigu jus burs ne kitas asmuo, o jūs pats save, kortas reikia išdėlioti kitaip. Jas reikia dėti aplink besiburiantįjį žyminčią kortą – jos viršuje, apačioje ir iš abiejų šonų. Taip kortas dėstyti reikia tris kartus, kol susidarys keturios krūvelės po tris kortas, o viduryje pasiliks asmens korta. Tada likusias kortas dėti kiekviename kryžiaus formos kampe taip, lyg norėtumėte sudėlioti kvadratą. Atlikus tokį kortų dėstymą, susidarys keturios krūvelės po tris kortas, keturios po dvi, ir trys kortos ant besiburiančiojo asmens kortos, kurios simbolizuos meilę.

   

Reikšmės

 

Apačioje esančios kortos – praeitis.

 

Viduryje esančios kortos – dabartis.

 

Viršuje esančios kortos – ateitis.

   

Devynakė

 

Širdis – meilė ir susižavėjimas.

 

Kryžius – ašaros ir liūdesys.

 

Būgnas – draugystė ir džiaugsmas.

 

Pikas – širdgėla.

   

Dešimtakė

 

Širdis – begalinė meilė.

 

Kryžius – apkalbos.

 

Būgnas – pasilinksminimai ir pinigai.

 

Pikas – kelionė.

   

Karališkosios šeimos atstovai (bartukas, dama, karalius)

 

Širdis – raudonplaukis arba šviesių plaukų žmogus.

 

Kryžius – rudaplaukis ir mėlynakis.

 

Būgnas – šviesiaplaukis, jaunas žmogus.

 

Pikas – rudų akių tamsaus gymio žmogus.

   

Tūzai

 

Širdis – valdiški namai (ligoninė, policija, nuomojamas butas ir t. t.)

 

Kryžius – rūpestis.

 

Būgnas – žinia arba laiškas.

 

Pikas – nelaimė.

   

Burtas – likimo tunelis

 

Paimti naują 36 kortų kaladę. Tuomet ištraukti šešias bet kokias kortas ir atidėti jas į šalį. Iš likusių kortų ištraukti vieną ir sugalvoti norą. Tada gerai išmaišytas kortas išdėstyti eilėmis nuo viršaus iki apačios. Viršuje turėtų būti dvi kortos, kitoje eilėje – trys, dar kitoje – keturios, toliau – penkios ir paskutinėje – šešios kortos. Iš išdėstytų kortų susidaro piramidė. Stebėkite, kurioje eilėje atsidūrė jūsų korta su sugalvotu noru. Kuo ji yra aukštesnėje eilėje, tuo daugiau kliūčių jūsų laukia. Pirmoje eilėje atsidūrusi korta reiškia, kad jūsų norui nelemta išsipildyti. Jeigu pasirinkta korta nepateko nei į vieną eilutę, dėkite kortas vieną ant kitos sakydami: „Lauk, kentėk, džiaugtis pradėk, kantrybės turėk, pyktį išliek, vilties nepuoselėk“. Kokį žodį tariant iškris jūsų korta, to galite ir tikėtis. Po to reikia sugalvoti klausimą, susijusį su ateitimi. Derėtų iškart numatyti atsakymą. Tada iš visos kaladės ištraukti vieną kortą. Jeigu ištraukėte čirvą – viskas susiklostys taip, kaip tikėjotės. Kryžiai – klaidingas įspūdis, kad tikslas atrodys pasiekiamas ranka, tačiau jums jo, deja, įgyvendinti nepavyks. Pikai reiškia nesėkmę, o būgnai parodys tai, jog viskas bus, kaip norėjote, bet tik tada, jeigu įdėsite daug pastangų.

   

Burtas – taip arba ne

   

Paimti naują kaladę ir sugalvoti klausimą, į kurį atsakymas gali būti tik „taip“ arba „ne“. Tada traukti po vieną kortą nuo viršaus. Jeigu ištraukta korta raudona – atsakymas teigiamas, jei juoda – neigiamas.

   

Burtas – gyvenimo vingis

 

Paimti naują kortų kaladę, gerai išmaišyti kortas ir išskleisti jas ant stalo vėduokle. Tada ištraukti 10 kortų.

Viršutinė eilė (1 korta) – situacija.
Antra eilė (2 ir 3 kortos) – jūsų paties pasirinkimas.
Trečia eilė (4, 5 ir 6 kortos) – nesėkmės ir praradimai.
Apatinė eilė (7, 8, 9 ir 10 kortos) – kortų patarimas, kaip išspręsti problemą.

   

Burtas – spėjimas metams


Paimti kortas, išmaišyti ir užverstas išskleisti vėduokle. Iš visų kortų išsirinkti 13. Vieną kortą palikti viduryje, o kitas 12 išdėstyti ratu. Viena korta reiškia vieną mėnesį. Pirmoji korta simbolizuoja tą mėnesį, kurį buriatės. 13 korta reiškia visus metus.

   

Reikšmės


Širdys – mėnesis arba metai bus laimingi.
Būgnai – aktyvūs ir sėkmingi metai arba mėnesis.
Kryžiai – darbingi ir finansiškai sėkmingi metai arba mėnesis.
Vynai – ginčai ir nesutarimai.