Vidutiniškai vyrai pižamą keičia maždaug kas 13 naktį. Moterys paprastai laukia šiek tiek ilgiau – maždaug 17 naktų, kol galiausiai meta naktinius drabužius į nešvarių skalbinių krepšį. Dauguma moterų turi daug skirtingų pižamų ir yra linkusios pamiršti, kiek laiko jos buvo nešiojamos. Tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad įsirangyti į lovą, apsirengus šiek tiek senokai skalbta pižama, yra nieko tokio. Iš tikrųjų toks užmaršumas gali turėti nepageidaujamų pasekmių.

 

pizamos

7 priežastys, kodėl nereikėtų tos pačios pižamos vilktis dvi naktis iš eilės:

 
  • Miegosite nesveikoje aplinkoje. Pižama liečiasi su žmogaus oda. Jei vėl ir vėl dėvite tą patį audinio gabalą, jūsų drabužiuose gali pradėti kauptis bakterijos ir negyvos odos ląstelės. Net jei reguliariai skalbsite patalynę, ji ilgai nebus švari, nes tiesiogiai liesis su ilgai neskalbtais naktiniai drabužiais. Jau antrą naktį po pižamos apsivilkimo gali atsirasti infekcijų, kurias sunku gydyti, rašo brightside.me.
 
  • Galite perkelti bakterijas nuo nešvarios pižamos ant kitų drabužių. Įdėjus pižamą į skalbimo mašiną, ant jos esančias bakterijas galima perduoti visiems kitiems į ją sudėtiems skalbiniams. Jei dėvėjote naktinius dvi savaites iš eilės, per vieną skalbimą nepavyks panaikinti visų bakterijų ir mikrobai bus perkelti ant kitų drabužių, kurie liečiasi su oda.
 
  • Gali net pablogėti miego kokybė. Panašiai kaip ką tik išskalbta patalynė gali suteikti atsipalaidavimo jausmą, tai ir išsimiegojęs švariuose naktiniuose žmogus rytą jaučiasi žvalus. Miegojimas su nešvaria, prakaituota pižama, gali neleisti naktį užmigti, gali net varginti niežulys.
 
  • Gali pasunkėti alergijos. Jeigu esate alergiškas dulkėms arba turite kitų kvėpavimo takų sutrikimų, miegojimas su senomis pižamos gali labai rimtai sveikatai pakenkti. Dulkių erkutės minta negyvomis odos ląstelėmis, todėl jas traukia čiužinys ir naktiniai drabužiai. Būtent todėl ir kyla kvėpavimo problemų. Jeigu esate alergiškas dulkėms, pižamą geriau keisti bent kas antrą naktį.
 
  • Gali atsirasti aknė. Kai reguliariai nekeičiate naktinių drabužių, audinyje kaupiasi bakterijos ir negyvos odos ląstelės. Naktį audinys yra prispaudžiamas prie odos porų, jas blokuoja is sukelia bėrimus. Kai miegate prakaituojate, o jūsų pižama sugeria prakaitą ir sukelia spuogus.
 
  • Padėvėta pižama skleidžia blogą kvapą. Jūsų naktiniai drabužiai sugeria prakaitą, sukurdami puikų mikroklimatą bakterijoms daugintis. Jie klesti drėgnose, tamsiose vietose, sukuria blogus kvapus ir trikdo jūsų miegą.
 
  • Gali net susilpninti imuninę sistemą. Kai kelias dienas iš eilės dėvite tą pačią pižamą, jūsų imuninė sistema priversta nuolat kovoti su bakterijomis, kvėpavimo takų komplikacijomis ir alergijomis. Visi šie veiksmai gali susilpninti jūsų kūno apsaugą, pabloginti organizmo apsaugą nuo virusų.

Tikriausiai nebereikia daugiau priežasčių, kodėl būtina reguliariai keisti pižamą, norint puikiai išsimiegoti ir gerai jaustis pabus ryte.