Užburti kalėdiniai atvirukai. Tradicija siųsti šventinius atvirukus nėra labai sena. Seniai matytam draugui atviruke galite trumpai papasakoti apie save ir įdėti mažą atminimo dovanėlę, pavyzdžiui, džiovintą gėlės žiedą. Galite išsiųsti magišką kalėdinę atvirutę su priklijuotomis augalų dalimis. Paparčio, ąžuolo, bugienio, rožių žiedlapių ar žibuoklių motyvais dekoruotos atvirutės neš laimę jų gavėjams. Levanda, pasiflora ir gardenija užtikrins harmoningą gyvenimą.

 

Kalėdų žaisliuko burtas. Nuo seno kalėdinio žaisliuko nuimkite metalinę karūnėlę su kabliuku. Dauguma masinės gamybos žaisliukų nudažyti pigiais dažais, kurie pamirkius per naktį šiltame vandenyje nusiplauna ir sužėri sidabrine spalva. Arba įsigykite naują, apvalų sidabrinį žaisliuką. Nuplaukite žaisliuką sūriame vandenyje.

 

Susiraskite raudonų siūlų ritę ir pačiulo aliejaus. Padalinkite siūlus į tris dalis. Siūlus atsargiai sukiškite į žaisliuko vidų, kol užsipildys. Įlašinkite 3 – 4 lašelius pačiulių aliejaus ir vėl uždėkite metalinę karūnėlę. Žaisliuką pakabinkite namuose, kuo arčiau durų. Kabindami žaisliuką kalbėkite:

 
Mėnulio simboli,

Dieviškosios ponios simboli,

Pašalink visa, kas bloga,

Apgink šitą kambarį,

Mane ir tai, kas mano.

Kalėdų aiškiaregystės burtas. Dar prieš aušrą eikite į mišką, netardami nė žodelio, neišleisdami nė garselio, nesižvalgydami aplink, nevalgę ir negėrę; saulei tekant, eikite taku į bažnyčią ir pamatysite, kiek laidotuvių šiais metais bus. Dar galite pamatyti, koks derlius užaugs laukuose, kiek gaisrų ir epidemijų kils.