Linksmasis Jaunimo garantijų autobusiukas drauge su žinomo improvizacijų teatro „Kitas kampas“ aktoriais apkeliavo net 20 Lietuvos miestų ir miestelių, kuriuose sulaukė išskirtinio Lietuvos jaunimo susidomėjimo.

 

Kitas kampas

Aktoriaus profesiją pasirinkę Balys Latėnas ir Martynas Nedzinskas,  keliaudami po Lietuvą kvietė jaunimą dalyvauti savanoriškoje veikloje, integruotis į darbo rinką ar dalyvauti kitose veiklose. Vaikinai atvirai pasakojo, kad profesinė šlovė ir sėkmė aplankė juos ne iš karto, iki tol garsiems aktoriams teko padirbėti įvairiausius darbus ir suprasti, kad norint ko nors pasiekti, gyvenime neturi bijoti darbo. „Mokykloj vasarą dirbdavau statybose, plytas kroviau, esu dažęs daržinę… Visko buvo. Esmė ta, kad nėra blogų darbų, tai tik požiūrio klausimas“, – šypsosi aktoriai.

 

Balys ir Martynas liko sužavėti šiuolaikiniu Lietuvos jaunimu. „Jaunimas yra smalsus, norintis domėtis ir galvojantis apie savo ateitį, savo vietą gyvenime, dėliojantis savo reikalaus ir mąstantis į priekį – tai tas iš tikrųjų džiugina ir nuteikia optimistiškai“, – teigia Balys.  Pasak aktoriaus Martyno, jaunuolius vienija bendras entuziazmas. „Bendras noras į šitą pasaulį žiūrėti visiškai šviežiai, visiškai ne naiviai, bet atvirai ir tai tiesiog laba žavu“, – džiaugiasi jis.

 

Susidomėję improvizacijos teatro „Kitas kampas“ skleidžiama informacija apie Lietuvos darbo biržos įgyvendinamus projektus ir siūlomas paslaugas buvo ir jaunieji miestelėnai.  „Jaunimas aktyviai dalyvavo mūsų viktorinoje apie profesijų pažinimą ir domėjosi, kas gi tas jaunimo darbo centras, jų smalsumas atvedė prie mūsų stendo“, – pažymėjo Virginija Jaruševičiūtė, Utenos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja.

 

Šio šeštadienio BTV laida „Arčiau mūsų” 12 val. kalbės apie jaunimo užimtumą ir Jaunimo garantijų renginių turą po Lietuvą „Sužinok, kad gali!“, kuriame žinomi improvizacijos teatro „Kitas kampas“ aktoriai kvietė jaunuolius diskutuoti apie jų ateities perspektyvas ir motyvavo susirasti darbą ar kitą įdomią veiklą. Laidos kūrybinė grupė lankysis viename šių renginių, vykusiame Anykščiuose, ir pakalbins ten dalyvavusius aktorius bei jaunimą.

 

Kiekvieną šeštadienį B TV žurnalas „Arčiau mūsų“ apžvelgia ir daugelį kitų, visuomenei aktualių temų, susijusių su žmogaus poreikiais, troškimais ir gyvenimo kokybe, lepina laidos gerbėjus smagiais konkursais ir įdomiomis viktorinomis. „Arčiau mūsų“ laidų ciklas yra rengiamas bendradarbiaujant su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei dalį laidų finansuojant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų techninės paramos lėšų.