Namų interjeras ir kilimai – neatsiejami vienas nuo kito. Kilimai suteikia erdvei jaukumo, šilumos ir padeda atskleisti ne tik namų, bet ir jame gyvenančių žmonių dvasią. Tai ilgaamžė interjero detalė į kurią tikrai verta investuoti. Šiame straipsnyje aptarsime kilimų įvairovę, jų paskirtį, priežiūrą ir kaip tinkamai derinti juos prie namų interjero.

 

Kilimų variacijoskilimai-vaikams

 

Aptarkime populiariausius pluoštus, medžiagas iš kurių yra gaminami kilimai ir jų pagrindines savybes:

 

Polipropileno kilimai. Polipropileno kilimai yra gaminami iš polipropileno pluošto, tai yra sintetinė plastiko medžiaga. Polipropileno kilimai itin populiarūs, jų galima rasti įvairiausių dizainų formų ir jų kaina gali būti itin prieinama. Šie kilimai pasižymi tokiomis savybėmis:

 
  •  Šio pluošto kilimai yra atsparesni dėmėms ir juos lengva valyti. Tai padeda išsaugoti kilimo išvaizdą ir išlaikyti jį švarų ilgesnį laiką.
  •  Polipropileno kilimai yra atsparesni drėgmei ir pasižymi greitu džiūvimu.
  •  Šie kilimai yra pakankamai tvirti ir išlaikantys savo formą.
  •  Kaip ir minėjome, polipropileno kilimai dažnai yra pigesnė alternatyva lyginant su kilimais iš natūralių pluoštų. Puikus pasirinkimas ieškantiems ekonomiškų interjero sprendimų.
 

Polipropileno kilimai yra populiarūs dėl savo praktiškumo, spalvų įvairovės ir prieinamų kainų. Jie dažnai naudojami svetainėse, valgomojo zonose, virtuvėse ir net biuruose, kur reikalingas kilimas su dideliu atsparumu dėmėms, drėgmės kaupimuisi, yra stabilūs ir nereikalaujantys ypatingos priežiūros. Bet taip pat naudojami ir plačiau, pavyzdžiui vaikų kambariuose, dėl vidutinio ilgumo šerelių, polipropilenas yra tinkamas įvairių paveikslėlių, raštų atlikimui. Todėl vaikiškų kilimų segmente dažnu atveju rasime polipropileno pluoštą.

 

Vilnos kilimai. Vilnoniai kilimai yra pagaminti iš avių arba kitų gyvūnų, kurie augina vilną, pluošto. Vilna yra natūrali medžiaga, kuri itin vertinama dėl natūralios šilumos generavimo, pralaidumo orui, minkštumo, antialerginių savybių ir ilgaamžiškumo. Pagrindiniai vilnonių kilimų privalumai:

 
  •  Vilnoniai kilimai suteikia jaukumo ir šilumos, ant jų malonu sėdėti ar laikyti padėtas nuogas pėdas.
  •  Vilna nėra teplus pluoštas! Dėl natūralaus vilnos riebalo lanolino, kuris yra apgaubęs vilnos plaukelius, dėmės sunkiai įsigeria, jas lengva pašalinti tiesiog drėgna šluoste.
  •  Vilna gali sugeri net iki 30% savo svorio drėgmės ir ją išgarinti drauge su nemaloniais kvapais, tad šio pluošto kilimai itin naudingi naudojimui vonioje.
  •  Tinkamai prižiūrimi vilnoniai kilimai tarnaus ilgus metus neprarasdami savo prekinės išvaizdos.
  •  Geriausias pasirinkimas besirūpinantiems gamta ir vertinantiems natūralumą, nes vilna yra nuolatos atsinaujinantis resursas.
 

Visi šie privalumai daro vilnonius kilimus itin populiarias. Jų unikalių savybių derinys suteikia kilimams prabangos, šilumos ir funkcionalumo, kurie yra vertinami tiek išvaizdos, tiek praktiškumo požiūriu. Kilimai iš vilnos yra brangesni, premium klasės, tačiau jie tikrai verti investicijos.

 

Medvilniniai kilimai. Iš natūralaus medvilnės pluošto gaminami kilimai pasižymi minkštumu ir švelnumu. Kaip ir vilnoniai yra vertinami dėl savo natūralumo. Štai keletas dar ypatingų jų savybių:

 
  •  Medvilniniai kilimai yra minkšti, švelnūs, plonesni, ant jų malonu vaikščioti basomis. Mėgstami naudoti vaikų kambariuose. Šie kilimai vaikų kambariui suteiks šilumos ir jaukumo.
  •  Medvilnė yra natūrali augalinė medžiaga, kuri daugeliui žmonių patraukli dėl ekologiškumo.
  •  Medvilniniai kilimai yra prieinamos kainos. Jų galima rasti įvairių dydžių ir spalvų, todėl lengva rasti tinkamą variantą skirtingoms patalpoms.
 

Dėl visų šių savybių medvilniniai kilimai yra itin populiarus pasirinkimas namuose ar kitose patalpose.

 

Iš ko dar gali būti gaminami kilimai?

 

Be kilimų iš polipropileno, vilnos ar medvilnės, jie taip pat gaminami iš bambuko, lino, jutos augalo, kuris itin išpopuliarėjo pastaraisiais metais. Taip pat kilimai gaminami iš šilko, jie populiariausi Kinijoje, Indijoje, Irane, Turkijoje ir Tailande.

 
  •  Kilimai iš bambuko yra populiarūs dėl savo išskirtinės tekstūros ir atspalvių įvairovės.
  •  Kilimai iš lino yra populiarūs dėl savo natūralios termoreguliacijos ir elegantiško dizaino.
  •  Kilimai iš jutos yra madingi dėl savo šiurkštaus ir natūralaus stiliaus bei ilgaamžiškumo.
  •  Kilimai iš šilko itin vertinami tų, kurie mėgsta išskirtinius, unikalus prabanga alsuojančius raštus.
 

Pagrindinės taisyklės derinant kilimus prie interjerokremines-spalvos-kilimas-miestas

   

Spalva ir dizainas. Kilimų spalva ir dizainas turėtų harmoningai derėti prie viso interjero. Paprasčiausias patarimas vadovautis tokia taisykle – prie ryškesnių sienų rinkitės neutralų kilimą, o prie šviesių atvirkščiai, jis nebūtinai turi būti ryškus, bet gali turėtų įdomų, akį traukiantį raštą. Kilimas tokiu atveju gali tapti viso kambario akcentu.

 

Dydis ir forma. Svarbu pasirinkti tinkamą kilimo dydį, atsižvelgiant į patalpos dydį ir baldų išdėstymą. Kilimas turėtų būti pakankamai didelis, kad baldai būtų ant jo arba bent dalinai ant jo užeitų. Formą galima rinktis pagal baldų išdėstymą, populiariausi stačiakampiai arba apvalūs kilimai. Jeigu turite mažą kambarį kilimo apskritai atsisakykite, nes jis dar labiau sumažins erdvę.

 

Tekstūra ir medžiaga. Kilimo tekstūra gali suteikti kambariui norimą dvasią. Pavyzdžiui, ilgo plauko vilnos kilimai suteiks jaukumo ir šilumos, primins mažų namelių kalnuose pojūtį. Kilimai iš šilko alsuos prabanga, o tuo tarpu medvilnės ar polipropileno taps praktišku pasirinkimu.

 

Kambario naudojimo intensyvumas. Būtina atsižvelgti ir į šį faktorių. Virtuvėje ar svetainėje praleidžiame itin daug laiko, ten reikia tvirtesnių ir lengvai valomų kilimų. Tuo tarpu miegamojo erdvėje puikiai tiks ilgo plauko kilimas, kuris suteiks jaukumo.

 

Kilimo priežiūra. Jeigu norite kiekvienam namų kambariui suteikti akcentą su kilimu – būtinai pagalvokite ar turėsite laiko ir noro esant poreikiui juos visus kruopščiai išvalyti su specialiu plaunamu siurbliu arba vežti į valyklą.

 

Kokio tipo kilimus lengviausia prižiūrėti?

 

Bet kokio tipo kilimui labai svarbi kasdienė priežiūra: siurbimas, išpurtymas ir greitas reagavimas į atsiradusią dėmelę neleidžiant jai įsigerti. Nuolatos prižiūrint turimą kilimą jis tarnaus žymiai ilgiau.

 

Lengviausia prižiūrėti kilimus, kurie yra pagaminti iš polipropileno. Šio tipo kilimus lengva išsivalyti patiems namuose su specialiomis priemonėmis, plaunamu siurbliu. Sintetiniai kilimai dažnai yra labai patvarūs ir atlaiko ilgalaikį naudojimą, nes jų pluoštai yra stiprūs ir tvirti.

 

Apskritai kalbant šių dienų priemonių, plaunamų siurblių galimybes, kilimų priežiūrą padaro paprastesne. Plaunamo siurblio net nebūtina įsigyti, jeigu jis jums reikalingas tik dėl kilimo valymo, jį galima tiesiog išsinuomoti savaitgaliui.

 

Taip pat geras pasirinkimas yra pasinaudoti profesionaliomis valyklomis, nemažai jų teikia net galimybę atvykti į namus pasiimti didelį kilimą, jį išvalyti ir parvežti.

 

Taigi, vis labiau populiarėjant gyvenimo būdui, kuris pabrėžia tvarumą ir aplinkos apsaugą, daugelis vartotojų renkasi natūralių pluoštų kilimus ar net pagamintus iš perdirbtų atliekų. Taip pat pastebima tendencija derinti tradicinius rankų darbo kilimus su moderniu interjeru, sukuriant unikalią atmosferą namuose.

 

Kilimai yra ne tik praktiškas namų interjero elementas, jis taip pat padeda sukurti norimą namų dvasią, kuri atlieptų jame gyvenančių žmonių stilių ir požiūrį.