Kembridžo dieta gimė tarp D. Britanijos Kembridžo universiteto sienų aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Nuo 1984 metų daugiau nei 25 milijonai žmonių jau išbandė šį kontraversiškai vertinamą mitybos planą.Ši dieta pagrįsta jau paruoštų maisto pakaitalų vartojimu. Skiriami šeši mitybos planai pagal suvartojamų kalorijų kiekį (nuo 415 iki 1500 kcal).

 

Laikantis dietos galima valgyti arba tik įvairius dietinius batonėlius, sriubas, košes ir kokteilius, arba juos derinti su pagrindiniu, dietiniu maistu.

 

Laikantis Kembridžo dietos galima greitai numesti svorio, vartojant firminius maisto pakaitalus, kuriuose gausu maistingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų, nors jie gaunami ne iš įprasto maisto.

 

Ką valgyti, laikantis Kembridžo dietos? Kokteiliai, sriubos, košės iš pakelių, kuriuos reikia sumaišyti su vandeniu: bananų ir braškių skonio kokteiliai, vištienos, grybų, čili, daržovių skonių sriubos, klevo ir pekano riešutų bei obuolių ir cinamono košės, įvairūs dietiniai batonėliai spanguolių, šokolado ir mėtos arba žemės riešutų skonio.

 

Laikantis dietos labai svarbu gerti daug vandens, kad neištiktų dehidratacija.

 

Kaip ir laikantis bet kurios kitos greitą efektą žadančios dietos gali kilti šalutiniai poveikiai, kol organizmas prisitaiko prie naujo mitybos režimo. Sumažinus angliavandenių gali būti juntamas nuovargis, galvos svaigimas, nemiga, pykinimas, išsausėti burna ir sklisti blogas kvapas. Grūdų, vaisių ir daržovių trūkumas gali sukelti vidurių užkietėjimą.