Ne tik lietus, bet ir uodai, ir kiti vabzdžiai gali sugadinti vasaros iškylą. Parduotuvėse siūloma įsigyti pačių įvairiausių purškalų, losjonų, atbaidančių vabzdžius. Juos taip pat atbaidyti galima natūraliomis priemonėmis, tačiau net tokias priemones reikia naudoti atsargiai. Tarkime, gana malonaus kvapo gvazdikėlių aliejus gali atbaidyti vabzdžius, bet taip pat nudeginti odą.

 

Jei negąsdina kvapas, į mitybą įtraukite česnaką, kuris turi ne tik daug vertingų medžiagų, bet ir atbaido uodus. Česnako skiltele galima patrinti ir odą – tokia apsauga nuo vabzdžių turėti veikti apie 20 minučių.

 

Sakoma, kad prieš iškylą reikėtų nenaudoti itin kvapnių kūno priežiūros priemonių, nes jos neva, kaip ir kvapnios gėlės, tik dar labiau pritraukia vampyriškų polinkių vabzdžius.

 

Kuriam laikui uodus atbaido, ant odos užteptas eterinis citrinžolių, citrinų, eukalipto, pelargonijų, katpėdėlių, nimbamedžio sėklų, levandos aliejus. Sojų pupelių pagrindu pagaminta priemonė nuo vabzdžių apsaugo net 90 minučių.

 

Uodus ir kitus vabzdžius atbaido dūmai: nesvarbu, ar laužo, ar žvakių ir fakelų, net cigarečių.

 

Jei ketinate daug laiko praleisti gamtoje, kur veisiasi daug uodų, apsirenkite taip, kad kuo mažiau odos būtų atidengta.

 

Manoma, kad papildoma vitamino B tabletė gali padėti išvengti uodų įkandimų.

 

Uodai veisiasi stovinčiame vandenyje, baseinuose, statinėse ar dubenyse. Nebent juose gyvena, uodais mintančios varlės arba aplink skraido šikšnosparniai…