Prieš keletą dienų pasaulis minėjo Tarptautinę moters dieną, todėl kovo 6 d., kompanijos „Avon“ moterų labdaros fondas kartu su seimo nare Dalia Kuodyte bei projekto „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“ partneriais pakvietė politikus, moterų krizių centrų vadovus bei garsius visuomenės veikėjus į atvirą diskusiją tema „Smurtas šeimoje: kaip atpažinti, išvengti ir apsiginti“.  

 

Diskusijos metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į kompleksinio darbo būtinybę, kuris apimtų ne tik smurtą patyrusias moteris, bet ir tokiose šeimose augančius vaikus ir pačius smurtautojus. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos projektų koordinatorė ir visuomenės veikėja Giedrė Balutytė diskusijos metu itin pabrėžė psichologų atliktų tyrimų rezultatus, įrodžiusius, jog vaiko, gyvenančio šeimoje, kurioje smurtaujama, psichika pažeidžiama tolygiai kaip kariškio dalyvavusio ir išgyvenusio karą.

 

Liberalė D. Kuodytė kaip pasiekimą įvardino tai, kad šiandien mes smurto nebevadiname elementariu buitiniu konfliktu, kuris visuomenei neįdomus tol, kol auka nenužudoma. „Smurtas yra nusikaltimas tiek prieš auką, tiek prieš visuomenę. Pastarieji dveji metai kelia optimizmą – situacija keičiasi į gera, tikiu, kad smurtą išmoksime atpažinti ir išsiugdysime netoleranciją jam. Šiuo atveju svarbiausia ne veikiantys įstatymai, o pačios aukos požiūris“,– diskusijos metu sakė seimo narė. Apie aukos ir smurtautojo požiūrius diskusijoje kalbėjo ir žurnalo „Moteris“ žurnalistė Virginija Rimkuvienė, kuri jau daugiau nei 5 metus rengia straipsnius šia tema ir yra pakalbinusi ne vieną smurto auką ar net patį smurtautoją.

 

Prieš prasidedant diskusijai Seime, buvo pristatyta Vilniaus dailės akademijos studentų darbų paroda „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“. „Skirtingos formos ir kostiumai ant manekenų simbolizuoja įvairias smurto prieš moteris apraiškas. Kiekvienas darbas turi etiketę, kuri atskleidžia dar vieną problemą – prekybą žmonėmis“, – kalbėjo parodos kuratorė VDA profesorė Danguolė Brogienė. Pristatyme dalyvavusios projekto ambasadorės dizainerės Liljos Larionovos nuomone menas ir mada kartais pasako daugiau nei žodžiai. Kartu su darbus kūrusiais studentais buvo norėta priminti, kad smurtas egzistuoja ir gražioje, tviskančioje aplinkoje.

 

Kompanijos „Avon“ viešųjų ryšių atstovė Vytautė Žalytė renginio metu skatino ir kitas komercines organizacijas skirti daugiau dėmesio smurto problemai: „Pelno siekiančios organizacijos atlieka svarbų vaidmenį visuomenėje ir turi visas reikiamas sąlygas prisidėti prie smurto prevencijos. Šia tema kalbama jau gerokai dažniau, bet norėtųsi matyti daugiau akcijų, kurios rodytų solidarumą ir palaikymą smurto aukoms“.

 

Paroda „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“ Seimo rūmuose bus eksponuojama iki kovo 14 d.

   

* Nuotraukų autorystė: AVON.

AVON moterų fondas – tai didžiausia pasaulyje filantropinė organizacija, daugiausia dėmesio skirianti moterų problemoms spręsti. Nuo pat fondo įkūrimo 1955 m., jo pagrindinis tikslas – gerinti viso pasaulio moterų ir jų šeimų gyvenimą. Šiuo metu AVON labdaringa veikla yra nukreipta į kovą su krūties vėžiu ir šios ligos gydimo prieinamumo gerinimą bei smurto prieš moteris naikinimą. Be to, lėšos skiriamos moterų aplinkosaugos judėjimui ir gamtos katastrofų padarinių likvidavimui. Kompanija AVON skyrė daugiau nei 860 milijonų JAV dolerių labdarą daugiau nei 50-yje šalių įvairioms moterims itin svarbioms problemoms spręsti. Už šiuos pinigus buvo vykdomos švietimo programos visame pasaulyje, kuriose sudalyvavo per 100 mln. moterų. 158 mln. dolerių investuoti į krūties vėžio tyrimus bei efektyviausių ligos gydymo metodų paieškas.

Lietuvoje kampanija skirta kovai su smurtu prieš moteris buvo pradėta įgyvendinti 2008 m. Per šį laiką į fondą surinkta daugiau nei 40 tūkst. Lt., kurie buvo paaukoti  AVON socialiniam partneriui – „Lietuvos moterų informacijos centrui“ – nevyriausybinei organizacijai, vykdančiai smurto prieš moteris įveikimo, prekybos moterimis prevencijos, moterų įgalinimo bei visuomenės švietimo programas visoje Lietuvoje.