Jis nepastebėjo naujos šukuosenos ar neišnešė šiukšlių, o ji visada jį peikia ir prisimena senus konfliktus. Tačiau jie myli vienas kitą ir kiekvieną dieną išbando savo santykius. Anot psichologų, poros santykius galima pagerinti per ginčą, tačiau tada reikėtų laikytis pagrindinių taisyklių, kad nepakenktumėte santykiams.

 

konfliktas

Pradėti nuo savęs

 

Pasak psichologų, nereikia bijoti konfliktų, nes jie padeda santykius padaryti harmoningus. Pagrindinis tikslas yra juos išspręsti ir visada geriau pradėti tai daryti nuo savęs. Verta pasakyti, kad jūs taip pat apgailestaujate, kad nesugebėjote tinkamai sureaguoti arba iš karto nesupratote, ko reikia jūsų sielos draugui arba, kad nepadėjote jam išreikšti savo poreikių. Toks nuoširdumas sumažins susierzinimo laipsnį ir galėsite vietoj to, kad šauktumėte ant vienas kito, pereiti prie konstruktyvaus dialogo. Amerikiečiai to moko net mokykloje, o lietuviai linkę nutylėti apie konfliktus. Taigi, dėlto mūsų šalyje ir toks didelis skyrybų procentas – 42,6 %.

 

90 – 10 principas

 

Psichologijoje tiek moterims, tiek vyrams yra taikomas 90 – 10 principas. Tai yra, kai kito konflikto metu 90 % patirčių yra susijusios su praeities patirtimis ir tik 10 % su dabartine situacija.

 

Kaip teisingai ginčytis ir neprarasti santykių?

 

Psichologai pataria pasinaudoti šiuo algoritmu:

  • ginčo metu nevadinti vienas kito įžeidžiančiais žodžiais;
  • nekaltinti. Pojūčių metodas yra daug veiksmingesnis, todėl geriau sakyti: „Dabar jaučiu skausmą ar liūdesį”, užuot sakius: „O čia tu…”;
  • nelyginti savęs ar partnerio su kitais;
  • nesiaiškinkite savo santykių liudininkų akivaizdoje;
  • neminėti ankstesnių konfliktų;
  • skirti laiko atsigauti;
  • nebijoti atsiprašyti – tai ne pažeminimas, o stiprybės ženklas.
 

Ir visada atminti, kad poros konflikto priežastis visada yra aukštų lūkesčių dėl partnerio rezultatas.

 

Apskritai visi vyrai ir moterys jaučiasi įžeisti, nes jie turi idėjų ir lūkesčių, kylančių iš giliausių mūsų įsitikinimų. Harmoningų santykių paslaptis yra įgūdis kalbėtis tarpusavyje apie savo poreikius Tai reiškia, kad jūs turite išmokti pasirinkti momentą, kai abu esate ramūs ir pasirengę tam tikram dialogui.

 

Ginčai nėra skyrybų priežastis, bet puiki galimybė išspręsti konfliktą poroje ir padaryti gyvenimą kartu dar laimingesnį.