Amerika dažnai vadinama tautų katilu, todėl nenuostabu, kad šioje šalyje šv. Kalėdų tradicijos ir papročiai atėję iš įvairių kraštų. Iš Anglijos ir Australijos JAV perėmė džiaugsmingas kalėdines dainas, iš Vokietijos atėjo tradicija puošti Kalėdų eglę, lotynų amerikiečiai „išmokė“ rengti paradus, olandai supažindino su Kalėdų seneliu ir t.t. Kiekviename JAV regione kriškščioniškos žiemos šventės turi savitų bruožų. Šv. Kalėdos Jungtinėse Valstijose jau kuris laikas tapusios komercine švente.

 

Žiemos švenčių sezonas JAV prasideda nuo Padėkos dienos, minimos ketvirtąjį lapkričio ketvirtadienį. Miestų gatvėse rengiamos teatrališkos procesijos su Kalėdų seneliu (Santa Klausu), šokėjais ir kitais artistais.

 

Kelias savaites prieš šv. Kalėdas namuose puošiamos eglutės lemputėmis, blizgučiais, ryškiais žaisliukais, žvaigždėmis ir angelais. Namuose, komerciniuose pastatuose ir verslo centruose pakabinamos elektrinių lempučių girliandos.

 

Pensilvanijoje po Kalėdų eglute yra tradicija sukurti miniatiūrinį kraštovaizdį – putz. Pagal vokiečių tradiciją geriems vaikams dovanas atneša Kalėdų senis Belnickel, o blogiems pliaukšteli su lazda, kurią visada nešiojasi.

 

Pirmieji JAV naujakuriai iš Europos atvežė daug įvairių tradicijų. Pietinėse valstijose apsigyvenę naujakuriai tolimus kaimynus sveikindavo fejerverkų salvėmis ir signaliniais šūviais. Šis paprotys vis dar gyvuoja Havajuose, kur Kalėdų senelis atplaukia valtimi, o šventinė vakarienė rengiame lauke. O Kalifornijoje Kalėdų senelis atplaukia banglente.

 

Aliaskoje, prisimindami karalių Herodą, kuris ketino nužudyti naujagimį Jėzų Kristų, nuo durų nuplėšiami kelrodžių žvaigždžių simboliai. Duris arba durų kilimėlius Aliaskos gyventojai puošia ananaso dekoracijomis, nes šis vaisius laikomas svetingumo simboliu. Giedodami šventines giesmes,  nešdami žibintus ir didelę žvaigždę berniukai ir mergaitės Aliaskoje eina nuo vienų namų durų iki kitų.

 

Vašingtone yra tradicija prezidentui įžiebti Kalėdų eglę.

 

Bostone skamba džiaugsmingos giesmės ir varpeliai.

 

Naujajame Orleane organizuojamas paradas, kurio metu į gatvę išlydimas milžiniškas jautis, papuoštas bugienio šakelėmis ir kaspinais.

 

Arizonoje gyvuoja meksikietiškas paprotys „Las Posadas“ – ritualinė procesija, vaizduojanti Marijos ir Juozapo nakvynės vietos paieškas.

 

Kolorado valstijoje ant kalno viršūnės pakabinama milžiniška, iš labai toli matoma, žvaigždė.

 

JAV tradicinis šv. Kalėdų patiekalas yra keptas kalakutas su daržovėmis ir padažais. Desertui patiekiamas vaisinis pudingas su konjako padažu.