Ne visos moterys patiria priešmenstruacinį simptomą. Tačiau net 75 proc. moterų patiria kokius nors, silpnesnius ar stipresnius, simptomus. Dažniausiai pasitaikantys PMS simptomai: nuotaikos svyravimai, raumenų, galvos ir pilvo skausmai, krūtų jautrumas ar saldumynų poreikis.

 

Priešmenstruacinius simptomą palengvina:

 
  • Kalcis. Per dieną rekomenduojama suvartoti 1200 mg kalcio su maistu ar papildais. Kalcis gali sumažinti fizinius ir psichologinius PMS simptomus. Ilgą laiką, reguliariai vartojant kalcį taip pat sumažėja rizika susirgti osteoporoze.
  • Magnis. 400 mg magnio per dieną padeda išvengti skysčių kaupimosi, krūtų jautrumo ir pilvo pūtimo, kuris pasireiškia moterims, kenčiančioms nuo priešmenstruacinio sindromo.
  • Vitaminas B6. Kasdieninė vitamino B6 dozė (nuo 50 iki 100 mg) gali palengvinti moteris varginančius priešmenstruacinius simptomus.
  • Vitaminas E. PMS simptomus lengvina kasdien vartojami vitamino E (rekomenduojama dienos norma – 400 mg) papildai. Vitaminas E mažina prostaglandinų, veikiančių kaip hormonai, gamybą, kurie sukelia pilvo skausmus ir krūtų jautrumą.
  • Vaistažolės. Daliai moterų priešmenstruacinio sindromo simptomus slopina kekinės juodžolės, imbiero, aviečių lapų, kiaulpienų, skaistmino ekstraktai ar nakvišų aliejus. Tačiau tradicinėje medicinoje šių vaistažolių poveikis moterims, kamuojamoms PMS, nėra pakankamai ištirtas.
  • Natūralaus progesterono kremai. Spėjama, kad nemalonius simptomus gali sušvelninti kremai su laukinių batatų ir sojų pupelių ekstraktais. Tačiau tai nėra įrodyta jokiais moksliniais tyrimais.