Visiems būna tokių dienų, kai rodos, niekas nedžiugina. Sunki ir įtempta diena darbe kartais pareikalauja visų jėgų, po kurios nebesugebama nė šypsotis. Kartais tokios dienos aplanko ir jūsų partnerį. Kaip pralinksminti tokiomis dienomis vyrą ar žmoną, kad jie pamirštų dienos nesklandumus?

  • Kuo labiau asmuo nusiminęs, tuo labiau krenta jo savęs vertinimas. Apatija ir liūdesys gali apnikti tiek po kivirčo su geriausiu draugu, tiek po nesėkmingos dienos darbe. Tada norisi tik vieno: palįsti po antklode, užmigti ir niekada daugiau neatsibusti. Ką tada gali padaryti gyvenimo partneris, kad mylimasis pasijustų geriau? Svarbiausia, kad jis vėl pasijustų svarbus. Galbūt padėtų vakarienė mėgstamiausiame restorane arba senų nuotraukų albumų vartymas. Visa tai leistų prisiminti kartu praleistas nuostabias akimirkas, pasiekimus ir mažytes pergalės.
  • Kartais partneris nesako, kodėl subjuro jo nuotaika, kas bloga nutiko jo gyvenime. Nereikėtų dar labiau gadinti nuotaikos, bandant primygtinai išklausinėti, kas nutiko. Geriau stebėti jo kūno kalbą (laikyseną, judesius, žvilgsnį), kuri dažnai išduoda daugiau nei žodžiai, ir subtiliai stengtis, kad kūno kalba vėl taptų tokia, kokia buvo anksčiau. Maža staigmenėlė visada pakels nuotaiką.
  • Pasakykite savo mylimajam, koks jums jis svarbus. Kai atrodo, kad gyvenime nebegali nutikti nieko blogiau, pasirodo, kad nuoširdžiai ištarti trys stebuklingi žodžiai „Aš tave myliu“ gali nuspalvinti gyvenimą šviesesnėmis spalvomis.
  • Jeigu bloga nuotaika nepraeina ilgą laiką ir ima kamuoti mintys apie savižudybę, reaguoti reikia nedelsiant. Jeigu mylimasis nesutinka atsiverti jums, pasiūlykite jam profesionalią psichologo pagalbą.
  • Išmokite klausytis, ką partneris kalba. Tai nereiškia, kad reikia abejingai sėdėti, kol jis kalba, arba nuolatos siūlyti įvairius problemos sprendimo būdus. Kartais būtent tai, ko reikia – tai išklausyti, žinoti, kad nepaisant to, kas nutiko ar kas dar nutiks ateityje, jis nėra vienas ir turi mylimą žmogų šalia. Nusiminusiam mylimajam reikia suteikti erdvės, bet jis turi žinoti, kad jūs visada būsite šalia, kai tik jis panorės prabilti.
  • Nugaros ar pėdų masažas gali akimirksniu pakelti susikrimtusio partnerio nuotaiką. Kai žmogus dėl ko nors jaudinasi ir nerimauja, jo raumenys, ypač pečių srityje įsitempia, o masažas padeda juos atpalaiduoti, taigi ir nusiraminti. Kartais nuotaiką gali pakelti ir seksas, juk jo metu išsiskiria vadinamieji laimės hormonai – endorfinai!