Vis daugiau žmonių stengiasi gyventi vadovaudamiesi ekologiškos gyvensenos principais. Jų nereikėtų pamiršti ir keliaujant. Kaip keliauti, kad po atostogų grįžtume su daugybe puikių įspūdžių, bet nepadarę žalos gamtai? Ekologiškas turizmas – tai atsakingas būdas keliauti, kuris prasideda nuo detalaus planavimo.

 

Visų pirma, ekologiškas turizmas – tai ne vien domėjimasis aplinkosaugos klausimais. Jo tikslas padėti išsaugoti kultūros paveldą ir senąsias tradicijas.

 

Šiukšles rūšiuoti galima ir kelionės metu. Siekdami išsaugoti augalijos įvairovę, neskinkite gėlių, nerinkite įspūdingų akmenų ir kriauklių. Vaikščiokite pėsčiųjų takais, nemindžiokite žolės.

 

Stenkitės neliesti gamtos paminklų, istorinių radinių ar kitų daiktų, kurie turi išliekamąją vertę. Jeigu to negalima išvengti, būkite labai atsargūs, kad nepažeistumėte paviršiaus.

 

Į kelionę įsidėkite puodelį ir kitus indus bei įrankius, kad nereikėtų naudoti vienkartinių.

 

Būtų idealu, kelionės metu gyventi vietoje, kuri laikosi ekologiškos gyvensenos principų. Lietuvoje ekologiško turizmo sertifikatus turi net 7 viešbučiai, pasaulyje tokių – dar daugiau. Atvykę į viešbutį išjunkite nenaudojamus elektros prietaisus, taupiai naudokite vandenį. Prausimuisi ir net skalbimui naudokite natūralų muilą. Taip ne tik sutaupysite vietos lagamine, bet ir būsite tikri, kad atostogų metu dėl naujų higienos priemonių nekils alerginių reakcijų.

 

Valgykite tik tose maitinimo įstaigose, kuriose ruošiami patiekalai iš vietinės produkcijos. Taip pat ir dėl suvenyrų, rinkitės vietinių meistrų dirbinius. Taip ne tik įsigysite autentišką, tam kraštui būdingą daiktą, bet ir paremsite vietos ekonomiką.