Kaip išsirinkti praktišką sportinį krepšį?
2024-05-28 07:08Sportininkams ir aktyvų laisvalaikį mėgstantiems ar tiesiog tiems žmonėms, kurie nori praktiško krepšio kelionėms, pravers žinios apie tai, kaip pasirinkti tinkamą sportinį krepšį. Gerame sportiniame krepšyje saugiai bei patogiai tilps visi jūsų reikmenys, o komfortas bus maksimalus. Pateikiame vadovą, kuris padės išsirinkti praktiškiausią sportinį krepšį, atitinkantį jūsų poreikius.
Sportinių krepšių tipai
Jeigu pasidairysite po prekių katalogą pigu.lt, galite matyti, kad sportiniai krepšiai gali būti labai skirtingų tipų. Visi jie yra pritaikyti skirtingoms veikloms ar poreikiams.
Dideli arba laisvalaikio sportiniai krepšiai idealiai tinka tada, kai reikia nešiotis daug reikmenų. Jie yra talpūs ir paprastai turi vieną didelį skyrių bei kelias mažesnes kišenėles.
Kuprines galima nešiotis su laisvomis rankomis ir subalansuotai paskirstyti svorį. Jose dažnai būna keli skyriai, galima rasti ir kitų patogių funkcijų.
Kuprinės arba krepšeliai su virvėmis yra lengvi, juos patogu nešiotis. Visgi tokio dydžio krepšys bus gana kuklaus dydžio, tad labiausiai tinka lengviems daiktams ar trumpoms išvykoms į sporto salę.
Galiausiai, dabar populiarūs Tote tipo krepšiai. Tai stilingi ir funkcionalūs krepšiai, dažnai naudojami lengvesniems kroviniams ir neįpareigojančiai sportinei veiklai. Į jį lengvai tilps kilimėlis, sportiniai bateliai, kojinės, gertuvė ar kiti, ne tokie sunkūs bei dideli daiktai.
Pagal savo veiklą ir nešiojamų daiktų kiekį pasirinkite tinkamiausią variantą.
Apie ką galvoti, kai renkatės sportinį krepšį?
Nesvarbu ar jus sudomino Puma krepšys, Nike kuprinės ar kiti produktai, prieš pirkdami turite įvertinti jo praktiškumą ir patogumą. Juos nulems kelios pagrindinės savybės.
Dydis ir talpa
Sportinio krepšio dydis turėtų būti toks, kad su šiokiu tokiu rezervu tilptų reikiamų nešiotis daiktų kiekis. Daugiausiai vietos daugumai užims avalynė, dušo reikmenys arba specializuota sporto įranga (pvz., kamuolys, pirštinės, apsaugos). Maži ir vidutiniai krepšeliai tinka lankantiems sporto klubą, sportuojantiems netoli namų.
Dideli krepšiai labiausiai atsipirks užsiimantiems sportu, kuriam reikia daug įrangos, pavyzdžiui, futbolu ar ledo rituliu. Žiūrėkite ne tik į bendrą dydį, bet ir skyrių skaičių. Jų turi būti pakankamai, kad daiktus pavyktų tvarkingai sudėti.
Medžiaga ir jos patvarumas
Net, jei kainuoja kiek brangiau, rinkitės krepšį, pagamintą iš patvarių medžiagų, kurios gali atlaikyti nusidėvėjimą. Nailonas ir poliesteris yra lengvos, patvarios bei gana neblogą atsparumą drėgmei turinčios medžiagos. Odą sutiksite kiek rečiau, o iš jos pagaminti krepšiai puikiai atrodo, kainuoja brangiau, tačiau nors ir yra patvarūs sveria daugokai bei nepasižymi tokiu atsparumu drėgmei, kaip sintetika.
Patogumas ir ergonomiškumas
Jeigu su krepšiu keliausite arba jį ilgai nešiositės, ieškokite variantų, kurių petnešos ar dirželiai turi paminkštinimus. Taip sumažinama sprandui, kaklui ir pečiams bei visai nugarai tenkanti įtampa.
Dirželiai turėtų būti reguliuojami, kad išlaikytumėte galimybę patogiai priderinti krepšį prie kūno. Be to, gali norėtis pakeisti nešimo padėtį priklausomai nuo to, kiek daug daiktų ir svorio prisikrovėte.
Kvėpuojanti dalis nugaroje gali padidinti komfortą, nes mažiau kaisite tuo metu, kai krepšys ar kuprinė yra prisiglaudus prie nugaros.
Galiausiai – nusistatykite savo biudžetą ir turėtumėte nesunkiai rasti idealiausią variantą net ir gausiame kataloge.