Lietuvos bibliotekoms pažangių šiuolaikinių technologijų dėka modernėjant atsiranda galimybė rengti kur kas įdomesnius ir turiningesnius literatūrinius renginius. To imasi ne tik didžiosios pagrindinių Lietuvos miestų, bet ir provincijos bibliotekos. Be to, daugumoje rajonų savivaldybių centrų senus bibliotekų pastatus keičia naujai išdygę statiniai.

 

knygos

Kodėl Lietuvos rašytojai vengia atvykti į tolimesnes provincijos bibliotekas susitikti su skaitytojais?

 

Tradiciškai provincijos bibliotekos savo skaitytojus pradžiugina įvairių žanrų dailės kūrinių ir meninės fotografijos parodomis. Po to seka naujausių knygų pristatymai, pagal galimybes į susitikimus su skaitytojais kviečiami įvairaus meninio kalibro rašytojai.

 

Tiesa, žymesnieji rašytojai dažniau apsilanko tik tose bibliotekose, kurios yra arčiau Vilniaus ir Kauno. Į Lietuvos pakraščius jie vengia važiuoti, nes nėra kam padengti kelionės išlaidų ir sugaišto laiko. Tad į atokią vietelę rašytoją galima prikalbinti atvažiuoti tik tada, kai renginio organizatoriai pasižada jam sumokėti bent už degalus, arba bent nupirkti keletą naujai išleistų jų knygų, kad galėtų atsipirkti kelionė.

 

Koks vienintelis kultūrinis-literatūrinis renginys Lietuvoje sulaukia milžiniško knygų mėgėjų dėmesio?

 

Ko gero, vienintelis literatūros renginys gali pasigirti išskirtiniu knygų mylėtojų dėmesiu. Tai – garsioji Vilniaus knygų mugė, kuri sostinėje kasmet vyksta vasario mėnesio pabaigoje. Drąsiai galima teigti, jog šis renginys puikiai suvienija rašytojus ir jų kūrybos skaitytojus. Šis renginys leidžia jo dalyviams ir lankytojams, betarpiškai bendraujant, apsikeisti nuomonėmis, savo potyriais ir lūkesčiais.

 

Kokios veiklos provincijos bibliotekos galėtų imtis, kad pritrauktų daugiau skaitytojų?

 

Bibliotekos siekia vieno pagrindinio tikslo – išugdyti kuo daugiau įvairių amžiaus tarpsnių žmonių poreikį skaityti knygas. Ypač tai aktualu dabar, kai visuomenėje akivaizdžiai mažėja grožinės literatūros skaitymo poreikis. Deja, tik tiesiogiai bendraujant galima skeptikus įtikinti, jog skaitymas vis dėlto iš tikrųjų yra vienas iš daugelio kitų malonaus laisvo laiko leidimo būdų.

 

O tam reikia tikrai patrauklių renginių. Viena iš tokių renginių formų – tai reguliarūs knygų mėgėjų klubų susitikimai, kurių metu aptariami perskaitytų knygų siužetai, pasidalijama įspūdžiais. Jų metu galima įterpti ištraukų iš mėgstamų knygų skaitymo pertraukėles. Jei jūs turite gerų pasiūlymų, kaip įdomiau organizuoti literatūrinius renginius, nesidrovėkite ir patikėkite juos internetiniam portalui:https://pickvibe.lt/.