Kaip apsaugoti išmanųjį telefoną nuo perkaitimo vasarą?
2022-07-08 09:02Vasaros karštis gali būti tikras išbandymas ne tik žmonėms, bet ir naujausioms technologijoms. Jei lauke +30, išmanusis pradeda strigti, išsijungia, o tai gali jį sugadinti. Tačiau tinkamai elgiantis su įranga galima išvengti daugelio bėdų, jums nereikės ieškoti naujo telefono arba žiūrėti, kaip telefonas užsiliepsnoja jūsų rankose.
Ar telefonas gali užsidegti?
Sugedęs išmanusis telefonas gadina nuotaiką, o užsidegęs žmogaus rankose gali tapti grėsme žmogaus saugumui. Tačiau ekspertai ramina: tikimybė, kad taip nutiks, labai maža, nes gaminntojas pasirūpino, kad klientai būtų apsaugoti nuo šių bėdų. Išmanieji telefonai sukurti taip, kad galėtų išjungti per didelę apkrovą, todėl net ir stiprus perkaitimas negali sukelti savaiminio užsidegimo. Bet kodėl tokie dalykai vis dar vyksta? Kalbame apie telefonus, kurie turi neorginalius akumuliatorius, taip pat tuos, kurie buvo taisyti, ypač nesertifikuotų meistrų. Ir tokiu atveju išmanusis telefonas nebūtinai užsidegs, tačiau tokios tikimybės nereikėtų atmesti, nes jis gali veikti kitaip, nei norite. Pavojingi yra ir telefonai, kurie buvo ne kartą nukritę ir turi sugadintą akumuliatoriaus korpusą.
Kaip apsaugoti telefoną nuo perkaitimo?
Vasarą telefonas dažniausiai perkaista, jei paliekamas tiesioginiuose saulės spinduliuose. Stenkitės naudotis telefonu, pasislėpę pavėsyje, kur jo nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Nereikėtų jo palikti uždarytame automobilyje, ypač jei tą dieną fiksuoti karščio rekordai, ypač ant priekinio automobilio skydelio. Jei reikia kur nors vykti, pasiimkite krepšį ar kitą dėklą, kuris apsaugos jūsų įrangą nuo vadinamojo saulės smūgio. Nereikėtų telefono nešiotis kišenėje, kur bloga ventiliacija ir jis perkais, prilipęs prie kūno.
Šiuolaikiniai telefonai kažkuo primena mini kompiuterius: turi tiek pat daug galimybių ir funkcijų. Tačiau bet kuris, net ir pats blogiausias kompiuteris, skirtingai nei telefonas, turi savo aušinimo sistemą, ventiliatorius, kurie apsaugo nuo perkaitimo. Pačios programėlės retai perkaista, tačiau esant dideliam karščiui, nereikėtų jų perkrauti darbu: neįjunkite kelių programėlių vienu metu, ilgai nežaiskite žaidimų, nefilmuokite ilgo vaizdo įrašo. Reikia stengtis kiek įmanoma sumažinti procesoriaus apkrovą, pavyzdžiui, pašalinti didelį ekrano ryškumą, animuotus valdiklius ir pan. Jei visa tai nepadeda, reikia patikrinti savo išmanųjį telefoną, ar nėra virusų, galbūt būtent jie perkrauna procesorių, dėl ko telefonas nuolat išsijungia ir persikrauna.
Pasitaiko ir taip, kad pokalbio metu telefonas įkaista, jei pašnekovas yra miške ar užmiestyje. Išmanusis telefonas turi siųstuvą, atsakingą už ryšį, jis nuolat veikia, todėl telefonas įkaista. Jei ryšys nėra labai geras, telefonui reikia daugiau energijos, kad pokalbis nesibaigtų, todėl jis dar labiau įkais. Kuo ilgiau truks pokalbis, tuo labiau įkais telefonas. Tokiu atveju geriau būtų sutrumpinti pokalbio laiką, leisti telefonui atvėsti, o prireikus paskambinti kiek vėliau.
Kita dažna perkaitimo priežastis – neorginalaus įkroviklio naudojimas, nes tokiu atveju į telefoną gali būti didesnė įtampa nei reikia. Sugedus įkrovimui, salone patartina įsigyti įrenginį, skirtą būtent šiam išmaniajam telefonui, antraip greitai teks keisti bateriją, o tai – didelės išlaidos. Specialistai nepataria naudotis telefonu kraunant, ypač siųstis didelių failų. Apskritai jei išmanusis nėra labai galingas, neturėtumėte jame įdiegti žaidimų. Negalintiems be jų gyventi, ekspertai pataria dažniau daryti pertraukėles, kad išmanusis turėtų galimybę atvėsti, neįjungti žaidimų tvankioje patalpoje, viešajame transporte, paplūdimyje.
Ką daryti, jei telefonas perkaito?
Jei pastebėjote, kad telefonas pradėjo perkaisti, pirmiausia turite nuimti nuo jo dėklą. Tai padeda apsaugoti išmanųjį telefoną nuo pažeidimų, tačiau dažnai dėl prastos ventiliacijos sulaiko šilumą ir trukdo vėsinti. Telefonas turi būti išjungtas ir perkeltas į vėsią vietą. Paprastai po 10 – 15 minučių įrenginys atvėsta. Tačiau jūs negalite dėti savo išmaniojo telefono į šaldytuvą, kad jis kuo greičiau atvėstų. Staigūs temperatūros pokyčiai gali sugadinti akumuliatorių. Be to, didelė tikimybė, kad telefono viduje susidaro kondensatas, o vanduo ardo bet kokią elektroniką.
Ką dar galima padaryti? Uždarykite visas programas, kol išmaniojo telefono temperatūra taps normali. Nereikėtų valandų valandas žiūrėti vaizdo įrašų, žaisti žaidimų, geriau kurį laiką telefoną atidėti į šalį, sumažinti ekrano ryškumą. Norėdami kuo greičiau išspręsti perkaitimo problemą, galite įjungti telefone lėktuvo režimą. Tada bus išjungtos visos neesminės programos, kurios padės greičiau atvėsti išmanųjį telefoną. Norėdami pagreitinti aušinimo procesą, galite įdėti jį prie ventiliatoriaus ar oro kondicionieriaus.