Kai nepadeda nei sportas, nei dietos
2021-06-23 08:08Dažnai kalbame apie pozityvų požiūrį į kūną – kaip svarbu savimi pasitikėti ir priimti savo kūną tokį, koks jis yra. Tačiau ne mažiau svarbu ir tinkamai juo pasirūpinti, o pastebėjus negalavimą, kuo greičiau kreiptis į specialistus. Viena „tyliųjų“ problemų, kurios galime tinkamai neįvertinti, – pilvo raumenų diastazė. Tai diagnozė, kurią dažnai išgirsta moterys, susilaukusios naujagimių, tačiau su ja susiduria ir vyrai. Kas yra pilvo raumenų diastazė ir kaip šią sveikatos problemą galima išspręsti pažangiais metodais, pasakoja vienos didžiausių privačių medicinos klinikų „Fi Clinica“ gydytojai-chirurgai.
Pilvo raumenų diastaze vadinamas tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas, suardantis pilvo sienos vientisumą. Dažniausiai diastazė atsiranda moterimis nėštumo metu, kai augant vaisiui prisitaikydama plečiasi ir pilvo siena. Pasak gydytojos chirurgės Eglės Kubiliūtės, diastazė išlieka trečdaliui ar daugiau nei pusei moterų, ypač jeigu nėštumas yra ne pirmas: „Tokiu atveju, net ir atsikračius priaugtų kilogramų ar nuolat sportuojant, pilvas lieka didesnis, atrodo pakritęs, greitai išsipučia išgėrus kad ir stiklinę vandens. Jeigu diastazė ryški, pilvas gali atrodyti kaip nėštumo metu. Retai, tačiau ši problema gali pasireikšti ir vyrams, esant centrinio tipo nutukimui, kai numetus svorio išryškėja praplatėjęs tarpas tarp tiesiųjų pilvo raumenų. Svarbu suvokti, kad diastazė nėra vien estetinė problema, ji pavojinga bendrai kūno sveikatai: ilgainiui pradeda skaudėti nugarą, atsiranda išvaržų, silpnėja dubens dugnas, sunkiau sulaikyti šlapimą, suprastėja lytinis gyvenimas. Diastazė didina pilvo sienos išvaržų riziką, todėl jos operacinis gydymas taikomas ir išvaržų prevencijai.“
Eglė Kubiliūtė
gydytoja chirurgė
Nuotrauka iš „Fi
Clinica”archyvo
Anksčiau su pilvo raumenų diastazės problema susiduriantys pacientai turėjo vienintelę išeitį – tradicinę abdominoplastiką, kurios metu pilvo apačioje atliekamas didelis pjūvis. Tačiau dabar „Fi Clinica“ siūlo naują pažangų metodą. „Klinikoje taikome naują mažai invazyvią operacinę techniką pacientams, kuriuos vargina tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Tai endoskopinė pilvo diastazės korekcija, atliekama SCOLA, metodika. Taikant šią metodiką diastazės korekcija atliekama trimis mažais pjūveliais pilvo apačioje. SCOLA metodo pranašumas – mažesnė komplikacijų rizika, puikūs estetiniai rezultatai, mažesni randeliai ir greitesnis gijimas po operacijos“, – apie vieną naujausių metodų pasakoja gydytoja-chirurgė.
Vaidas Žvinys
Plastinės ir rekonstrukcinės
chirurgijos gydytojas
Nuotrauka iš „Fi
Clinica”archyvo
Nors po raumenų diastazės korekcijos sumažėja pilvo tūris, oda lieka nepakitusi – susidaro jos perteklius, todėl tokia operacija neretai derinama su kitomis. Pilvui sugijus po korekcijos SCOLA metodu, papildomai gali būti atliekama lazerinė lipolizė arba lazerinis odos patempimas, kurių metu sukeliamas odos susitraukimas ir suformuojamas plokščias pilvukas. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys paaiškina: „Per pusę metų po operacijos vyksta natūralus odos susitraukimas. Kai kuriems pacientams po diastazės korekcijos oda susitraukia savaime, o kitiems gali būti reikalinga odos susitraukimą paspartinanti operacija. Jeigu yra tik odos perteklius, atliekame lazerinį odos patempimą, o jei yra ir riebalų perteklius, darome lazerinę lipolizę – abiem atvejais naudojamas tas pats lazeris, skiriasi tik programos. Po lazerinės lipolizės ar lazerinio odos patempimo dvi savaites negalima sportuoti, tačiau daugiau jokių apribojimų nėra. Į namus išleidžiama jau tą pačią dieną, o kitą galima eiti ir į darbą. Galutinis plokštesnio pilvo rezultatas matomas apytikriai po dviejų–keturių mėnesių.“
Adresas:
Sporto g. 3, Kaunas, LT-44221
Darbo laikas:
I–V 8.00–19.00 val.
Kontaktinis telefonas:
+370 626 88 838 (registracijos, klausimai apie paslaugas)
El. paštas