Galvos skausmų priežastys dažnai būna sezoninės. Vasarą stipresnį ar silpnesnį galvos skausmą sukelti gali temperatūrų, oro slėgio kaita, alerginė reakcija visą šiltąjį sezoną žydinčioms augalų žiedadulkėms, gyvūnams ir kt. Galvos skausmas gali sugadinti net ir pačią gražiausią vasaros dieną. Laimei, yra būdų, kaip jo išvengti.

 

Staigus temperatūros pasikeitimas, kai iš lauko įeinama į patalpą, kurioje veikia oro kondicionierius, gali sukelti stiprų galvos skausmą. Todėl prieš įeinant į patalpą, jei lauke labai karšta, reikia atsivėsinti. Pavyzdžiui, išgerti vandens ar keletą minučių pastovėti šešėlyje.

 

Šaltą maistą valgyti ir gėrimus gerti lėtai, nes staigus šaltis gali sukelti šoką smegenims ir įsiskaudėti galva. Nereikėtų suvalgyti viso atšaldyto patiekalo vienu metu: daryti trumpas pertraukėles. Tokiu būdu kraujas į smegenis pateks normaliai ir nesukels skausmo.

 

Dažnai galvos skausmą vasarą sukelia įvairios alergijos. Tokiems žmonėms rekomenduotina namuose pasistatyti oro grynintuvą, kuris išvalo orą nuo kenksmingų medžiagų. Jeigu galvos skausmą sukelia alergenai, gali padėti vaistai nuo alergijos.

 

Kai kurie vaistai gali sukelti galvos skausmą karštame ore. Kai kurie vaistai, pavyzdžiui, nuo aukšto kraujo spaudimo, saulėje gali paskatinti dehidrataciją, todėl gali pradėti svaigti ir skaudėti galva. Visada perskaitykite vaistų vartojimo instrukcija, ar nepavojinga vartoti, jei daug laiko praleidžiama saulėkaitoje.