Pamatote ilgai lauktas nuotraukas ir nuliūstate. Nuotaika sugenda, pasižadate daugiau niekada nesifotografuoti. Tačiau praeina šiek tiek laiko, ir jūs vėl prieš objektyvą. Profesionalai sako: fotogeniškų žmonių nedaug.

   

Kad gražiau atrodytumėte nuotraukose, pravartu įsidėmėti keletą taisyklių.

   

Šypsotis akimis

 

Paprastai geriau atrodo į objektyvą atsuktas ne visas veidas (ypač jeigu jis stambus ar putlūs skruostai). Fotografas turi stebėti, kad pusiau atsuktame veide būtinai matytųsi abi akys. Žvelkite šiek tiek virš kameros. Veidą truputį atkiškite į priekį, smakrą lengvai pakelkite, kad nesusidarytų dvigubas pagurklis. Liežuvį laikykite už dantų, šypsokitės neįtempę veido. Nereikia dirbtinai juoktis prieš kamerą –  nuotraukoje matysis nenuoširdumas. Pabandykite žvilgsniui suteikti paslaptingumo, šypsokitės ne tik lūpomis, bet ir akimis. Prieš fotografuodamiesi pagalvokite apie ką nors labai malonaus – tai atsispindės jūsų veide.

   

Dėvėti skoningus drabužius

 

Fotografuojantis svarbiausia yra ne drabužiai, jie turi tik pabrėžti jūsų grožį. Nesirenkite labai ryškiais, dideliu piešiniu puoštais drabužiais. Juoda ir violetinė spalva gali sendinti keleta metų, balta ir juoda slepia pustonius. Jeigu fotografuositės vakare, vilkėdami tamsius drabužius, susiliesite su nakties dangumi. Rusvi apdarai susilieja su oda – nuotraukose galite atrodyti kaip nuogi. Žalia spalva odai suteikia nemalonų atspalvį. Vilkėdami sportinio stiliaus drabužius nuotraukose atrodysite jaunesni. Drabužiai su daug detalių taip pat gali sendinti. Ir dar – apsikarstę įvairiais papuošalais, atrodysite kaip kalėdinė eglutė.

   

Paryškinti veido bruožus

 

Nuotraukose akių makiažas bus ne toks ryškus, negu yra iš tikrųjų. Todėl viršutines blakstienas galite padažyti daugiau. Apatinių nepersistenkite – atrodysite lyg su ratilais po akimis. Akių vokus ties blakstienomis paryškinkite pieštuku, bet nenaudokite perlamutrinių spalvų šešėlių – nuotraukose gali matytis keisti atspindžiai.

 

Ir neriebi veido oda nuotraukose gali blizgėti. Todėl geriau apsidrauskite ir ją šiek tiek papudruokite. Nuotraukose gražiausiai atrodo šviesūs matiniai lūpų dažai, o ryškiai raudonai dažytos lūpos būna beveik juodos. Kad šypsena viliotų, apatinės lūpos vidurį patepkite lūpų blizgiu.

   

Šiek tiek pagudrauti

 

Stovint tiesiai nuotraukose kūnas gali atrodyti platesnis. Geriau vieną koją pastatykite į priekį, petį pasukite į fotografą. Išbandykite aktorių gudrybę (galite parepetuoti prieš veidrodį). Viena koja ženkite žingsnį atgal, svorį perkeldami ant kitos kojos. Paskui grakščiai pasisukite visu kūnu ir… jūs – žvaigždė!

 

Jeigu fotografuojatės stovėdami, įtraukite pilvą, atsilenkite atgal, atstatykite krūtinę, ištiesinkite nugarą, įtempkite sėdmenis. Rankas laisvai nuleiskite prie šonų ir truputį atitraukite nuo kūno. Gražiai atrodysite, jeigu lengvai remsitės į kokį nors daiktą arba ką nors laikysite rankoje.

   

Žaisti šviesa

 

Lauke geriausia fotografuotis anksti ryte (iki 9 val.) ir pavakare. Apsiniaukęs oras labiausiai tinka portretams. Jeigu fotografuojatės saulėtą dieną, nestovėkite veidu į saulę. Geriausia, kai šviesa sklinda nuo kelių šaltinių – ne tik nuo saulės, bet ir nuo atspindinčių paviršių. Būkite atsargūs pozuodami po medžiais – pro šakas ir lapus prasiskverbę saulės spinduliai išmargins jūsų veidą keistais šešėliais ir vaizdas gali būti sugadintas. Fotografuojantis su skrybėle ar kepure reikėtų stengtis, kad nuo jų krintantis šešėlis neuždengtų veido.

   

Atsipalaiduoti

 

Turbūt pastebėjote, kad nuotraukose, kuriose nuoširdžiai juokiatės, esate atsipalaidavę, atrodote daug geriau. Fotografuodamiesi kalbėkitės vieni su kitais. Fotografai dažnai bando sumažinti įtampą juokaudami apie paukščiuką, išlėksiantį iš objektyvo. Kartu tardami žodį „šypsena“ atrodysite žaismingai. Kad jaustumėtės laisviau, trumpam užsimerkite, o prieš sublyksint aparatui lėtai atsimerkite. Dar vienas patarimas, kad atrodytumėte kuo natūraliau: nusisukite, o fotografui liepus greitai atsisukite ir žiūrėkite į objektyvą.

 

 

Kitos gudrybės

 
  • Moterys palaidais plaukais nuotraukose dažniausiai atrodo gražiai. Visai nesvarbu, ar jie kruopščiai sušukuoti.
  • Bendroje nuotraukoje merginos, stovinčios kraštuose, atrodo lieknesnės.
  • Geriau fotografuotis be blykstės.
  • Iš nepavykusios spalvotos nuotraukos galima padaryti įdomią nespalvotą nuotrauką.
  • Kad neatsiskleistų kai kurie išvaizdos trūkumai, dauguma politikų ir įžymybių nenori būti fotografuojami tam tikru rakursu. Žinokite savo trūkumus ir jūs.
  • Analizuojant savo ir kitų žmonių nuotraukas galima padaryti išvadas, kaip geriausiai tinka fotografuotis pačiam.
  • Svarbiausia – būti savimi.