Dažniausiai kažką ignoruoti nėra geriausias pasirinkimas. Pavyzdžiui, tylėjimas gali būti suvokiamas kaip emocinis smurtavimas. Galų gale, meilės priešingybė yra ne neapykanta, o abejingumas. Tačiau gyvenime yra keletas dalykų, kuriuos daug geriau būtų visiškai ignoruoti. Pasirodo, nepaisydami kai kurių dalykų, netgi galite pagerinti savo gyvenimo kokybę!

 

sekme

Kartais ką nors ignoruoti yra gyvybiškai svarbu

 

Ignoruoti dalykus, kurie blaško dėmesį, regis, mus išmokė pati žmogaus evoliucija. Mes nusprendžiame, kas verta mūsų dėmesio, o kas – ne, daugiausiai nesąmoningai, todėl, kad mus supančioje aplinkoje gali būti per daug įvairių dėmesį blaškančių dalykų, kad smegenys sugebėtų į juos tinkamai reaguoti ir įvertinti. Net jeigu kai kurių gyvenimiškų aspektų ignoravimas gali lemti neteisingą pasirinkimą dėl dėmesio šališkumo, tai vis tiek palengvina mūsų gyvenimą, rašo brightside.me.

 

Tai padeda pradėti geriau galvoti apie save

 

Su savimi mes daug kalbamės. Iš tiesų vidinį monologą gali sudaryti iki 400 žodžių per minutę. Jeigu tas vidinis monologas yra nuolatinis savęs kritikavimas, galite pasijusti vis blogiau ir blogiau. Jeigu jūs sąmoningai pasirinksite ignoruoti tokias mintis arba nesakysite to sau, ko nesakytumėte vaikui ar draugui, tuomet būsite švelnesnis sau, o maloniau elgdamasis su savimi pačiu, būsite ir patys laimingesni.

 

Kuo daugiau informacijos gaunate, tuo daugiau streso patiriate

 

Laimei ar nelaimei, mes gyvename skaitmeniniame amžiuje, kur per kelias sekundes praeina tona pačios įvairiausios informacijos. Mes akimirksniu ir nuolat esame ja apkraunami. Žinių žiūrėjimas, pavyzdžiui, kelia stresą nervų sistemai. Tuomet jūsų organizmas išskiria streso hormonus ir tai vėliau gali pasireikšti kaip nuovargis, miego sutrikimai ir pan. Todėl geriau paleisti dalykus, kurių negalite kontroliuoti.

 

Tai padeda sukoncentruoti dėmesį

 

Moksliniai tyrimai rodo, kad kartais smegenims lengviau atlikti tam tikrą užduotį, kai jos žino ne ko ieškoti, bet ką ignoruoti. Taigi, pajutę, kad tapo sunku išlaikyti dėmesį, prisiminkite, kad mokslininkai rekomenduoja įsivardyti visus blaškančius dalykus ir naudoti strategiją juos aktyviai  ignoruoti, užuoti bandžius susikaupti.

 

Pradėję tai daryti, galite pasiekti gyvenime daugiau 

 

Tokių dalykų kaip noras viską daryti tobulai ar visiems įtikti ignoravimas iš tiesų gali padėti daryti sėkmingesnę karjerą. Jeigu visada norite viską padaryti tobulai, tuomet rizikuojate užstrigti savo komforto zonoje darydami tuos pačius dalykus, nes per daug bijosite išbandyti ką nors naujo. Apie nerealią idėją, kad kažkas gali būti tobula bet kurioje srityje, reikėtų pamiršti visam laikui. Mes turėtume bent retsykiais sau priminti apie tai, kad reikėtų būti lankstiems. Mūsų planai nėra iškalti ant akmens, todėl jie nėra nekeičiami ir nepajudinami. Iš tiesų dalykai gyvenime dažnai klostosi ne pagal planą, kartais mes klystame, viltys žlunga arba nepasiteisina, todėl mums reikia prie to prisitaikyti ir pagalvoti, ką galėtume daryti toliau. Tai yra pati svarbiausia mokymosi proceso dalis. Tuo labiau, kad net ir mokslininkai mano, kad klaidų mes padarome maždaug 15 % savo laiko.