Ką sėkmingi žmonės veikia savaitgaliais
2017-06-30 14:58Kasmet didėjant darbo krūviui ir mažėjant laisvo laiko svarbu nepamiršti tinkamai išnaudoti savaitgalius. Kyla klausimas, kaip tai padaryti? Viskas labai paprasta – tereikia laikytis kai kurių patarimų!
Ką sėkmingi žmonės veikia savaitgaliais:
- Skirti laiko nuspręsti, ką veiksite savaitgalį. Užuot darę tą patį, ką ir visada, pagalvokite, kaip norėtumėte leisti laisvalaikį ir ką galėtumėte padaryti, kad taip ir būtų.
- Planuoti laiką, kurį skirsite tik sau (net jei tai bus tik knygos skaitymas). Jeigu žinote, kad norėsite paskaityti knygą, tai skirkite šiai veiklai laiko ir tai darykite. Jeigu norisi pasivaikščioti, paklausyti muzikos, tai ir darykite tai, o ne svarstykite, ar galite tai daryti, ar ne.
- Geresni savaitgaliai būna suplanuoti. Laisvalaikio planavimas taip pat teikia džiaugsmo. Daugeliui net labiau patinka kažko laukti, tikėtis ir kurti planus. Todėl net nespėjus praeiti savaitgaliui, jie jau pradeda kurti naujus planus.
- Kas savaitgalį suplanuoti nuo 1 iki 3 pagrindinių įvykių, tačiau neplanuoti, ką veiksite kiekvieną valandą. Reikia nepamiršti palikti vietos nesuplanuotiems įvykiams ar paprasčiausiai tam, kad norėsite ilgiau pažaisti su vaikais ar pažiūrėti mėgstamą filmą.
- Žmonėms nepatinka planuoti, nes tai asocijuojasi su dalykais, kurių jie norėtų vengti, negu su tais dalykais, kuriais jie mėgaujasi. Tačiau kai planuojate smagią veiklą, malonumas prasideda dar nespėjus ateiti suplanuotam laikui.
- Sudaryti sąrašą dalykų, apie kuriuos daugiausiai galvojate, kad reikia padaryti ir kitą sąrašą dalykų, kuriuos galima padaryti bet kurią kitą savaitės dieną. Kai ateina savaitgalis, gali nesinorėti nieko tik drybsoti ant sofos. Tada labai praverstų iš anksto sudarytą ilgą sąrašą, kuo galima būtų užsiimti laisvu laiku.
- Planuojant savaitgalius, nereikėtų nurašyti dalykų, kurių nedarėte šimtą metų. Jeigu kažko nedarėte nuo vaikystės, dar nereiškia, kad neturėtumėte to įtraukti į savaitgalio planus. Leiskite sau prisiminti tai, kas anksčiau teikė malonumą ir patirkite atradimo džiaugsmą.
- Savaitgalių rytai gali būti geriausias laikas, kurį galite skirti sau. Savaitgalio rytai dažniausiai švaistomi veltui. Rytais galima pabėgioti ir ruoštis maratonui!
- Sukurti naujų šeimos tradicijų ir atrasti naujų, malonių įpročių. Tai gali būti taip elementaru, kaip blynų kepimas šeštadienio rytais arba stalo žaidimai po pietų.
- Skirti konkretų laiką, kada išjungsite mobilųjį telefoną ir kitus elektros prietaisus. Labai svarbu laisvalaikį skirti laiko atsipalaidavimui, nes kada tai padaryti, jei ne dabar? Kitomis savaitės dienomis rasti laisvą valandėlę bus kur kas sunkiau.
- Nepamiršti sugalvoti plano sekmadienio vakarui, kad nesėdėtumėte ir nesinervintumėte dėl artėjančio pirmadienio. Pavyzdžiui, galima suplanuoti užsiimti joga arba išeiti pasivaikščioti į parką, arba panašiai.
- Laisvomis dienomis minimaliai užsiimti namų ruoša, sunkiai dirbti. Buities darbus rekomenduojama paskirstyti taip, kad kiekvieną dieną padarytumėte kokį nors darbą, todėl savaitgalį galėtumėte daugiau laiko skirti ilsėjimuisi, o ne namų tvarkymui.
- Bent kelias valandas rekomenduojama pabūti atsijungus nuo elektros prietaisų. Tai labai svarbu dėl dvasinės ir proto ramybės, nors iš pradžių gali būti sunku iškęsti nepasitikrinus socialinių tinklų ar elektroninio pašto.
- Jeigu gyventumėte iki 80 metų, turėtumėte iš viso 4160 savaitgalių, tad nešvaistykite laiko. Gyvenimas trumpas, todėl reikia naudotis kiekviena dar likusia akimirka. Neatidėliokite to, ką galite padaryti šiandien rytojui.