Vieni gražiausių besibaigiančios vasaros žiedų priklauso frezijoms. Ne viena nuotaka be šių nepaprastai kvepiančių gėlių neįsivaizduoja savo vestuvių. Nuo seniausių laikų gėlėmis žmonės išreikšdavo savo jausmus, pasakydavo tai, ko nedrįsdavo ištarti garsiai. Frezijos – ne išimtis. Pastarosios gėlės apipintos įvairiausiomis reikšmėmis…

 

Frezija – daugiametė, kilusi iš Afrikos, 20 – 70 cm gėlė, išsiskirianti stipriu kvapu, primenančiu pakalnutes. Pietų Afrikoje auga 14 rūšių frezijų, dar dvi rūšys auga Sudane ir Saharos oazėse. Komerciniais tikslais frezijos pradėtos auginti tik nuo 1950 metų.

 

Paprastai kvapniausi būna balti gėlių žiedai, tačiau frezijos yra išimtis. Stipriausią aromatą skleidžia rožinės ar raudonos spalvos frezijos.

 

Frezijos turi ne vieną simbolinę reikšmę. Pastarosios gėlės – tai draugystės ir nekaltumo, rūpestingumo ir atkaklumo bei geros nuotaikos simbolis. Geltonos frezijos reiškia draugystę, o baltos – nekaltumą, skaistumą. Frezijos tradiciškai dovanojamos per septintąsias vestuvių metines.

 

Frezijos skinamos, kai prasiskleidžia pirmieji pumpurai. Žydi nuo rugpjūčio iki rugsėjo. Sakoma, kad nuskintos frezijos išlieka gražios ir nepasikeitusios 14 dienų.

 

Nuostabaus kvapo frezijos labai dažnai naudojamos parfumerijoje. Frezijų eterinis aliejus naudojamas kvepalų, vonios aliejų, muilų ir losjonų gamyboje.