2020 metų sausio mėnesio 25 dieną Rusija švenčia kinų Naujuosius metus. Šiais metais Rudąją Kiaulę pakeičia Baltoji Metalinė žiurkė ir daugeliui kyla klausimas, kaip tinkamai švęsti šią ypatingą šventę?

 

kinai

Kinų Naujieji metai, kurie po 1911 metų vadinami pavasario festivaliu, ilgą laiką buvo pagrindinės ir ilgiausios atostogos Kinijoje. Kinų Naujieji metai tradiciškai švenčiami pirmąją kinų kalendoriaus pirmo mėnesio dieną arba per antrąją Mėnulio jaunatį po žiemos saulėgrįžos gruodžio 21 dieną. Pagal Grigaliaus kalendorių tai atitinka vieną iš dienų nuo sausio 21 iki vasario 21 dienos. Kinų Naujieji metai dažnai vadinami Mėnulio Naujausiais metais, nes tiksli jų data nustatoma pagal Mėnulio fazes. Šventinis Naujųjų metų ciklas tradiciškai prasideda pirmąją pirmojo mėnesio pagal kinų kalendorių mėnesį ir baigiasi Žibintų festivaliu, kuris trunka 15 dienų. Šių Naujųjų metų išvakarėse dauguma kinų švenčia su savo gausiomis šeimomis.

 

Pirmoji Naujų metų diena prasideda nuo fejerverkų ir konfeti paleidimu, taip pat smilkalų deginimu. Fejerverkai turėtų atbaidyti piktąsias dvasias ir pritraukti į šeimą ramybės ir laimės dvasią. Dienos pabaigoje šeima pasveikina dievybes, grįžusias namo po apsilankymo dvasių pasaulyje, kur jos pranešė apie tai, kokie buvo praėjusieji metai, ir pagerbia protėvių dvasias.

 

Pasak kinų, pirmąją pavasario dieną įvyksta gamtos pabudimas, atgyja žemė ir joje saugomi gyvybės daigai.

 

Ką galima ir ką reikia padaryti, sutinkant 2020 Naujuosius kinų metus:

 
  • Švenčiant Naujuosius kinų metus reikėtų atkreipti dėmesį į šventinį stalą. Ant jo būtinai turi būti oranžinės spalvos vaisius, nes jie simbolizuoja turtą ir klestėjimą. Būtinai turėtų būti mandarinų ir apelsinų! Atkreipkite dėmesį į vaisius su lapais, nes tokių vaisių buvimas ant stalo pritraukia ilgus meilės santykius ir kūdikių gimimą šeimoje.
  • Švenčiant kinų Naujuosius metus, reikia linksmintis iš širdies: leisti fejerverkus, konfeti, deginti bengališkas ugneles. Triukšmas ir linksmybės atbaido piktąsias dvasias, kurios yra aktyvesnės negu bet kuriuo kitu metu.
  • Kitas geras ženklas, kuriuo siekiama pritraukti sėkmę, yra namuose pamerkti gyvų gėlių.
  • Artimiesiems, kuriems linkite praturtėjimo ir sėkmės, reikėtų dovanoti raudonus vokus su pinigais.
  • Švęsdami kinų Naujuosius metus turėtumėte papuošti savo namus laimės, sėkmės ir sveikatos simboliais.
  • Kinų Naujųjų metų naktį reikėtų atidaryti langą, kad paleistumėte senus metus ir įsileistumėte naujų metų energiją.
  • Namų dekoracijos Naujųjų metų šventei turėtų būti porinės. Pavieniai dekoratyvūs elementai įneš į jūsų gyvenimą vienatvę.

Ko negalima daryti?

 
  • Pirmą naujų kinų metų mėnesį nerekomenduojama lankytis pas kirpėją. Tai gali prišaukti nelaimę. Pirmą naujų metų dieną taip pat neturėtumėte trinkti plaukų, nes galima nuplauti sėkmę.
  • Kinų Naujųjų metų nerekomenduojama sutikti gulint lovoje, nes antraip rizikuojate meluoti visus metus.
  • Pas kinų Naujuosius metus negalima keiktis, rėkti ir būti agresyviam.
  • Prieš švęsdami Naujuosius kinų metus būtinai atiduokite visas skolas.