Kai gyveni dorai, sunku net suvokti, kokių baisybių Žemėje dedasi. Sunku įsivaizduoti, kad daugelis siaubo filmų paremti realiais faktais. Kas žino, galbūt ir šiandien kur nors vyks protu nepaaiškinami dalykai, kurie po kelių dešimtmečių bus rodomi didžiuosiuose kino teatruose…

  • III amžiuje prieš Kristų senovės Graikijos Epyro regione garsus sofistas Gorgijas gimė savo motinos karste. Žmonės, nešdami karstą palaidoti, išgirdo kūdikio verksmą, sklindantį iš karsto.
  • Klysta tie, kurie galvoja, kad žmonės po lova randa lavoną tik siaubo filmuose. Pasaulyje tai ne toks ir retas atsitikimas, kai viešbučių ar nuomojamuose kambariuose aptinkami atšalę kūnai po lova. Vienas garsiausių JAV samdomų žudikų, Ričardas Kuklinskis, prisipažino, kad bent po dvejomis lovomis skirtinguose viešbučiuose, paslėpė lavonus.
  • Legendinis, kraują stingdantis siaubo filmas „Ir kalnai turi akis“ paremtas tikrais faktais. Filmas remiasi istorija apie dvi skirtingas šeimas, kurios gyveno D. Britanijos kalnų urvuose. Manoma, kad jos žiauriai nužudė daugiau nei 1000 žmonių.
  • Ko žmonės nepadarytų dėl pinigų? Vienas žmogus ryžosi skolos negrąžinusį vyrą, vardu Elmeras Makurdis, nužudyti ir mumifikuoti tam, kad galėtų parduoti kaip eksponatą vienam Amerikos atrakcionų siaubo kambariui.
  • Vampyrai ir zombiai egzistavo iš tikrųjų. Kai Europoje siautėjo maro epidemija, gydytojai turėjo tiek daug darbo, kad neretai diagnozuodavo mirtį tiems, kurie iš tikrųjų dar nebuvo mirę. Sąmonės netekę ligoniai būdavo palaidojami gyvi. Kartais jie pabusdavo ir išsikapstydavo iš kapo duobės, ir norėdavo grįžti namo, tuo siaubingai išgąsdindami artimuosius.
  • XIX amžiuje Amazonės džiunglėse apsilankę turistai sutikdavo mokėti milžiniškus pinigus už sudžiuvusią vietinio indėno galvą. Pasiūla nebuvo tokia didelė, todėl tokios galvos pradėtos specialiai „gaminti“. Europiečių turistai dažnai už tokias galvas padovanodavo brangių ginklų, taip dar labiau skatindami šį žiaurų paprotį.