Vokietija – lobių skrynia keliautojams. Tačiau ne visi žino, kad šios šalies brangakmeniai nėra vien įstabia architektūra garsėjantys miestai, pasakiškos pilys ar istoriniai paminklai. Vokietija pasipuošusi snieguotomis Alpių viršukalnėmis, vinguojančiu Reinu, gaiviais ežerais ir smaragdine žaluma. Nuo šių gamtos stebuklų patogiu atstumu išdėstyti jaukūs miestieliai, o vasaros mėnesiais atostogų ritmu alsuoja paplūdimiai. Beje, geriausias būdas visa tai ištyrinėti – keliauti automobiliu. Juk per visą šalį driekiasi kokybiški regioniniai keliai ir autostrados.

 

Patraukliausi maršrutaiCologne,Aerial,View,With,Trains,Move,On,A,Bridge,Over

 

Kelionių organizatorių teigimu, lietuviai dažniausiai į Vokietiją vyksta įpusėjus rudeniui arba prieš pat didžiąsias žiemos šventes, kai miestuose pradeda veikti kalėdinės mugės. Tačiau keliauti į šią šalį vasarą puiki mintis. Juolab jeigu į kelionę leidžiasi šeima su vaikais ar būrelis draugų. Išvyka netolima, ją galima organizuoti savarankškai, o keliauti neabejotinai bus patogu, mat kelių infrastruktūra čia puikiai išvystyta. Beje, daugelis pagrindinių kelių nemokami. Vokietija garsėja ir puikiai paruoštais bei detaliai aprašytais vaizdingais teminiais maršrutais. Jų čia suskaičiuojama net 150. Kai kuriuos įveikti galima vos per dieną, o ilgiausiems rekomenduojama paskirti net savaitę. Lietuviai turi net kelis pasirinkimus planuodami išvyką į Vokietiją automobiliu. Galima važiuoti per Lenkiją, pakeliui apžiūrint istorinius šios šalies miestus ir vienai nakčiai apsistojant patogiame viešbutyje. Kita galimybė – keliauti keltu iš Klaipėdos į Kylį. Šis uostas – šiauriniai Vokietijos vartai, pro kuriuos įžengus atsiveria patogūs maršrutai, leidžiantys ištyrinėti šios šalies gamtos turtus. Štai įdomiausi ir patogiausi keliaujantiems iš Lietuvos:

 

Baltijos pajūrio maršrutas. Jis tęsiasi apie 420 km. Nuo Liubeko miesto iki Riugeno salos. Keliaujant šiuo maršrutu galima aplankyti smėlėtus Baltijos jūros paplūdimius, apsistoti Vismaro ir Štralzundo miestuose. Maršruto pabaigoje laukia apdovanojimas – Binco miestas Riugeno saloje. Ši sala garsėja baltomis kreidos uolomis ir minkštu smėliu. Vietovė priklauso Jasmundo nacionaliniam parkui, kuriame saugomos ne tik trapios kreidos uolos, bet ir bukų miškai. Atokesnė pakrantės dalis puošiasi elegantiškais kurortinio stiliaus statiniais. Daugelis istorinių vilų medinės.

 

Alpių kelias. Šio maršruto ilgis – 450 km. Prasideda Lindau mieste ir baigiasi Kionigse. Juo keliaujant aplankomi gražiausi Vokietijos ežerai, galima pasigėrėti Alpių panoramomis ir pamatyti net 25 pilis. Tarp jų – ir ikoniškąją Noišvanšteino pilį. Taip pat į maršrutą įtrauktos drusko kasyklos su požeminiu ežeru. Yra galimybė leistis į dienos žygį pėsčiomis ir pasigėrėti kalnais. Tiesa, tenka leistis į šalies gilumą, mat maršrutas tęsiasi palei Austrijos sieną. Tačiau yra ir privalumas. Mat skyrus papildomą dieną galima apsilankyti barokine architektūra garsėjančiame Austrijos Zalcburgo mieste.

 

Žavusis alėjų kelias. Gerokai ilgesnis maršrutas. Jo pradžia – jau minėta Riugeno sala, o pabaigos tašku laikomas nuostabus Reichenau ežeras. Šis maršrutas taip pavadintas ne be priežasties. Dar 1990 m. vokiečiai nusprendė išsaugoti senąsias medžių alėjas dešimtyje federalinių žemių. Rezultatas – nuostabūs keliai, apsupti liepų, ąžuolų ir beržų. Prieš 250 m. tokios alėjos buvo sodinamos kaip kryptį keliautojams žymintys ženklai, o dabar jos tapo vieno įspūdingiausių Vokietijos maršrutų pagrindu. Jis veda smėlėtomis pakrantėmis, miškais, įspūdingais Harco kalnais bei slėniais. Be to, kviečia aplankyti Vemaro, Drezdeno ir Leipcigo miestus.

 

Pasakų kelias. 707 km besidriekiantis maršrutas nuo Hanau iki Brėmeno – puikus pasirinkimas keliaujantiems su vaikais. Maršrutas jungia vietas, kuriose gimė, gyveno, mokėsi ir įkvėpimo sėmėsi legendiniai pasakų kūrėjai broliai Grimai. Keliaujant lankomos vietovės įkvėpė tradicines pasakas. Tai Snieguolės miestelis Bad Vildungenas, Raudonkepuraitės namelis Alsfede ir galiausiai Brėmene įkurdinta keturių muzikantų statula. Maršrute daugybė žavių miestelių ir net 20 pilių. Yra ir specialiai vaikams skirtų pramogų – lėlių spektaklių, paradų. Suaugusieji gali pasimėgauti įspūdingomis viduramžių stiliaus vakarienėmis pilyse.

 

Romantiškasis kelias. Kaip išduoda pavadinimas, šis 350 km maršrutas patiks įsimylėjėliams. Jis veda nuo Viurcburgo Iki Noišvanšteino pilies. Didžioji maršruto dalis yra Bavarijoje. Čia gausu viduramžių miestų, vynuogynų, senove alsuojančios architektūros paminklų, įspūdingų bažnyčių ir natūralios gamtos. Šiuo maršrutu keliaujama 3–4 dienas. Ilgiau apsistoti rekomenduojama Bavarijos sostinėje Miunchene ir apžiūrėti architektūrą bei pasilepinti sočiomis vokiškomis vaišėmis.

 

Beautiful,Autumn,Scene,Of,Hintersee,Lake.,Colorful,Morning,View,OfTrokštantiems pasislėpti nuo kaitros

 

Vokietijos keliautojai vasarą vengia turistauti dar ir todėl, kad liepą–rugpjūtį čia vis dažniau fiksuojamos karščio bangos, tad miestuose ištverti 30 laipsnių ar dar didesnę kaitrą gali būti sunku. Visgi patys vokiečiai keliautojams pasiūlė puikią išeitį – sudarė vėsiausių šalies vietų sarąšą. Pirmasis punktas jame Pfalco žemėje esantis Openhaimas su įspūdingu rūsių tinklu. Jį galima apžiūrėti su gidais. Lankytojai nusileidžia į 500 m gylį ir aplanko miestą po miestu. Temperatūra čia pastovi ir siekia 17 laipsnių, todėl nėra jokios galimybės perkaisti. Verta aplankyti vieną gražiausių Vokietijoje urvų – Decheno urvą, esantį Šiaurės Reino–Vestfalijos teritorijoje. Lankytojams apžiūrėti įrengta apie 360 m iš 870 m ilgio urvo. Čia rengiamas ir įspūdingas šviesų šou. Beje, šį urvą 1868 m. atrado du geležinkelio darbininkai. Vienas jų netyčia į plyšį įmetė plaktuką, tad ieškant įrankio ir buvo atrasta ši įspūdinga požeminė galerija. Visus metus urve temperatūra siekia apie 10 laipsnių. Lankantis Berlyne rekomenduojama užsukti į miesto požemius ir pasivaikščioti tuneliais. Ekskursijas rengia „Berliner Untervelten E.V.“. Čia temperatūra tesiekia 8 laipsnius. Atvėsti galima ir Funtenzės karstiniame ežere, esančiame įspūdingame Berchtesgadeno nacionaliniame parke. Ši vietovė garsėja žema temperatūra. Net vasaros mėnesiais ežere temperatūra siekia vos 17 laipsnių. Tikrai vėsu bus ir pakilus į aukščiausią Vokietijos kalną. Cugšpicė iškilusi apie 2962 m virš jūros lygio. Rekomenduojama leistis į ekskursiją nuo čia įkurdinto restorano iki ledyno krašto šiaurinėje pusėje. Beje, tokias ekskursijas su vadovu nemokamai rengia turizmo centas „Bayerische Zugspitzbahn“. Susidomėjusiems reikia tik iš anksto užsiregistruoti.

 

Verta aplankyti:

 
  •  Keliaujančią smėlio seklumą Amrumo saloje. Šiaurės jūros Amrumo saloje esantis paplūdimys nuolat juda, kasmet pasislenka vidutiniškai 50 m. Dabar smėlynai glaudžiai apsupę vakarinę salos dalį. Mokslininkai daro prielaidą, kad per ateinančius šimtmečius ji judės aplink šiaurinį Amrumo kyšulį. Potvynio metu sekluma paprastai neužliejama. Dėl šios priežasties kilometro ilgio paplūdimio ruožas labai populiarus tarp poilsiautojų – puikiai tinka ir šeimoms su vaikais, nes į jūrą per smėlio seklumą galima patekti lengvai, o krantas negilus.
  •  Uolų darinius Saksonijos Šveicarijos nacionaliniame parke. Pribloškiančio grožio gamtos kampelis įtraukiamas į daugelį kelionių maršrutų, tačiau paprastai aplankoma tik nedidelė parko dalis. Iš tiesų jo tyrinėjimams verta skirti bent 2–3 dienas. Mat čia yra visko: nuo laukinių gėlių pievų ir pelkių iki tarpeklių, kalnų bei miškų. Šis įvairus ir atšiaurus kraštovaizdis – saugus prieglobstis unikaliems paukščiams, augalams ir gyvūnijai, taip pat vilioja alpinistus ir keliautojus.
  •  Juodąjį mišką. Taip bauginamai vadinamas visas regionas, kuriame yra keli miestai, o miškai užima 60 % teritorijos. Švarcvaldo gamta yra įvairiausia Vokietijoje – lankytojai čia randa daugybę krioklių, tarpeklių, ežerų, pievų ir kvapą gniaužiančių kalnų bei miškų panoramų. Tai idealus kelionės tikslas mėgstantiems žygius. Be to, Juodasis mištkas – natūrali šernų, retųjų tripirščių genių, sakalų, lūšių, pempių ir daugelio kitų gyvūnų buveinė.
 

Autorius Eglė Stratkauskaitė