Laiko suvokimas – viena didžiausių mokslo paslapčių. Kai žmogui linksma arba jis turi ką veikti, valandos ir net dienos lekia. O kai apima nuobodulys, tenka kamuotis ilgose eilėse ar transporto spūstyje, sekundės tarsi dvigubai pailgėja. Nėra abejonių, tokią laiko tėkmę patyrė kiekvienas. Šį vakarą 20.50 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją laida „PasaulisX“ –apie iškreiptą laiko suvokimą ir tai, ar tikrai gyvename 2015 metus.

 

LR_TV_PasaulisX_laikrodis

„Įvairios civilizacijos laiką skaičiuoja skirtingai. Pavyzdžiui, islamo šalininkai švenčia tik 622 metus, o judaizmo, – rodos, 1500-uosius. Dabar 2015 metai, bet  lietuviai turėtų  gyventi apie 7000-uosius“, – sakoetnologas, rašytojas, senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ vaidila Vaclovas Mikailionis.

 

Filosofai nuo neatmenamų laikų ginčijasi dėl laiko prigimties ir reikšmės žmogaus egzistencijai. Valdžios galingieji, nusprendę  prieš vasarą keisti laiką, norimo efekto negauna, tik daro meškos paslaugą žmogaus savijautai. „Pasakymas, kad viena valanda nieko nereiškia, nėra teisingas“, – perspėja vidaus ligų gydytojas Jonas Kastys. Pasak jo, laikrodžio rodyklių pasukimas valanda į vieną ar kitą pusę turi įtakos sveikatai, o sergantys širdies ligomis tą sukiojimą jaučia dar labiau. „Įrodyta, kad biologiniam žmogaus ritmui sutrikus padaugėja traumų ir savižudybių“, –  jau šį penktadienį 20.50 val. per „Lietuvos ryto“ televizijos laidą „Pasaulis X“ atskleis vidaus ligų gydytojas J. Kastys.

   

„Pasaulis X“ – penktadieniais 20.50 val. per „Lietuvos ryto“ TV.