Įrenginėjame namus nuomai. Ką dera žinoti?
2022-11-18 08:02Įrenginėjate butą ar namą, kurį planuojate išnuomoti? Šiandien nuomininkai ieško jaukių ir stilingų būstų, kur jaustųsi it tikruose namuose. Kaip įrengti būstą, kad būtų funkcionalus, patrauklus ir patvarus šeimininkų kaitai? Ką pataria ekspertai?
Spalvų gama
Įrenginėjant būstą svarbiu klausimu tampa spalvų gamos pasirinkimas. Nuomojamą namą ar butą patariama dažyti neutraliomis šviesiomis spalvomis. Jos universalios, nes nuteikia jaukiai, nevargina ir patinka daugeliui žmonių. Pavyzdžiui, moksliškai įrodyta, kad balta sienų spalva pati populiariausia. Jei nenorite baltos, galite rinktis pilkšvą, smėlinę, rusvą. Norisi įdomesnių sprendimų? Galite derinti dvi spalvas. Tarkime, kambarį dažyti pilkšvai ir baltai. Galima išmėginti ir tamsesnius, ne tokius neutralius atspalvius. Tačiau juos derinkite su neutraliomis spalvomis, kurios turi dominuoti. Pavyzdžiui, šviesiai pilka puikiai dera su žalios atspalviais. Tad žalsvi akcentai pilkšvam kambariui itin tiks. Nuomojamam būstui nesirinkti įnoringų, rėksmingų spalvų. Tarkime, purpurinės, geltonos, oranžinės, raudonos. Tokios patinka tikrai ne visiems, tad dalį potencialių nuomininkų gali atstumti. Be to, jos turi savybę varginti, neleisti pailsėti. Šviesios, neutralios spalvos itin svarbios nedideliuose būstuose. Jos optiškai didina erdvę, suteikia gylio pojūtį. Ir atvirkščiai – tamsiai dažytas mažas butas atrodys dar mažesnis.
Klasikos dvelksmas
Renkant baldus numojamam būstui svarbu siekti universalaus, laikui nepavaldaus stiliaus. Verčiau buto neapstatyti madingiausiomis interjero detalėmis. Po kelerių metų jos išeis iš mados ir viską teks keisti. Štai klasika visada atrodys stilingai. Žinoma, galima atsižvelgti į šiandienos interjero tendencijas, bet jų aklai nesivaikyti. Modernumo interjerui galima pridėti smulkesniais akcentais. Ekspertai nuomojamam būstui siūlo rinktis klasikinio stiliaus baldus. Jie ilgaamžiai, patvarūs ir dera su kone bet kuo. Kitas variantas – vidurinio amžiaus moderno (mid-century modern) stiliaus baldai. Tai 1940–1970 m. dvasia alsuojantys baldai, kuriems būdingas aukštos kokybės medis, lenktos linijos ir funkcionalumas. Šiuo metu šis stilius itin madingas. Tačiau jis jau patikrintas laiko, tad tikrai neišeis iš mados. Žinoma, kokybiški, laikui nepavaldūs baldai kainuos brangiau, bet jie bus patvaresni, jų nereikės dažnai keisti. Nepamirškite, kad baldai turėtų būti ne tik funkcionalūs, bet ir lengvai valomi, neteplūs, neutralios spalvų paletės.
Grindys ir sienos
Būsimi nuomininkai gali turėti vaikų ar gyvūnų. Be to, net suaugusiesiems sunku išvengti buitinių nelaimių. Pavyzdžiui, netikėtai nuvirtusio kavos puodelio ar sudužusios vyno taurės. Todėl svarbu parinkti tinkamą grindų dangą. Ji turėtų būti kuo lengviau valoma, netepli. Venkite kiliminės dangos, nes ji pati tepliausia. Taip pat įsitikinkite, kad grindys nesibraižys nuo batų ar baldų, jų nereikės nuolat vaškuoti ar lakuoti. Vienas geriausių variantų – parketlentės. Tai patvari danga, bet daug pigesnė už medžio masyvą. Ypatingo tvirtumo suteiks ąžuolo ar uosio parketlentės. Galima rinktis ir aplinkos poveikiui itin atsparų laminatą. Tiesa, nei jis, nei parketlentės netinka vonios kambariui, nes bijo drėgmės. Todėl šiai patalpai geriausia kloti plyteles. Atkreipkite dėmesį ir į būsto sienas. Patariama jas išdažyti, o ne klijuoti tapetais. Prireikus, perdažyti sienas bus paprasčiau nei iš naujo tapetuoti.
Svarbiausia – funkcionalumas
Nuomininkai visada ieško funkcionalaus būsto. Tad prieš įrengimą verta viską apgalvoti iki smulkmenų. Dažna klaida – apie kambario funkciją ir baldų išdėstymą imama galvoti tik jau įrengus būstą. Taigi, iš anksto apmąstykite, kur miegamajame stovės lova? Ar šalia tilps naktinis staliukas? Ant naktinio staliuko tikriausiai reikės lempelės, tiesa? Tad ar netoli yra elektros lizdas, ar bus įmanoma jį įmontuoti? Jei ne, galbūt verta sukeisti lovą su sienine spinta? Žinoma, sunku iš anksto nuspėti, kaip kambarį norės panaudoti būsimi nuomininkai. Todėl visada verta pasitelkti vaizduotę ir įsivaizduoti save jų vietoje. Kur norėtumėte statyti lovą, o kur rašomąjį stalą? Ar kambaryje yra vietos daiktams susidėti? Jei ne, gal reikėtų pagalvoti apie papildomas lentynėles? Taip pat pamąstykite apie tikslinę auditoriją. Galbūt jūsų būstą rinksis šeimos su vaikais? Tokiu atveju, ar butas pritaikytas mažiesiems? Galbūt dušo kabina jiems netinkama ir ją reikėtų pakeisti į vonią? O gal būstas stovi netoli universiteto, tad jį norėtumėte pasiūlyti studentams? Tokiu atveju svarbu, kad jame tilptų ne vienas rašomasis stalas.
Patogi virtuvė
Daugeliui potencialių nuomininkų apsispręsti padeda virtuvės dizainas. Jei ši erdvė nepatogi, greičiausiai bus dairomasi kito būsto. Tad pasirūpinkite, kad čia būtų užtektinai spintelių ir stalčiukų, įrenkite patogų stalviršį. Net mažiausią virtuvę galima paversti išties patogia ir funkcionalia. Pavyzdžiui, kuklioje virtuvėje galima rinktis siauresnių matmenų baldus ir įtaisus. Taip pat pravers daugiafunkciai prietaisai. Tarkime, orkaitė, kurioje įmontuota ir mikrobangų krosnelė. Kiekvienoje virtuvėje labai svarbus apšvietimas. Pasirūpinkite, kad ant maisto gaminimo paviršių nekristų šešėliai. Virtuvės spalvų gamai galioja tos pačios taisyklės, kaip ir kitoms erdvėms, – kuo neutraliau. Visgi nesirinkite visiškai baltos, nes ji bus pernelyg tepli. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad paviršiai ir spintelių fasadai būtų lengvai valomi, nesibraižytų. Nesirinkite pernelyg dekoruotų baldų, geriau kuo paprasčiau.
Vonia ar dušas?
Įrengiant vonios kambarį itin svarbu atsižvelgti į tikslinę auditoriją. Dušo kabina praktiškesnė ir priimtinesnė daugeliui žmonių. Taip pat ji taupo vietą, tad tiks mažesniuose vonios kambariuose. Be to, berėmės dušo kabinos konstrukcijos gali vizualiai padidinti erdvę. Verta rinktis ir pristumiamas prie sienos dušo sieneles, kurias galima sustumti, kai nesinaudojama dušu. Vis dėlto šeimos su vaikais labiau vertina vonią, o ne dušo kabiną. Tad jeigu jūsų tikslinė auditorija yra šeimos, dušo kabinos atsisakykite. Norint, kad vonios kambarys būtų išties patogus, svarbu pasirūpinti spintelėmis daiktams susidėti. Jei patalpa ankštoka, pritvirtinkite pakabinamų spintelių. Tiesa, jos turėtų būti uždaros, kad viduje esančių daiktų nepasiektų drėgmė. Mažą vonią vizualiai padidina platus veidrodis. Tad gera idėja rinktis pakabinamą spintelę su ant durelių įmontuotu veidrodžiu. Vonios kambariui ekspertai pataria rinktis dideles plyteles. Tokios turės mažiau skiediniu užpildytų tarpų, tad lengviau nuvalysite išsikrausčius nuomininkams.