Atlikus ilgalaikį makiažą, nepriekaištinga išvaizda džiugina iki dvejų metų, neįdedant kasdienių pastangų. Tai puikus sprendimas taupant laiką ar tobulai neįvaldžius makiažo technikų. Tačiau ilgalaikis makiažas kartais gali ne pagražinti, o sugadinti įvaizdį. Ko vengti, kad taip nenutiktų?

 

MeistrasPermanent,Make,Up,On,Eyebrows.

 

Pagrindinis ir svarbiausias dalykas – rinktis patyrusį, profesionalų meistrą, dirbantį su sertifikuotais produktais ir kokybiškais įrankiais. Būtent nuo tinkamo meistro pasirinkimo priklauso visi kiti tobulo ilgalaikio makiažo aspektai. Ieškoti atsižvelgiant į keletą kriterijų. Visų pirma, meistro reputaciją. Šiam tikslui pasižiūrėti dominančio specialisto darbus, perskaityti atsiliepimus, pasidomėti darbo vieta, baigtais mokslais ir t. t. Antra, atkreipti dėmesį į ilgalaikį makiažą darysiančio meistro išvaizdą, juk neisite dažyti plaukų pas kirpėją, kurios plaukai pažeisti nekokybiškais dažais.

 

Pieš darant ilgalaikį makiažą būtinai apsilankykite konsultacijoje, pasikalbėkite apie savo lūkesčius, siūlomas paslaugas ir galimus rezultatus. Atkreipkite dėmesį į vietą, kurioje dirba meistras: ar aplinka profesionali, ar reikėjo registruotis ir luktelėti – pas gerą meistrą dažnai būna susidariusi eilė. Jei kažkas nepatiko, neskubėkite ir dar pasidomėkite, paieškokite kito specialisto, kuriam patikėdami veidą jausitės užtikrintai.

 

Forma

 

Netaisyklinga ar pagal veido bruožus netinkanti antakių forma, jų plotis – viena dažniausių grožio specialistų klaidų. Kiekvienas veidas yra asimetriškas, vienų veide tai matyti akivaizdžiau, kitų – ne taip ryškiai. Jei antakiai bus visiškai vienodi, veido asimetrija gali išryškėti, atrodyti nepatraukliai. Ilgalaikis makiažas, jei atliekamas tinkamai, kaip tik turi galią kuo labiau pataisyti veido asimetriją. Negalima antakių stipriai iškelti ar pernelyg nuleisti, išeinant iš plaukelių augimo ribos, nes atrodys nenatūraliai, bus pernelyg pastebimi, suteiks veidui nustebusią išraišką. Kiekvienam klientui antakių sritis turi būti atidžiai išmatuojama ir parenkamas reikiamas antakio linkis, ilgis, vešlumas.

 

Mūsų lūpos irgi asimetriškos. Nepamiršti, kad ilgalaikis makiažas neskirtas lūpų kontūrui keisti ar lūpoms putlinti, tik kontūrui paryškinti, išlyginti ir suteikti norimą spalvą. Kontūras turi būti vedamas ant pačios lūpų kontūro linijos ar vos milimetru toliau, kitaip atrodys, kad nutekėjo lūpdažis.

 

Spalva

 

Tai labai svarbus pasirinkimas, nes gatvėje neretai matome netinkamai parinktos spalvos pavyzdžių, kai šviesiaplaukės, skaisčios odos moterys vaikšto su varno juodumo antakiais, kurie užgožia visus kitus veido bruožus. Juodi antakiai tinkami tik tamsaus gymio, juodaplaukėms damoms. Bendra taisyklė skelbia, kad antakių spalvą reikia derinti ne prie plaukų spalvos, bet prie odos tipo. Lietuvaitėms ilgalaikį antakių makiažą derėtų atlikti su rudomis spalvomis, tinkamai parenkant atspalvį. Šalto tipo žmonėms parenkami šiltesni, o šilto – šaltesni atspalviai. Įsidėmėtina, kad dėl hormonų pokyčių antakių spalva gali keistis, dažniausiai paraudonuoja. Tad ilgalaikio makiažo nerekomenduojama daryti nėščiosioms ir maitinančioms kūdikį, turinčioms skydliaukės sutrikimų.

 

Ilgalaikiam akių kontūrui geriausiai tinka juoda spalva, nes kitas sunkiau priderinti prie kasdienio įvaizdžio. Be to, pretenzinga spalva greičiau pabosta.

 

Lūpoms galima rinktis natūralią spalvą, tik užpildant kontūrą ar bet kurį kitą pagal veido odos tipą tinkantį atspalvį. Visgi atsargiau su ryškiomis, pavyzdžiui, raudona, nes gali pabosti. Jei ilgalaikis lūpų makiažas natūralaus ar šviesaus tono, bet kada galima pasidažyti raudona ar kita spalva.

 

Atlikimo technika

 

Itin svarbu parinkti tinkamą techniką, kad sugijus liktų natūralus ir gražus ilgalaikio makiažo rezultatas. Pagrindinės ilgalaikio makiažo technikos yra tušavimas, šešėliavimas ir ombre. Šis dabar populiariausias atliekant ilgalaikį antakių makiažą. Tai šešėliavimas, kai iš tamsaus tono pamažu pereinama į šviesesnį atspalvį. Tušavimo technika buvo itin populiari prieš kelerius metus, ja kurti itin ryškūs, nenatūraliai atrodantys antakiai. Šešėliavimo technika, kurios vienas iš būdų yra ombre, leidžia sukurti natūralius antakius, o ir ryškesnių gerbėjoms tai puikus sprendimas, nes nelieka įrėmintų, sunkių antakių įspūdžio, kaip neretai įvyksta su tušavimu.

 

Lūpų ilgalaikis makiažas atliekamas keliais būdais: lūpdažio technika (kai išlieka matomas ryškesnis kontūras), akvarelės technika (be ryškaus kontūro), ombre technika (lūpų kraštai tamsesni / ryškesni už vidurį, sukuriamas 3D efektas ir lūpos atrodo putlesnės). Svarbu, kad kontūro spalva nebūtų ryškesnė už lūpas, nes atrodo vulgariai.

 

Priežiūra

 

Svarbu įsidėmėti, kad ilgalaikio makiažo kokybė priklauso ne tik nuo meistro, bet ir kaip prisižiūrėsite po procedūros. Atliekant ilgalaikį makiažą, dažų pigmentas mikroadatėlėmis įvedamas į odą, todėl po procedūros gali susiformuoti šašiukų. Be galo svarbu jų nekrapštyti ir nelupti, nes kartu gali pasišalinti ir dalis dažų. Švelniai praustis šiltu vandeniu. Bent savaitę po procedūrų kelis kartus per dieną būtina naudoti „A+D“ kremą – jis apsaugos nuo šašų formavimosi ir odos sausėjimo, dėl kurio tobulos makiažo linijos gali suskilinėti. Saugoti nuo UV spindulių bent dvi savaites, nes saulė stipriai veikia pigmento įsisavinimą – makiažas gali išblukti. Dvi savaites nevalia eiti į pirtį, soliariumą, aktyviai sportuoti. Savaitę (ar kol nepasišalins šašiukai) negalima naudoti veido prausiklio, kremo, kosmetikos ir kitų priemonių ant tų vietų, kur atliktas ilgalaikis makiažas. Atlikus akių ilgalaikį makiažą, bent dvi savaites negalima priauginti blakstienų ar atlikti jų korekcijos.

 

Autorius Laima Samulė