Įdomūs faktai apie bučinius
2016-07-05 14:13- Liepos 6 d. minima tarptautinė bučinių diena.
- Tikslių duomenų, kodėl ir kada žmonės pradėjo bučiuotis nėra. Tačiau kai kurie mokslininkai teigia, kad jie galėjo atsirasti dar tada, kai motinos sukramtydavo maistą ir iš burnos į burną perduodavo savo mažiems vaikams. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose bučinys paminėtas šumerų civilizacijoje. Apie bučinius kalbama senovės Egipto poezijoje bei Biblijoje. Manoma, kad bučinius pasaulyje išpopuliarino Aleksandras Didysis, įsiveržęs į Indiją.
- Apie 10 % pasaulio nesibučiuoja. Mangaja yra viena seniausių salų Ramiajame vandenyne. Tačiau, nepaisant to, kiek daug kartų čia nugyveno, niekas šioje saloje nebuvo girdėję bučinio garso, kol XVIII amžiuje neatvyko anglų užkariautojai. Šiandien apie 10 % pasaulio kultūrų nesibučiuoja. Ir jie to nedaro dėl daugelio priežasčių. Pavyzdžiui, kai kuriose Sudano vietose žmonės nesibučiuoja, nes mano, kad burna yra langas į sielą ir bučiuojantis burna į burną galima pavogti kito žmogaus sielą. Eskimų bučinys, pasitrinant nosimis, atsirado ne dėlto, kad jie bijojo sušalti, o dėlto, kad akys ir nosys būdavo vienintelė neuždengta veido vieta ir pasitrynimas nosimis buvo vienintelis būdas, kaip fiziškai išreikšti švelnius jausmus.
- Bučiuojasi ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Jie tai daro ne visiškai taip, kaip mes, bet jų elgesys yra labai panašus. Šimpanzės kartais po kovos susitaikydamos pasibučiuoja. Tačiau ne tik šimpanzės, bet ir daugelis kitų primatų „bučiuojasi“ taip, kaip moka. Iš kitų žinduolių tai daro, pavyzdžiui, surikatos, kurios uosto ir laižo stiprų kvapą išskiriančias liaukas, norėdami pademonstruoti savo dominavimą arba paklusimą. Tai labai svarbus ritualas, kai surikata grįžta į savo būrį, kad nebūtų iš jo išmesta.
- Bučiuojantis dirba 146 raumenys (34 veido raumenys ir 112 raumenų, padedančių išlaikyti pusiausvyrą).
- Bučiuotis yra sveika. Ši veikla sudegina kalorijų, stiprina imuninę sistemą, malšina skausmus ir net apsaugo nuo ėduonies. Tačiau bučiniai gali ir platinti ligas, pavyzdžiui, bučiuojantis su sergančiu žmogumi galima užsikrėsti pūsleline, virusinėmis kvėpavimo takų infekcijomis ir net meningitu.
- Net ir šiais laikais bučiuotis viešoje vietoje kai kuriose šalyse yra nelegalu. Štai Meksikoje universiteto profesorius Manuelis Berumenas buvo sulaikytas, nes pabučiavo savo žmoną viešai. Kai kuriuose kraštuose bausmės už bučiavimąsi viešose vietose yra labai žiaurios. 2010 metai Saudo Arabijoje buvo sulaikytas vyras už tai, kad apkabino ir pabučiavo moterį. Jis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas tris kartus nuplakti rykštėmis po 30 kartų ir dar turėjo 4 mėnesius praleisti kalėjime.
- Bučiuojantis smegenyse išsiskiria dopaminas. Tai labai stiprus hormonas, kuris veikia smegenyse tas pačias sritis kaip narkotikai ir gali sukelti labai stiprų potraukį ir aistrą. Taip pat jis sukelia miego trūkumą, sumažina apetitą ir suteikia daugiau energijos, tarsi pakylėja ant sparnų.
- Bučiuojantis smegenyse išsiskiria endorfinai arba vadinamieji laimės hormonai, kurie sukelia euforijos jausmą.
- Du trečdaliai žmonių bučiuodamiesi galvą palenkia į dešinę pusę.
- Bučiuojantys žmonių vyzdžiai dažniausiai išsiplečia. Tai viena iš priežasčių, kodėl bučiuodamiesi žmonės užsimerkia.
- Lūpose yra begalė nervų galūnėlių, kurie siunčia signalus į smegenis ir padeda pasijusti laimingiems.
- Daugeliui moterų labiau patinka bučiuotis su švariai nusiskutusiais vyrais. Anot vieno amerikiečių tyrimo, 53 % moterų labiau patinka bučiuotis su nusiskutusiais vyrais, tačiau vyrams, auginantiems barzdą nereikėtų labai liūdėti – tai labai patinka net 33 % moterų.
- Atsisveikinimo bučinys padeda pailginti vyrų gyvenimo trukmę.
- Pirmasis bučinys kino ekrane parodytas 1896 metais T. Edisono filme „Bučinys“ (angl. „The Kiss“) ir tapo sensacija. Garsusis bučinys įvyko tarp kanadiečių aktorių May Irwin bei Johno C. Rice.
- Bučiniai padeda sustiprinti libido. Bučiuojantis apsikeičiama seilėmis. Per seiles vyras perduoda šiek tiek testosterono moteriai ir tai sustiprina jos susijaudinimą. Taip pat moterys labiau nori bučiuotis per ovuliaciją. Tai laikas, kai yra didžiausia tikimybė pastoti.
- Iki šiol yra išlikęs instinktas bučiuotis, kuris padėdavo mūsų protėviams nustatyti, ar koks nors žmogus galėtų tapti geru partneriu.
- Filemofobija – bučinių baimė, kuri dažniausiai pasireiškia žmonėms, kurie turi bakterijų baimę arba yra turėję traumuojančių patirčių (buvo išprievartauti arba fiziškai išnaudojami).
- Ilgiausio bučinio rekordo 2013 metais pasiekė pora Iš Tailando (Ekkachai ir Laksana Tiranarat). Bučinys truko 58 valandas, 35 minutes ir 58 sekundes.