Birželio 13-ąją Vilniaus Kongresų rūmai taps tikra kino meka, nes būtent čia bus išdalintos dešimtųjų, jubiliejinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ statulėlės. Iškilmingo renginio su nekantrumu ypač laukia jaunosios kartos režisierius Andrius Blaževičius. Jo filmas „Šventasis“ pretenduoja net į 11 Lietuvių kino akademijos apdovanojimų, tarp kurių – Geriausio ilgametražio vaidybinio kino filmo, Geriausio režisieriaus darbo, Geriausio operatoriaus darbo, Geriausio montažo režisieriaus darbo ir kitos kategorijos.

 

Andrius Blaževičius_nuotr. LiKA

 

Dar 2012 metais A. Blaževičiaus režisuotas trumpametražis filmas „Dešimt priežasčių“ pelnė „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą. Tai buvo antrasis jo režisuotas filmas vainikavęs magistro darbą bei sulaukęs kino kritikų palankumo. Tuo metu visi kalbėjo, jog jaunasis režisierius yra vienas perspektyviausių kino kūrėjų Lietuvoje, o šiandien mes galime tuo įsitikinti. Šių metų apdovanojimuose, filmas „Šventasis“ sulaukė daugiausiai nominacijų. Režisierius džiaugiasi tokiu įvertinimu ir nors mano, jog visų statulėlių nelaimės, neabejoja, kad visi prisidėję prie šio filmo yra verti būti apdovanoti.

 

Gražina Arlickaitė ir Andrius Blaževičius su filmo komanda_nuotr. LiKA

 

Režisierius A. Blaževičius sutiko atsakyti į dešimt blitz klausimų.

 

Mėgstamiausias filmas:

 

,,Šventasis“. O jei rimtai, vieno mėgstamiausio filmo neturiu. Šiuo metu žiūriu daug Pietų Korėjos žanrinių filmų. Prieš kokius 10 metų tikrai būčiau žinojęs atsakymą – sakyčiau, kad mėgstamiausias filmas yra dešimties dalių režisieriaus Krzysztof Kieslowski serialas ,,Dekalogas“.

 

Kada įvyko pirmieji ,,Sidabrinė gervėapdovanojimai?

 

Gal 2008 metais?

 

Kaip jaučiatės sulaukęs net 11-os nominacijų?

 

Visai neblogai.

 

Ar tikitės laimėti visas?

 

Manau, kad žmonės, prisidėję kuriant mūsų filmą, verti visų gervių. Ypač aktoriai. Be abejo, visų gervių nelaimėsime. Taip nebūna. Be to, šiemet tikrai yra ne vienas ir ne du gervių statulėlių verti vaidybiniai filmai.

 

Ką Jums reiškia toks įvertinimas?

 

Labai malonu. Tikrai labai apsidžiaugiau. Tik buvo šiek tiek gaila, kad garso režisieriai Julius Grigelionis ir Marius Blažys negavo nominacijos, nes tiesiog apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ nėra garso kategorijos. Jie tikrai verti paminėjimo. Kaip ir kostiumų dailininkė Fausta Naujalė, grimo dailininkė Jurgita Globytė ir kiti. Tiek daug puikių talentingų žmonių prisidėjo prie mūsų filmo, norisi juos visus paminėti.

 

Jeigu patektumėte į nelaimingą atsitikimą ir negalėtumėte pakviesti nieko kito tik filmų herojų, kuris herojus tai būtų?

 

Priklauso nuo nelaimingo atsitikimo. Šiaip, manau rinkčiausi tarp Supermeno ir Jėzaus Kristaus.

 

Ar sunku būti žinomu?

 

Aš nesu žinomas. Gal kino bendruomenėje kai kas mane žino, bet ir tai turbūt nelabai.

 

Jeigu galėtumėte papietauti su bet kuriuo kino kūrėju, gyvu ar mirusiu, su kuo pietautumėte ir ką užsisakytumėte?

 

Su Audriumi Stoniu Linco kino festivalyje valgėme dešreles ir šnicelį. Man labai patiko. Mielai pakartočiau. Arba su Maratu Sargsyanu jo šeimos restorane ,,Araratas“ suvalgyčiau liulia kebabą.

 

Kada paskutinį kartą žiūrėjote TV?

 

Šiandien. Žiūrėjau NBA krepšinio rungtynes. Žaidė ,,Golden State Warriors“ ir ,,Cleveland Cavaliers“. Taip pat paklausiau Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo ištraukų.

 

Jei nebūtumėte režisierius, kokią kitą profesiją pasirinktumėte?

 

Turbūt būčiau prastas istorikas. Metus mokiausi istorijos. Dar visai gerai save įsivaizduoju Seimo nario rolėje. Eičiau į posėdžius su treningais ir šlepetėmis. Dėl to žmonės už mane ir balsuotų.

 

Jau dešimtą pavasarį į Lietuvą sugrįžtantys apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ pagerbs iškiliausius ir labiausiai nusipelniusius kino kūrėjus. Kasmet didelio visuomenės dėmesio susilaukiantys jubiliejiniai apdovanojimai vyks birželio 13-ają, 18.30 val. Vilniaus Kongresų rūmuose ir bus tiesiogiai transliuojami per LRT televiziją. Prestižinių apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ globėjas yra Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Apdovanojimus organizuoja Lietuvių kino akademija ir Lietuvos kino centras.

 

LiKA informacija