Astrologijoje be visiems žinomų Saulės ženklų, taip pat skiriami Mėnulio ženklai. Saulės ženklas nustatomas pagal tai, kokioje pozicijoje buvo Saulė žmogaus gimimo dieną. Pagal šį ženklą galima pasakyti labai daug apie asmenybę ir jos charakterį. Mėnulio ženklas nustatomas pagal tai, kokioje pozicijoje buvo Mėnulis žmogaus gimimo dieną. Iš Mėnulio horoskopo galima sužinoti apie asmens emocinius poreikius ir polinkius.

 

Saulės ir Mėnulio horoskopai – neatsiejami, kai norima geriau ką nors suprasti. 1930 metais žymus šveicarų psichologas Karlas Jungas pradėjo tirti Saulės ir Mėnulio padėčių reikšmę susituokusioms poroms. Jis atrado, kad stipriausi ryšiai buvo, kai vieno asmens Mėnulio ženklas sutapo su kito Saulės ženklu; kai Mėnulio ženklas suderinamas su kitu asmens Saulės ženklu arba, kai Mėnulio ascendentas (gimimo momentu virš horizonto rytinės pusės tekantis Zodiako ženklas) sutampa su kito asmens.

 

Saulės horoskopu nusakomos bendrosios savybės, pastebimos visiems. Mėnulio horoskopas atskleidžia vidinį žmogaus pasaulį, kurį pažįsta tik patys artimiausi žmonės. Mėnulio horoskopas paaiškina, koks iš tikrųjų yra žmogus giliai širdyje, kokie instinktai jį valdo, kaip elgiasi kritinėje situacijoje.

 

Daugelio žmonių Mėnulio zodiako ženklas skiriasi nuo Saulės ženklo. Todėl žmonės, gimę po tuo pačiu Saulės zodiako ženklo būna tokie skirtingi. Kai kurie žmonės, skaitydami savo ženklo aprašymą jaučia, kad jis jiems netinka. Mėnulio horoskopas paprastai tiksliau apibūdina žmogų ir užpildo trūkstamas vietas Saulės horoskope. Jeigu Mėnulio ženklas sutampa su Saulės ženklu, horoskopo savybės būna ypač aiškiai išreikštos.