Savo augintinius mylime kaip tikrus šeimos narius. Tačiau namai ne visada jiems tinkami. Kaip interjerą pritaikyti pūkuotiems draugams? Apie ką verta pagalvoti ruošiantis įsigyti augintinį?

 

Baldai ir medžiagos

 

Auginant gyvūnus svarbu rinktis tinkamus baldus. Kitaip liks nugraužti, sudraskyti ir nukloti plaukais. Jei auginate šunį, geriau nesirinkti baldų su atviromis medinėmis detalėmis – rizikuoja tapti augintinio graužimo žaislu. Dėl tos pačios priežasties netiks iš vytelių ar rotango pinti baldai. Idealiausia – metaliniai arba mediniai su paslėptomis detalėmis. Atkreipkite dėmesį ir į medžiagą, kuria aptraukti. Šenilas, velvetas ir kiti panašūs audiniai labai traukia gyvūnų plaukus. Tad turint tokius baldus reikės nuolat siurbti ir valyti. Todėl geriau rinktis odą, lengvai valomą gobeleną, lygaus paviršiaus storą veliūrą. Paprastai gyvūnai oda aptrauktų baldų nemėgsta, nes ant jų įsitaisyti ne taip patogu, o paviršius – vėsus. Todėl mieliau rinksis savą guolį. Jei gyvūnas vis dėlto pagulės ant odinės sofos, plaukai lengvai nusivalys drėgna šluoste ar pūkų rinkikliu. Investuokite į kokybiškus baldus – atsparesni augintinių letenoms ir nagams. Sykiu verta atidžiai pasirinkti sienų dažus, nes kai kurie jų – tikri plaukų magnetai. Geriausiai tiks satino blizgesio arba pusiau blizgūs dažai.

 

Cute,Beagle,Puppy,On,Sofa,Indoors.,Adorable,Pet

 

Žaidimų erdvė

 

Augintiniai įprastai turi nemažai žaislų, šie pasklinda po visus namus ir sudaro chaotišką vaizdą. Todėl verta svetainėje ar kitame pasirinktame kambaryje įrengti gyvūno žaidimų kampelį. Ten pastatykite guolį ir laikykite visus žaislus. Tam, kad vaizdas būtų tvarkingesnis, nenaudojamus sudėkite į krepšį. Šioje žaidimų erdvėje žaiskite su augintiniu. Taip jam parodysite, kad čia linksmybių vieta, gyvūnas įpras žaisti būtent šiame kampelyje. O jums bus lengviau viską sutvarkyti. Jei auginate katę, parūpinkite kokybišką draskyklę – mažiau niežtės nagus padraskyti sofą ar krėslą. Taip pat investuokite į patogią augintinio guolį. Nepamirškite, kad lova turėtų derėti prie namų interjero. Šuns guolis su išsiuvinėtais kaulais parduotuvėje gali atrodyti mielai. Bet svetainėje greičiausiai netiks. Tad augintinio baldus derinkite prie interjero stiliaus. Jei skandinaviškas, tiks švelnių formų ir neutralių spalvų guolis. Moderniam stiliui ieškokite ko nors išraiškingesnio. Idealiausia, jei augintinio guolį galima skalbti – lengviau palaikyti švarą.

 

Cute,Funny,Cat,Playing,On,Tree,At,Home

 

Tebūnie šviesa

 

Katėms ir šunims labai patinka žiūrėti pro langą. Ypač kai namie nėra šeimininkų. Tad storos užuolaidos ar aklinai užtrauktos žaliuzės – ne pats geriausias pasirinkimas. Geriau rinktis lengvesnes, plonos medžiagos atitraukiamas užuolaidas. Toks pasirinkimas pasitarnaus ir interjerui – pateks daugiau natūralios šviesos, būstas optiškai atrodys didesnis. Užuolaidas svarbu rinktis ne pernelyg ilgas. Kačiukas gali sumanyti į nukarusias įsikabinti nagais. Be to, esančios arti grindų greičiau ištepamos vaikų ir gyvūnų. Atkreipkite dėmesį ir į spalvą – tegul būna tamsesnė ir mažiau tepli. Jei mėgstate ritinines užuolaidas ar žaliuzes, dieną jas kilstelėkite.

 

Cute,Red,Cat,Lying,On,Sofa,In,Living,Room

 

Kilimams – ne?

 

Namie turint augintinių verčiau interjero nedekoruoti kilimine danga – labai traukia plaukus. Be to, sunku valyti. Tačiau, jei norisi jaukumo, galite rinktis mažus kilimėlius, kuriuos galima skalbti skalbyklėje arba nešti į valyklą. Bet kokį kilimą svarbu rinktis atidžiai. Įsitikinkite, kad nebūtų pagamintas iš gyvūnams toksiškų medžiagų, kad dažai ir klijai nealergizuotų. Geras pasirinkimas – vilnoniai kilimai su lanolinu. Atsparūs skysčiams, tad puikiai tinka auginant gyvūnus ar mažus vaikus.

 

Adorable,Golden,Retriever,Dog,On,Floor,Near,Electric,Fireplace,Indoors

 

Gyvūnams saugūs namai

 

Smalsiems augintiniams patinka dūkti ir patikrinti visus kampus. Tad auginant gyvūnus svarbu būstą pertvarkyti taip, kad būtų saugus. Visų pirma, pasirūpinkite, kad visi galimai pavojingi daiktai būtų užkelti aukštai arba sudėti į spintas, stalčius. Tai galioja ir augalams, kurių dalis katėms ir šunims toksiški. Geriau gėles laikyti nepasiekiamoje vietoje. Idealu rinktis aukštesnius stalus ir kavos staliukus. Praeinantis šuo nuo jų negalės numesti degančios žvakės, akinių ar kito daikto. Nepamirškite, kad gyvūnai, ypač maži šuniukai, mėgsta viską kramtyti. Todėl visus elektros kištukus ir laidus namuose apsaugokite specialiomis apsaugomis. Tam tikras namų erdves gali prireikti užtverti specialiomis barikadomis – neleis vienam paliktam šuniukui klaidžioti, kur nereikia. Pasirūpinkite šiukšliadėžėmis su dangčiais, kurie neleis augintiniui pasiekti jų turinio.

 

Prisijaukinti minimalizmą

 

Gyvūnams draugiški namai – kuo mažiau apkrauti. Turint augintinių idealu prisijaukinti minimalizmą. Stenkitės būsto erdvėse laikyti kuo mažiau nereikalingų daiktų. Deja, akį traukiančių akcentų gausus bohemiškas interjero stilius gyvūnams nėra tinkamas. Jei norisi kelių dekoro detalių, laikykite jas aukštai, kad augintiniai nepasiektų. Verta įsigyti stilingų ir sandarių sandėliavimo krepšių bei dėžių rečiau naudojamiems daiktams laikyti. Jausitės ramiai, jei gyvūnai jų nepasieks. Minimalizmas ne tik būstui suteiks šviesos ir stilingumo, bet ir leis atsikvėpti. Juk turint augintinių tenka dažniau ir daugiau tvarkytis.

 

Autorius Gintarė Vasiliauskaitė