Gintaras nuo seno laikomas Lietuvos auksu. Tam, kad pušų sakai taptų gintaru, prireikė tūkstančių metų. Neįtikėtina gintarų susidarymo istorija: sakai jūros pakrantės pušynuose daugybę metų tekėjo į vandenį, po to – jūros dugne per tūkstančius metų fosilizavosi. Vėliau į paviršių gelsvus akmenėlius išplukdė pajudėję ledynai. Nuo tada iki šiol jie vis dar tebėra renkami. Istoriniai šaltiniai liudija, kad žmonės gintarus prie Baltijos jūros rinkdavo tūkstančius metų prieš Kristų.

 

gintaras

Gintarų nauda sveikatai:

 
  • Padeda mažinti stresą ir nerimą, net palengvinti depresiją.
 
  • Padeda kontroliuoti emocijas, o dėlto, kad padeda emociškai gyti ir sustiprėti, taip pat padeda ir pažvelgti į pozityviąją gyvenimo pusę.
 
  • Gintaras veikia Svadhisthanos arba sakralinę čakrą, esančią stuburo kamiene, ties pilvo apačia, o tai reiškia, kad šis akmuo padeda būti kūrybingesniems.
 
  • Gintaras padeda pamiršti negatyvias emocijas, atkurti dvasinę pusiausvyrą, išvalyti protą ir sumažinti stresą (viena didžiausių šiuolaikinių žmonių problemų pasaulyje). Šie akmenys padeda geriau pažinti save ir asmeniškai tobulėti.
 
  • Gintaras pasižymi unikaliu poveikiu sveikatai. Jis padeda sustiprinti ir įveikti ne tik emocinius, bet ir fizinius žmogaus kūno sutrikimus, pagerinti bendrą savijautą. Ypač gintaras padeda tada, kai blogai jaučiamasi dėl kokių nors išorinių įtakų.
 
  • Ezoterikoje gintaras laikomas gydančiu akmeniu, todėl gali būti pravartu jį laikyti savo kasdienėje buvimo vietoje, kad jis kiekvieną dieną stiprintų sveikatą ir keltų nuotaiką. Lengviausia tai padaryti tiesiog nešiojant gintarą kaip papuošalą. Gintaro akmuo yra gana universalus, tinka prie daug ko, be to, atrodo gražiai, todėl kasdien jausitės pasipuošę. Rastus paplūdimyje gintarėlius galima nešioti prie kūno, pavyzdžiui, kišenėje – jie taip pat veiks kaip ir papuošalai. Reikėtų nepamiršti, kad gintaras padeda atrasti ir tinkamai panaudoti savo vidinius talentus bei pritraukti į savo gyvenimą turto ir klestėjimo energijas. Ypač pinigų srautus ir finansinę sėkmę gintaras pritraukia, jeigu yra derinamas su auksinio atspalvio brangiaisiais metalais.
 
  • Gintaras pasižymi elektromagnetinėmis savybėmis, todėl gali būti naudingas, gydant odą (sukuria elektros krūvį). Manoma, kad gintaras lėtina odos senėjimo procesus, naikina raukšles, suteikia odai skaistumo ir natūralus švytėjimo. Gintarų milteliai valo veido ir kūno odos poras. Ypač kosmetika su gintaru rekomenduoja asmenims, kuriuos vargina aknė ir egzema. Prekybos vietoje galima įsigyti ne tik kremų su gintaro ekstraktu, bet ir gintarų aliejaus. Gintaras naudingas ir plaukų priežiūroje. Jis gali padėti nuo plaukų slinkimo – viskas, ko reikia – tai tiesiog įpilti šlakelį gintarų aliejaus į kasdien naudojamą šampūną. Be to, šis akmuo padeda išvalyti kūną nuo susikaupusios blogos energijos.
 
  • Manoma, kad gintaro karoliai padeda vaikams nuo besikalančių dantų skausmo. Nuo seno tikima skausmą malšinančiu gintarų poveikiu, ypač Baltijos šalyse ir Europoje. Gintarų karoliai ramina kūdikį ir mažina dantų dygimo skausmą be vaistų.
 
  • Tikima, kad gintaras ir gintarų aliejus turi afrodiziakinių savybių. Gintaras gali pagerinti intymų gyvenimą, pažadinti meilę ir pamirštus jausmus.