Tikriausiai niekas nesiginčys, kad rudens spalvų paletė yra pati elegantiškiausia ir labiausiai rafinuota. Vasariškų audinių lengvumą ir ryškumą pakeičia prislopinti šilti žemės tonai. Rudens spalvos – švelnios ir sodrios, šiltos ir susiliejusios.

 

"rudens spalvos"

Rudeniški tonai tinka ne visiems žmonėms. Labiausiai jie tinka rudenio tipo žmonėms. Tipinis rudens tipo pavyzdys – Holivudo aktorės Julia Roberts, Demi Moore, Keira Knightley. Šie žmonės puošia rudeniškų atspalvių aprangą, atrodo klasiškai, elegantiškai ir prabangiai.

 

Rudenišką nuotaiką padeda atskleisti aprangos spalvos, primenančios šalnos pakąstus medžių lapus – rudai raudona, žemės raudona, šilti rudos atspalviai, pieniško šokolado.

 

Rekomenduojama į garderobą įtraukti tokių spalvų drabužius:

 

 • Viršutinės kūno dalies drabužius (marškiniai, palaidinės, nertiniai) galima rinktis visų šiltos raudonos, atspalvių, oranžinės spalvos, šiltų geltonų atspalvių (garstyčių, auksinės, persiko, smėlio, šafrano), koralų spalvos.

 

 • Apatinės kūno dalies drabužius (kelnės, sijonai) galima rinktis šiltų rudų atspalvių. Taip pat tinka šiltų žalių atspalvių (alyvuogių, chaki, pistacijų), baklažanų, burokėlių.

 

 • Galvos apdangalai: kuo daugiau plaukuose raudonumo, tuo šiltesnio tipo žmogus. Nors juoda spalva klasika. Rudeninio tipo žmonėms labiau tinka rudos, smėlio, oranžinės, šiltų raudonų atspalvių kepurės, skrybėlės bei skaros.

 

 • Aksesuarai: rudenį labiausiai tinka papuošalai, pagaminti iš natūralių medžiagų: medžio, odos, kaulų. Taip pat tinka auksas, priešingai nei sidabras arba baltasis auksas, kurie rudeniui per šalti. Galima rinktis papuošalus su rausvaisiais perlais, šiltų spalvų brangiaisiais ir pusbrangiais akmenimis (gintarais, rubinais, malachitais ir kt.).

 

 • Rudenio tipo asmenims reikėtų vengti ryškiai mėlynos, ryškiai žalios, šaltų pastelinių atspalvių ir visų šaltų geltonos ir rožinės atspalvių. Tačiau jeigu priklausote kitam tipui (nustatomas pagal plaukų, odos ir akių spalvą) tokias spalvas galite drąsiai rinktis. Ryškiai apsirengę žmonės rudenį padarys linksmesnį ir ekstravagantiškesnį.

 

„Pantone“ spalvų institutas paskelbė 2015 metų rudens ir 2016 metų žiemos madingiausius atspalvius:

 

 • Džiovintų žolelių. Alyvuogių žalia anksčiau buvo siejama tik su safariu ir karo tarnyba. Tačiau dabar ši spalva laikoma rafinuota ir prabangia. Tai žemiškas, gamtos atspalvis.

 

 • Dykumos šalavijas. Vėsus, raminantis žalsvai pilkas atspalvis. Neutrali, neišeinanti iš mados ir nekrentanti į akis spalva. Ši spalva primena, kad pasaulyje dar yra tikrų, nesugadintų dalykų.

 

 • Audringas oras. Ši spalva primena pilką dangų apsiniaukusią dieną. Tai vėsi spalva, siejama su kokybe ir prabanga. Tokios spalvos drabužiai ilgaamžiai, tvirti ir saugantys nuo nepalankių aplinkos sąlygų.

 

 

 • Marsala Madingiausia šių metų spalva (rudai raudonas atspalvis) turtinga ir energinga. Ji primena tiek skanų, sotų maistą, tiek natūralumą ir žemiškumą.

 

 • Biskajos įlankos. Prabanga ir elegancija. Vėsus bangų prisilietimas. Įkvepia ir ramina, primena atostogas prie tropinių vandenynų.

 

 • Tvenkinio atspindžių. Susimąstymas ir santūrumas. Tai gili mėlyna spalva. Šaltas tonas, siejamas su patikimumu, stabilumo ir saugumo poreikiu.

 

 • Kadmio oranžinė. Primena, kad ir šaltymetis gali būti linksmas, optimistiškas ir kupinas fantazijų. Ši spalva padeda sukurti žaismingą, nenuobodų, bet taip pat rafinuotą ir elegantišką įvaizdį. Ši spalva šilta, bet savyje turi ir dramatiškumo. Tai dviejų kontrastų mišinys.

 

 • Kašmyrinė rožė. Ši spalva buvo madinga septintajame dešimtmetyje, bet grįžo tik dabar. ši spalva tai lyg švelnus prisilietimas, kuriuo mėgautis gali tik išrinktieji.

 

 • Ametisto orchidėja. Tai intriguojanti, energinga, jausminga ir paslaptinga spalva. Šis atspalvis unikalus, drąsus, kūrybingas ir jaudinantis.

 

Madingų rudens sezono spalvų iš tiesų daug. Tačiau aklai pasitikėti rekomendacijomis nereikėtų. Kiekvienas žmogus yra kitoks, todėl ne visiems tinka madingiausios spalvos. Kiekvienas turėtų atrasti asmeninę spalvų paletę ir pagal ją rinktis aprangą, aksesuarus ir makiažo priemones. Tinkamai parinktos spalvos atskleis tikrąjį jūsų grožį, padės atrodyti sveikiau ir jauniau. Taip pat padės sulaukti kur kas daugiau komplimentų!