Geri patarimai, kaip be operacijos pakelti akių vokus
2017-04-06 14:39Akių vokai sunkūs ir nukarę gali tapti dėl įvairių priežasčių. Viena dažniausių – su amžiumi atsirandantis raumenų silpnumas, su kuriuo kovoti labai sunku. Padėti gali raumenis stiprinantis masažas, gimnastika ir kaukės, intensyviai drėkinančios odą. Masažas ypač veiksmingas, jei vokai apsunkę dėl skysčių susilaikymo organizme. Skysčiai kauptis kūne gali dėl prastos mitybos ir kai kurių lėtinių ligų.
Judesiai turi būti dažni ir lengvi. Masažuoti reikėtų visą veidą. Rekomenduojama švelniai tapšnoti skruostus ir smilkinius, nes raumenų darbas priklauso nuo visų veido raumenų tonuso.
Prieš masažą reikėtų nuplauti akių vokus ir patepti specialiai šiai sričiai skirtu kremu aplink akis. Kremas akis odą nuo įsitempimo per masažą. Akių vokams nenaudoti aliejaus ir labai riebių kremų, jeigu problema yra nukarę akių vokai.
Masažas atliekamas su bevardžiu pirštu (tai silpniausias rankos pirštas, todėl masažuojant su juo yra mažiausia rizika, kad bus pažeista jautri paakių oda).
Masažuoti reikėtų sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę kryptimi nuo nosies link smilkinių akiduobių srityje. Jeigu akių vokai yra pakankamai sudrėkinti, galima švelniai pirštais perbraukti ir pačius vokus.
Masažą atlikti 2 kartus per dieną (rytą ir vakarą). Pirmieji rezultatai pasimatys jau po savaitės. Jeigu masažas derinamas su akių pratimais, nukarusių vokų problema netrukus apskritai dings arba taps beveik nepastebima.
Vėliau formos palaikymui užtenka masažuoti ir daryti pratimus kelis kartus per savaitę. Tačiau tą daryti svarbu reguliariai!
6 dažniausios priežastys, kodėl nukąra akių vokai:
- Paveldimumas ir genetika;
- Netinkama mityba. Vokai nukarti gali patinimo, atsiradusio dėl skysčių susilaikymo organizme. Tokiu atveju reikėtų atidžiai peržiūrėti savo mitybą. Riboti druskos, sūrių ir rūkytų gaminių, alkoholio suvartojimą. Negerti daug vandens prieš einant miegoti. Rūkymas taip pat skatina skysčių kaupimąsi, nes skatina senėjimą ir daro neigiamą poveikį odai;
- Didelis svorio netekimas. Dėl šios priežasties nukarusius akių vokus gali padėti atstatyti procedūrų kompleksas: stangrinamosios kaukės ir masažai;
- Nuovargis. Akims reikia reguliaraus poilsio;
- Netinkamų kosmetikos priemonių naudojimas. Odos priežiūros priemones rekomenduojama rinktis, atsižvelgiant į odos tipą, priemonių sudėtį – geriau, jei jose yra daugiau natūralių medžiagų. Be to, derėtų atsiminti, kad tokių priemonių nereikėtų tepti iš karto prieš miegą. Jas rekomenduojama tepti likus bent valandai iki miego;
- Alergija. Jeigu akių patinimas atsiranda, pavartojus tam tikrus produktus ar panaudojus kosmetines priemones, reikėtų jų visiškai atsisakyti.
Namų sąlygomis galima naudoti kompresus akių sričiai. Kompresams ruošti galima naudoti įvairius skysčius:
- Stiprią arbatą;
- Beržų lapų arba petražolių nuovirą;
- Bulvių sultis;
- Ramunėlių nuovirą.
Vatos tamponėlį sudrėkinti drungname skystyje ir tepti užmerktus akių vokus. Po 7 – 10 minučių kompresą nusausinti servetėle. Turėti omenyje, kad petražolių nuoviras ilgainiui gali išbalinti odą.
Profilaktinės priemonės:
- Patinimą mažina kraujotaką stimuliuojantis masažas su ledo kubeliais.
- Stengtis ilgai nebūti prirūkytose patalpose ar šalia rūkančių žmonių, nes tai taip pat gali pabloginti akių vokų būklę.
- Miegoti tokia poza, kuri neskatintų skysčių kaupimosi galvos ir veido srityje. T. y. miegoti geriausia ant nugaros, pasidėjus pagalvę po galva.