Kai saugumui gresia pavojus, net minimalus savigynos elementų žinojimas gali būti gyvybiškai svarbus. Moterys – silpnoji lytis, ypač fiziškai. Statistika rodo, kad moterys iki 21 metų turi 25 % didesnę riziką būti užpultos gatvėje. Didmiesčiai toli gražu ne visada atrodo svetingi ir jų gyventojai draugiški. Dažnai tai yra ta vieta, kur, einant gatve, reikia stipriau prie savęs spausti rankinę, nesirengti itin provokuojančiais drabužiais, stengtis vienoms nevaikščioti naktimis, o jei taip nutiko, rinktis labiausiai apšviestą kelio dalį.

 

"moterų savigyna"

Būti pasiruošusioms gyvenimo iššūkiams. Gyvename išties įtemptais laikais, kai pasitikėti dažniausiai galime tik savimi ir pačiais artimiausiais žmonėmis. Bet jų neretai nebūna šalia, kai labiausiai reikia. galima pasakyti: niekada nevaikščiokite vieni, bet praktiškai tą padaryti ne visada įmanoma. Yra daugybė reikalų, kuriuos būtina tvarkyti nedelsiant ir prašyti kitų žmonių pagalbos būtų tik laiko gaišimas ir jų trukdymas. Tad reikia mokėti gyventi pasaulyje, kuris kartais būna žiaurus ir ne toks, koks norėtųsi. Kišenvagiai šiais laikais tokie įgudę ir moka ištraukti piniginę ar telefoną taip, kad apvogtasis asmuo to net nepastebi, kol ne per vėlu. Dažniausiai nusikaltimų (smurto, prievartos, apiplėšimo) aukomis tampa moterys, nes užpuolikai mano, kad moterys nemokės pasipriešinti. Žinoma, jei užpuolikas yra ginkluotas ir grasina, geriausia nerizikuoti savo gyvybe ir atiduoti visus vertingus daiktus. Tačiau daugeliu atveju būtų galima išvengti neigiamų pasekmių, jei moteris priešintųsi, nes nusikaltėliai to mažiausiai tikisi.

 

Kaip netapti nusikaltimų auka? Žinoma, geriausia būtų iš viso išvengti išpuolių. Nerekomenduojama stabdyti pakeleivingų mašinų gatvėje, nelipti į nepažįstamųjų automobilius. Šiandien daugelis turi išmaniuosius telefonus, todėl patariama įsidiegti programėlę, kuri leistų bet kada išsikviesti taksį. Nusikaltėliai paprastai savo aukomis pasirenka vienišas moteris apleistose ir prastai apšviestose vietose. Be to, kai kurios moterys nesąmoningai yra linkusios elgtis kaip aukos. Tam tikri veiksmai ir poelgiai gali išprovokuoti ataką. Dažniausiai tai būna baigščios ir dėl visko drebančios moterys. Aukos bejėgiškumas pritraukia potencialius nusikaltėlius. Tokią moterį galima atpažinti iš susigūžusios, pakumpusios laikysenos, lėtos ir suvaržytos eisenos, žiūrėjimo į pėdas, akių kontakto vengimo. Rizikuoja ir tie, kurie yra šiek tiek atitrūkę nuo realaus pasaulio, todėl einant gatve geriau klausytis savo minčių, o ne muzikos per ausines. Visada reikėtų atsiminti, kad dažniausiai užpuolimų apskritai galima išvengti. Jeigu kyla įtarimas, kad kažkas seka, rekomenduojama nueiti į vietą, kur renkasi daug žmonių: į prekybos centrą, prie artimiausio bankomato ar pan. Šiek tiek pabūti saugioje vietoje. Jeigu įtarimai yra pagrįsti, greičiausiai vagišiui atsibos laukti ir jis eis pasiieškoti naujos aukos.

 

Kiekviena moteris gali pasipriešinti užpuolikams. Pasipriešinti užpuolėjui nebūtina turėti juodąjį karatė diržą. Žinoma, geras fizinis pasirengimas šioje situacijoje labai padės, tačiau kūnas automatiškai reaguoja į pavojų: reikia kovoti arba bėgti. Ekstremalioje situacijoje padažnėja širdies ir kvėpavimo ritmas, sulėtėja paviršinių kraujagyslių cirkuliacija, kad patyrus sužeidimų būtų netenkama mažiau kraujo, pakyla cukraus lygis, kad raumenys turėtų daugiau energijos, padidėja skausmo suvokimo ribos. Kūnas pradeda veikti gynybos režimu. Įsijungia vadinamasis savisaugos instinktas.

 

Ar būtini savigynos kursai moterims? Idealioje visuomenėje kiekviena moteris turėtų savigynos pradmenis. Šiandien yra daug savigynos kursų, kur gali dalyvauti moterys. Norint į juos patekti, nereikia būti sportininkėmis. Jie pagerina judesių miklumą, lavina orientaciją ir moko judesių laisvumo ir lengvumo. Treniruočių efektyvumas yra individualus, tačiau didžioji dalis kursus lankančių moterų rezultatus pastebi jau po poros mėnesių. Savigynos kursai – tai treniruočių sporto klubuose alternatyva. Paprastai viena treniruotė trunka 60 – 90 minučių. Ji pradeda nuo apšilimo – vaikščiojimo ir bėgimo. Po to daromi tempimo ir koordinacijos gerinimo pratimai. Beveik visuose kursuose įtraukiami kovos menų elementai ir darbas poromis.