Kinų horoskopas kiekvienam iš mūsų priskiria po gyvūną, priklausomai kokiais metais esame gimę. Kiekvienus metus atstovauja tam tikras gyvūnas. Pagal legendą kinų horoskopą kūrė dangaus ir žemės dievai. Iš pradžių kinų dievai visiems zodiako ženklams paskyrė po gimimo akmenį. Paskui paklausė tų 12 gyvūnų, kokios gėlės jiems labiausiai patinka.

 

 • Žiurkės metai – narcizas

Žmonėms, gimusiems žiurkės metais, tinka narcizai. Šiomis gėlėmis kinai puošia namus per Naujuosius metus. Narcizo šaknis sumaišyta su kviečiais vartojama, gydant kūno ir sielos žaizdas, rašo suite101.com.

 
 • Jaučio metai – gvazdikas

Žmonėms, gimusiems jaučio metais, tinka gvazdikai. Gvazdikas stipriais ryšiais yra susijęs su kinų Žemės dievu Džuanu. Kinijoje gvazdikas simbolizuoja išmintį ir susižavėjimą visiems, kas į jį pažiūri. Kinijoje gvazdikai reiškia meilę šeimai.

 
 • Tigro metai – našlaitė

Žmonėms, gimusiems tigro metais, tinka našlaitės. Šios gėlės naudojamos kinų tradicinėje medicinoje. Iš jų verdama aromatinga našlaičių arbata. Našlaičių ekstraktas naudojamas kvepalų ir kitų kvepiančių produktų gamyboje.

 
 • Triušio metai – žonkiliniai narcizai

Žmonėms, gimusiems triušio metais, tinka žonkiliniai narcizai. Iš žonkilinių narcizų kinai gamina sėkmės amuletus, kuriuos nešioja ypatingomis progomis. Senovės Kinijoje žonkiliniais narcizais būdavo puošiamos karietos ir arkliai.

 
 • Drakono metai – kvapnusis pelėžirnis

Žmonėms, gimusiems drakono metais, tinka kvapnieji pelėžirniai. Šiame augale yra pavojingo toksino, todėl senovėje kinai jį naudodavo užnuodytų strėlių gamyboje. Šiandien kvapnieji pelėžirniai auginami dėl ryškių spalvų. Kvapniojo pelėžirnio ekstraktas naudojamas prabangių kvepalų gamyboje.

 
 • Gyvatės metai – pasiflora

Žmonėms, gimusiems gyvatės metais, tinka pasifloros. Šis saldus augalas naudojamas kulinarijoje. Kinai rūko vaistažolių mišinį, kuriame yra pasifloros lapų. Kinai pasiflorą naudoja tradicinėje medicinoje. Ji naudojama gydyti nemigą, depresiją, epilepsiją bei kaip stiprus skausmą malšinantis vaistas.

 
 • Arklio metai – rožė

Žmonėms, gimusiems arklio metais, tinka rožės. Rožė stipriais ryšiais yra susijusi su kinų Žemės dievu Džuanu. Tai meilės ir grožio simbolis. Iš rožių aliejaus gaminamas rožių vanduo, kuris naudojamas kinų receptuose ir apeigose.

 
 • Avino metai – dirviniai pintiniai

Žmonėms, gimusiems avino metais, tinka dirviniai pintiniai. Šį labai nuodingą augalą kinų žolininkai naudoja, gydant astmą ir akių ligas. Iš vaistažolių ir dirvinio pintinio gaminamas aukštos kokybės tradicinis kinų rašalas. Senovėje dirvinis pintinis būdavo naudojamas, įgėlus gyvatei ar skorpionui.

 
 • Beždžionės metai – kardelis

Žmonėms, gimusiems beždžionės metais, tinka kardeliai. Kardeliai būdavo naudojami per laidotuves ir kitas svarbias apeigas. Kinai tikėjo, kad kardeliai padeda išėjusiems žmonėms pasiekti rojų.

 
 • Gaidžio metai – astras

Žmonėms, gimusiems gaidžio metais, tinka astrai. Astras yra puikybės ir išbandymų simbolis. Astrais puošiamos festivalių ir apeigų vietos. Astras susijęs su kinų dangaus dievu Džadu, kuris šias gėles įteikė kareiviams, kad jie būtų apsaugoti.

 
 • Šuns metai – medetka

Žmonėms, gimusiems šuns metais, tinka medetkos. Medetka yra susijusi su kinų dangaus dievu Džadu. Kinų gydytojai medetkos ekstraktą naudoja gydyti akių ligas, nes jose yra liuteino. Senovės Kinijoje medetkos buvo naudojamos malšinti galvos ir danties skausmus.

 
 • Kiaulės metai – chrizantema

Žmonėms, gimusiems kiaulės metais, tinka chrizantemos. Kai kur Kinijoje chrizantemų lapai yra verdami ir iš jų gaminama arbata. Tikima, kad ši arbata gali išgydyti bet ką. Chrizantemų žiedai gali sumažinti oro taršą patalpose.