Mūsų šalis garsėja ne tik savo istoriniu paveldu ir nuostabaus grožio gamta, bet ir autentiška kulinarine tradicija, kurią kartais nepelnytai nuvertiname. Šiais metais Lietuvos gastronomijos savaitės tema buvo „Lietuviški skoniai“. Renginyje dalyvavusių šefų išradingumas  ir interpretacijos ta tema, tik patvirtino, kad mūsų šalyje maisto kultūra jau pakankamai brandi, kad būtų galima keliauti tik tam, kad tiesiog… pasimėgautum geru maistu.

 

„Išskirtinių tartarų ir kepsnių restoranas, vertinantiems kokybę, estetiką ir išskirtinumą!“, – tokiais žodžiais prisistato Vilniuje, Naujamiesčio rajone įsikūręs restoranas „Taste Boutique“. Reikia pripažinti, šie skambūs epitetai naudojami tikrai ne be reikalo – restoranas jau antrąjį kartą įvertintas Lietuvos gastronomijos savaitės žvaigžde. Štai kodėl laisvalaikio, turizmo ir kultūros naujienų portalas WeloveLithuania.com nusprendė pakalbinti vieną iš „Taste Boutique“ virtuvės šefų – Ugnių Valavičių. Koks buvo jo gastronominis kelias? Kaip kilo idėja drauge su virtuvės šefe Ramune Kacevičiene įkurti bendrą restoraną? Kuo ypatingas „Taste Boutique“? Ir koks gi buvo degustacinis Lietuvos gastronomijos savaitės meniu, sulaukęs tiek svečių komplimentų? Visi atsakymai – šiame straipsnyje.

 

1000007348

Virtuvė – kaip vaistas nuo rutinos ir monotonijos

 

„Gastronomija mane traukė visada. Bet į virtuvės pasaulį nuėjau gerokai vėliau, ne iš karto po mokyklos“, – pokalbį pradeda virtuvės šefas U. Valavičius. Vyras neslepia – teko dirbti finansų srityje, daug laiko praleisti prie kompiuterio. Vis dėlto, jautėsi esantis ne savo rogėse – įkyrėjo monotonija ir ilgos sėdimo darbo valandos: „Kompiuteris buvo labai įgrisęs. Nuo ryto iki vakaro tekdavo leisti prie jo laiką. O norėjosi judesio, veiksmo, mažiau rutinos“,  – neslepia jis. Štai tada ir nusprendė – laikas pokyčiams. Užsirašė į Žirmūnų mokyklos rengiamus kursus ir pradėjo mokytis virėjo amato. „O vėliau man labai pasisekė – patekau į „Stiklių“ restoraną kaip praktikantas. Prasidėjo pažintis su profesionalia virtuve“, – pasakoja U. Valavičius.

 

2024-11-24-9Mintį atidaryti tartarinę brandino jau seniai

 

Restorane „Taste Boutique“ dirba du virtuvės šefai. Paklaustas, kaip susipažino su kolege R. Kacevičiene, U. Valavičius atvirauja: „Apie Ramunę buvau girdėjęs jau seniai. Aš dirbau restorane „Marche de Provence”, o ji tame pačiame restorane darbavosi prieš mane. Tiesa, susipažinome kiek vėliau – restorane „Esperanza“, kuriame tapome kolegomis. Galiu drąsiai pasakyti, kad Ramunė – stipriausia virtuvės šefė, kokią man tik teko sutikti. Todėl, kai nusprendžiau, kad atėjo metas atidaryti savo restoraną, iš karto pradėjau kalbinti prisijungti ir ją“, – apie restorano „Taste Boutique“ pradžią pasakoja virtuvės šefas.

 

Paklaustas, kaip sugalvojo „Taste Boutique“ konceptą, U. Valavičius neslepia – mintį atidaryti tartarinę turėjo jau seniai: „Norėjau, kad tartarai būtų šiek tiek kitokie – nutolę nuo klasikos. O geras kepsnys – kam jis gali nepatikti?“, – šypteli vyras. Restoraną nuo pat pradžių jie kūrė drauge su virtuvės šefe R. Kacevičiene: „Dirbant kartu, būna visko. Dažniausiai, jei išsiskiria nuomonės, nusileidžiu aš“, – juokiasi. Vis dėlto, šefas pabrėžia: maisto gaminimas – tai jausmas. Tinka arba netinka. Dažnai tenka mokytis iš klaidų, nevykusių bandymų. Bet tik taip gaunami geriausi rezultatai.

 

Paprašytas apibūdinti, koks gi yra „Taste Boutique“, šefas teigia – jis apie unikalumą, kūrybą ir įsimintiną skonių patirtį. Didelis dėmesys skiriamas ir estetikai, kuri yra virtuvės šefės R. Kacevičienės stiprioji pusė. Kiekvienas patiekalas – tarytum meno kūrinys, padedantis nauju žvilgsniu pažvelgti į maisto kultūrą.

 

2024-08-04-30

Lietuvos gastronomijos savaitės favoritai: kuo svečius sužavėjo degustacinis meniu?

 

Kaip jau užsiminėme įžangoje, „Taste Boutique“ buvo apdovanotas Lietuvos gastronomijos savaitės žvaigžde. Norime dar šiek tiek patikslinti – tai įvyko jau antrus metus iš eilės! Tad tikriausiai smalsu, koks gi buvo degustacinis meniu, taip sužavėjęs lankytojus?

 

Meniu atspindėjo šių metų temą – „Lietuviški skoniai“. Šefas pasakoja, kad įkvėpimu tapo jo paties prisiminimai apie vaikystę ir paauglystę pas močiutę kaime, kai naktį su draugais keliaudavo prie ežero ir vėžiaudavo: „Man vėžys – toks lietuviškas gyvis! Prisivėžiaudavom, o paskui ant laužo, ežero vandeny, virdavom“, – dalinasi U. Valavičius: „<…> o kiek prisiminimų apie svarainius… Mano tėvas iš sodo parsiveždavo daug svarainių. Pusę nakties juos pjaustydavo, užpildavo cukrumi, įdėdavo į orkaitę, pakepdavo. Iš išorės traškus, viduje dar minkštas – geriausias desertas!”, – prisimena virtuvės šefas. Pasak jo, šis nostalgijos jausmas ir įkvėpė sukurti degustacinį meniu su vėžių uodegėlių kapotiniu bei „degintu“ varškės pyragaičiu su svarainių padažu ir aviečių variacijomis.

 

Pagrindiniuose patiekaluose susipynė „Taste Boutique“ virtuvės šefų stilius su lietuviškais intarpais: tuno tartaras puikai suderėjo su skrudintų traškių ryžių ir vėžių kiautų padažu, sūdytais kiaušiniais ir stintenių ikrais. O ėriuko nugarinės ir jaučio uodegų duetas buvo patiektas su lietuvišku midumi gardintomis morkomis, kininiu bastučiu ir gelteklės šaknimi.

 

Meniu finalizavo desertas – „degintas“ varškės pyragaitis.

 

Kaip gi galime reziumuoti šį straipsnį? Ogi paprastai: apdovanojimų be reikalo niekas nedalina. Todėl rekomenduojame aplankyti jaukų restoraną „Taste Boutique“, paragauti su meile pagamintų tartarų ir kepsnių. O jei pavyks, išbandyti ir degustacinį meniu, kuris tikrai nukels mintimis į vaikystę.

 

Tekstas – “We love Lithuania”, nuotraukos – “Taste Boutique”.