Vynuogynai, jūros, kalnai ir maistas – būtent dėl to daug žmonių kasmet traukia į Italiją čia, kad bent trumpam galėtų pasilepinti itališkais patiekalais ir stulbinančiais kraštovaizdžiais. Vis tik būna ir taip, kad italai palieka savo mylimą šalį, o namus suranda Lietuvoje. Šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“ – itin pozityvus interviu su šefu Federico Meschino ir jo antrąja puse Greta. Meilė lietuvei tapo rimta priežastimi italui šaknis įleisti Lietuvoje, o savyje suradus šefo gyslelę, aštuonerius metus lepinti vilniečius su milžiniška meile gamintu tikru itališku maistu. Nors pora jau sūpuoja sūnų ir puoselėja gražius santykius, pačioje pradžioje savo antrajai pusei Federico santuokos nežadėjo.

 

F012152L 8.mxf_snapshot_33.00.848_800x450

„Kai mes tik susipažinome su Federico, iš karto nuo pirmų dienų jis man aiškiai pasakė, kad jis netiki santuoka ir nenori niekada susituokti. Abu esame iš šeimų, kurios yra išsiskyrusios. Todėl buvome susidarę įspūdį, kad santuoka negali būti sėkminga. Man jo dėdė ir teta yra didžiulis pavyzdys – kaip santuoka vis tik gali būti sėkminga. Ir kaip joje galima gražiai gyventi, nes jie yra labai laimingi. Todėl kai pavyko užmegzti Santiago gyvybę, diskusijos tapo aktyvesnė ir nusprendėme susituokti. Pagalvojome, kad mes padarysime kitaip negu buvo mūsų šeimose. Būsime laimingi kartu”.

 

Greta prisimins jų meilės istorijos pradžią ir aplinkinių gąsdinimus, kad vyras italas – nieko gero. „Visi tie stereotipai sukuria tokį įvaizdį, kad tu nenori lengvai prisileisti italo. Nes jie nėra rimti vyrai, jiems patinka turėti daug moterų. Ir kai mes pradėjome rimčiau draugauti, netgi gyventi kartu, mano tuometinės draugės man reikšdavo savo nuomonę – pamatysi, tai ilgai netruks, nes tu negali pasitikėti tokiu vyru.“

 

Tačiau šiandien Greta sako, kad negalima kliautis stereotipais, nes jie kartu dabar be galo laimingi. Laidos metu Federico prabils ir apie savo meilę geram maistui, kurią išsiugdė gyvendamas Italijoje.

 

„Turėjau galimybę judėti po Italiją ir sekti paskui gerą maistą. Susiskambinam su draugais ir sakom – važiuojam į Romą karbonaros, kitą kartą – keliaukim dviem dienom į Boloniją, kur valgysim lazaniją. Buvo toks periodas, kuomet padirbu, o tada laisvą laiką praleidžiu su geru maistu. Mėgdavau išbandyti kažką naujo. Jei atsirasdavo nauja picerija, domėjausi, kodėl ta picerija tokia išskirtinė. Grįždamas iš šių maisto kelionių, parsiveždavau kažką namo būtent iš to regiono ir pats gamindavau bei stebėdavau, kodėl vienas pomidoras geresnis nei kitas, arba  ruošdavau grybus skirtingais būdais.”

 

Federico yra picerijos, kuri priklauso Meschino šeimai, veidas ir virtuvės šefas. Ir nors ši Vilniaus vieta nuo seno garsėjo Vilniuje kaip tikrai itališka picerija, šiandien čia driekiasi dar didesnės eilės žmonių. Vis tik, nors daug kas pasakytų, kad prie šiandieninės sėkmės itin prisidėjo čia dažnai mylimiausio pusbrolio kulinarinius šedevrus skanaujanti viena sekamiausių Lietuvos moterų Karolina Meschino, vyras sako: „Noras buvo padaryti taip, kad Užupio picerija būtų konkurencinga su tikromis Italijos picerijomis, o ne Lietuvos restoranais. Kad čia žmonės mėgautųsi tikru itališku maistu. O tai padaryti galima tik per kokybę. Nereikia bijoti investuoti pinigus į kokybę. Į geresnę orkaitę. Šviežius produktus ir viską, kas tik įmanoma. Ir tada, žinoma, išmokti naudotis tais kokybiškais produktais. Manau, to turėtų siekti kiekvienas restoranas. Kai ištari Meschino šeimos pavardę, tu pirmiausia pagalvoji apie maistą. Jei ateini ir vėl nori sugrįžti, tai reiškia, kad tau patiko. O jei atėjai tik dėl nuotraukos, tu čia nebeužsuksi”.

 

Kodėl gimus sūnui Federico nenorėjo eiti į darbą? Už ką šiandien jo žmona Greta labiausiai dėkinga savo vyrui? Jau šį antradienio vakarą, 20 val., per LNK. 

 

Greta pakeitė Federico požiūrį į santuoką: