Per 73 gyvenimo metus garsiausias pasaulyje meilužis Džovanis Džakomas Kazanova mylėjosi su 132 skirtingų socialinių sluoksnių moterims: aristokratėmis, aktorėmis, šokėjomis, tarnaitėmis, graikų vergėmis, penkiomis seserimis ir jų motina, transvestitu, nimfomane, kupriu bei keliomis vienuolėmis. Italas moteris suvedžiodavo neturėdamas jokių piktų kėslų. Jis iš tiesų buvo įsimylėjęs beveik visas iš tų moterų ir jo tikslas buvo suteikti joms malonumą.

 

Dž. Kazanovos mėgstamiausias afrodiziakas buvo austrės. Kasdien jis suvalgydavo iki 60 žalių austrių. Šiose jūros gėrybėse yra labai daug fosforo ir cinko bei lengvai įsisavinamų baltymų. Sakoma, kad šios medžiagos kelia testosterono lygį organizme.

 

Kontracepcija meilės galiūnui nebuvo paskutinėje vietoje. Prieš lytinius santykius jis įkišdavo į meilužės makštį pusiau perpjautos citrinos žievelę su išskobtu minkštimu. Tais laikais buvo tikima, kad citrinų rūgštis naikina spermatozoidus. Kita jo naudota apsaugos priemonė nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų buvo savotiški prezervatyvai iš gyvulių žarnų ar drobės. Kad ir koks buvo atsargus, tai jo neapsaugojo nuo lytiškai plintančių ligų. Be to, sklando gandai, kad sulaukęs vos 40-ies Kazanova tapo impotentu.

 

Kazanova domėjosi magija, okultizmu, alchemija. Tokia praktika jis vertėsi neilgai. 1775 metais buvo pasodintas į kalėjimą penkiems metams, tačiau jam pavyko pabėgti iš kalėjimo jau po metų. Tuomet apsigyveno Paryžiuje, kur parašė didelės sėkmės sulaukusius meilės nuotykių atsiminimus.

 

Paryžiuje Kazanova įkūrė loteriją, kuri susilaukė tokios sėkmės, kad netrukus verslas uždirbo milijonus. Pinigus Kazanova investavo į vietinio šilko fabriko plėtrą. Atrodo, gyvenimas turėjo klostytis puikiai šiam meilės riteriui. Tačiau gyvenimo saulėlydyje jis skendo skolose ir negarbėje, jį kamavo sunkios ligos. Kazanova mirė nukraujavęs dėl hemorojaus.