Sąnariai tampa skaudūs ir nelankstūs ne tik dėl amžiaus, bet ir dėl ligų, pavyzdžiui, artrito, vilkligės. Dauguma žmonių pajutę skausmą griebiasi vaistų nuo skausmo ar uždegimo. Tačiau tokie vaistai turi daug pašalinių poveikių. Natūralios gydomosios priemones malšina skausmą ir uždegimą, bet nekenkia organizmui.

 

Esant sąnarių skausmui, bene geriausias natūralus vaistas – skaudžiai dilginanti gailioji dilgėlė (lot. Urtica Urens L.). Šios piktžolės yra nepaprastai naudingos sveikatai, nes jose baltymų, kalcio, fosforo, geležies, magnio, beta karoteno, vitaminų A, C, D ir B grupės. Visi svarbiausi vitaminai vienoje vietoje, kad kūnui būtų lengviau juos pasisavinti.

 

Dilgėlių stiebai ir lapeliai apaugę plaukeliais, kurie dirgina odą. Paliesti dilgėlę yra gana skausminga patirtis, tačiau lapeliai, uždėti ant skaudamos vietos, atvirkščiai skausmą sumažina. Dilgėlėse taip pat gausu mineralų (boro, kalcio, magnio ir silicio), kurie naikina skausmą ir stiprina kaulus. Dilgėles galima vartoti ir į vidų. Naudingos dilgėlių lapų arbatos, tinktūros, ekstraktai, kapsulės.