Sakoma, kad mada – tai lyg karuselė, kuri sukasi ratu. Tai, kas buvo madinga prieš porą dešimtmečių, vėl tampa populiaru. Po dar poros dešimtmečių dabitos vėl geis to, kas šiuo metu yra ant bangos. Dėl šios ir kitų priežasčių drabužių pirkimas iš sendaikčių krautuvėlių ar turgų yra ne tik ekonomiškas, bet ir ekologiškas.

 

Turbūt visų svarbiausia priežastis, kodėl padėvėtų drabužių parduotuvės yra tokios populiarios yra ta, kad jose galima apsipirkti pigiau nei kitur. Gaila, bet ši taisyklė negalioja antikvarinėms prekėms…

 

Norėdami pagaminti nors vieną naują produktą gamintojai turi auginti medvilnę, kirsti miškus, kasti metalus ar pumpuoti naftą, o dėvėtiems drabužiams ir kitoms panaudotoms prekėms nereikia naujų išteklių.

 

Naujų prekių gamyba ir žaliavos ruošimas arba auginimas daro didelę žalą aplinkai. Oras, žemė ir vanduo užteršiami vis didesniais toksinių chemikalų kiekiais, pesticidais ir t.t.

 

Naujiems produktams pagaminti suvartojama labai daug energijos. Todėl naudotų prekių vartojimas padeda taupyti energiją.

 

Panaudotos prekės specialiai nepakuojamos kaip naujos. Naujų prekių pakuotėms gaminti sunaudojama daug energjos ir gamtinių išteklių, teršiama aplinka.