Daugiabučių namų renovacijos apimtims šalyje nelėtėjant, šiuos procesus prižiūrinti ir administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuolat bendradarbiauja su įvairiais socialiniais partneriais, taip siekdami efektyvinti projektų eigą. Kodėl tai yra svarbu ir kokių rezultatų pavyko pasiekti iki šiol, pasakoja APVA direktorius Vytautas Vrubliauskas.

 

DJI_0046

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo.

 

V. Vrubliausko teigimu, nuolatinis bendradarbiavimas su daugybe visuomenės grupių atstovų ir socialinių partnerių leidžia dalintis dideliu kiekiu aktualios informacijos, įvairių institucijų sukaupta patirtimi bei aiškiau suprasti kylančias problemas ir į jas reaguoti.

 

„Nuolatinis apsikeitimas patirtimi ir duomenimis bei diskutavimas atitinkamai skatina veiklos tobulinimą ir atsakomybės prisiėmimą siekiant pozityvių rezultatų. Be to, dalijimasis žiniomis ne tik padeda pagreitinti iššūkių sprendimą bei problemų pašalinimą, bet ir leidžia užkirsti kelią naujoms kliūtims, prevenciškai analizuojant vykstančius renovacijos procesus. Taip pat tai prisideda prie projektų valdymo ir rangos darbų kokybės gerinimo“, – teigia APVA direktorius.

 

APVA_logo_2_spalvos_su_LT_pavadinimu_RGB

 

Su partneriais aptaria platų temų spektrą

 

Pašnekovas dalinasi, kad APVA bendrauja yra Aplinkos ministerija, būstų renovacijos modernizavimo projektus administruojančiomis įmonėmis bei bendrijomis, savivaldos institucijomis, Centrine perkančiąja organizacija (CPO), lengvatinius kreditus teikiančiomis įstaigomis ir užsienio partneriais, veikiančiais renovacijos srityje.

 

„Šiemet jau turėjome daugybę susitikimų su savo partneriais – administratoriais, Lietuvos būsto rūmų, CPO atstovais bei kt. Taip pat atnaujinome kasmėnesinius susitikimus su Aplinkos ministerija ir visais socialiniais partneriais. Artimiausiu metu planuojame susitikimų ciklą su rangovų įmonėmis. Jo tikslas – aptarti, kaip palengvinti administracinius procesus bei paskatinti rangovų organizacijas dalyvauti modernizavimo projektuose. Be to, svarstome ir apie tarptautinę konferenciją, mokymus savivaldybių atstovams ir administratoriams“, – pasakoja V. Vrubliauskas.

 

Jis pažymi, kad šių susitikimų metu būna nagrinėjamos įvairios aktualios temos: „Tai – ir programos teisinio reguliavimo niuansai, ir efektyvesnis investicinių planų rengimas ar našesnis rangos darbų sutarčių sudarymas, sutarčių valdymas. Taip pat diskutuojame apie paslaugų ir rangos darbų viešuosius pirkimus, paliečiame ir opią neįvykstančių pirkimų problematiką. Galiausiai pastaruoju metu itin aktualios tapo ir projektų įgyvendinimo kokybės bei renovacijos projektų finansavimo temos, kartu ir atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančių technologijų skatinimas.“

zenklas_2015 04 13

 

Diskusijos duoda reikalingus vaisius

 

APVA direktorius sako, kad į kiekvieną susitikimą su partneriais yra žiūrima rimtai, o po jo sekantys veiksmai priklauso nuo įvykusios diskusijos formato.

 

„Jei tai yra pavienis susitikimas dėl konkrečių klausimų, jam pasiruošiama iš anksto, o išsamiai aptarus temą, priimame konkrečius sprendimus, kaip elgtis toliau. Jei susitikimas vyksta diskusijos formatu su daugiau žmonių, atitinkamai jos metu fiksuojame visus aktualius klausimus, idėjas ir pasiūlymus, kurie yra aptariami. Jei jie yra priimtini, tuomet juos teikiame kaip siūlymus teisės aktų pakeitimui, vidinių procesų peržiūrėjimui“, – teigia pašnekovas.

 

V. Vrubliauskas pratęsia, kad po tokių diskusijų atsirado ne vienas svarbus sprendimas, padėjęs spresti problemas ar jų išvengti.

 

„Vienas iš paskutinių šių susitikimų vaisių – Vyriausybės nutarimo pakeitimai ir naujų CPO pirkimų modulių sukūrimas, leidžiant daryti agreguotus pirkimus ir įsigyti kelis objektus vienu metu, pavyzdžiui, rangos darbus su projektavimu. Be to, po vykusių diskusijų nusprendėme didinti tiek administravimo, tiek projektavimo darbų įkainius. Tuo tarpu šiuo metu rengiame teisės aktų pakeitimus, siekiant skelbti naujus kvietimus, taip pat vykdome ir vykdysime susitikimus su partneriais pristatant pakeitimus ir kartu ieškant geriausių sprendimų“, – sako APVA direktorius.

 

Šie susitikimai neša ir kitokią naudą: „Šių diskusijų metu yra identifikuojamos problemos bei skauduliai konkrečiose situacijose ir atitinkamuose projektų įgyvendinimo etapuose, o remdamiesi jomis, suformuluojame temas mokymams bei visuomenės švietimui.“