Kaip rodo statistika, vis daugiau lietuvių susiduria su dantų netekimu. Nors visuomenėje vis dar gajus mitas, kad dantys prarandami tik sulaukus garbaus amžiaus, specialistų praktika rodo ir daugelį kitų danties netekimo priežasčių. Pavyzdžiui, tai gali būti įvairios traumos, dantų ligos (periodontas), prasta burnos ertmės priežiūra, kuri ilgainiui pereina į rimtesnes ligas, arba genetiniai faktoriai. Vis dėlto, šiandien medicina gali pasigirti inovatyviomis technologijomis, kurios greitai ir lengvai pašalina dantų netekimo riziką. Burnos chirurgija ir dantų implantai Vilniujebei kituose šalies miestuose jau daug metų sėkmingai „prikelia“ žmonių šypsenas antram gyvenimui. Ar esate iš tų, kurie susitaikė su problema ir šypsodamiesi dangstosi burną? Tuomet kviečiame su šia technologija susipažinti iš arčiau ir sužinoti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

 

dantu implantai Vilniuje

Kodėl reikia atkurti prarastus dantis?

 

Iškritę dantys nėra tik estetinė problema – už jų slypi kur kas rimtesni sveikatos sutrikimai, kurių išvengti galima tik pasitelkus dantų implantacijos technologiją. Specialistai pabrėžia, kad jeigu žmogus iš visų 32 nuolatinių dantų netenka bent vieno, prasideda negrįžtami procesai, darantys žalą ne tik estetikai, tačiau ir sveikatai bei gyvenimo kokybei. Netekus dantų:

 
  • Dėl prasidėjusio kaulo nykimo pradeda kisti veido bruožai: įdumba skruostai, nebelieka atramos lūpoms.
  • Dėl tarp dantų atsiradusio tarpo pakinta sąkandis.
  • Dėl sumažėjusios šių vietų stimuliacijos ilgainiui pradeda nykti žandikaulio kaulas ir dantenos.
  • Dėl atsiradusių psichologinių problemų sutrinka socialinis gyvenimas ir kasdienė veikla.
 

Visas šias problemas padėti išspręsti saugiai ir efektyviai gali dantų implantai. Vilniujeir visoje Lietuvoje dirbantys aukštos kvalifikacijos specialistai šiuo ilgaamžiu ir patikimu gydymo būdu atkurs ne tik prarastas dantų funkcijas, tačiau ir pasitikėjimą savimi.

 

Kas yra dantų implantai?

 

Dantų implantas – tai danties šaknies pakaitalas, dažniausiai gaminamas iš titano lydinio. Jis puikiai sukimba ir suauga su kaulu, todėl, tinkamai prižiūrimas, gali tarnauti visą žmogaus gyvenimą. Dantų implantacijos proceso metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos sraigtelis (implantas), o ant jo fiksuojamas protezas (karūnėlė). Šis danties protezas savo išvaizda ir funkcionalumu prilygsta natūraliam dančiui.

 

Ilgaamžiai, natūralaus danties funkcijas puikiai galintys atlikti dantų implantai Vilniuje ir ne tik pasižymi keletu privalumų. Šie implantai:

 
  • Yra universalus gydymo metodas.
  • Leidžia be diskomforto kramtyti įvairių rūšių maistą.
  • Nekenkia sveikatai.
  • Yra stabilūs ir tvirti.
  • Atrodo natūraliai.
 

Odontologijos specialistai pažymi, kad implantais galima atkurti ne tik vieną dantį, tačiau ir kelis ar net visus, todėl tai – universalus gydymo metodas. Tvirtai laikydamiesi ant žandikaulio kaulo, jie grąžina galimybę kramtyti net ir kietą maistą, o medžiagos, iš kurių jie yra pagaminti, ne tik ilgaamžės, tačiau ir biologiškai dera su žmogaus organizmu – todėl implantai visiškai nekenkia sveikatai.

 

Nesijaudinkite, kad aplinkiniai pastebės implantus – iš tiesų juos atpažinti plika akimi, neturint patirties tiesiog neįmanoma. Būdami natūralios formos ir spalvos, jie atrodo taip pat, kaip tikri dantys.

 

Kaip vyksta dantų implantavimas?

 

Dantų implantai Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste paprastai įsukami vos per 30 minučių. Žinoma, jeigu implantuojamas didesnis kiekis, operacijos trukmė atitinkamai pailgėja. Procedūros metu taikomas vietinis nuskausminimas, o pacientui pageidaujant gali būti pritaikyta ir intraveninė nejautra (sedacija). Ji padeda žmogui labiau atsipalaiduoti, sumažina baimės jausmą.

 

Po operacijos siūlės išimamos po 7–10 dienų. Iki tol specialistai nurodo laikytis tam tikro režimo: valgyti skystą maistą, vengti fizinio krūvio, saugotis peršalimo ligų, neperkaisti ir naudoti gydytojo paskirtus antibiotikus, o, esant reikalui, ir vaistus nuo skausmo. Galiausiai, palaukus, kol implantas pilnai įsitvirtins (tai trunka iki pusės metų), atliekamas protezavimas ir vėl galima džiaugtis plačia šypsena bei pasitikėjimu savimi. Iki to laiko paprastai naudojami laikini protezai.

 

Dantų implantai Vilniuje, kaip ir visuose kituose miestuose, gali tapti puikiu sprendimu siekiantiems susigrąžinti gyvenimo vertę ir kokybę. Aukštos kvalifikacijos specialistai suteiks konsultacijas viso proceso metu, atsakys į rūpimus klausimus, išsklaidys abejones, todėl nebelieka dėl ko baimintis ir telieka ryžtis susigrąžinti prarastus dantis. Nebebijokite šypsotis, nevaržomai mėgaukitės maistu ir džiaukitės gyvenimu!