Gebėjimas judinti daiktus jų neliečiant – paranormalus reiškinys. Tačiau kai kurie sako, kad tai tik neįprastas proto gebėjimas, kitaip dar vadinamas telekineze. Kitų teigimu, visi turi tokį talentą, tiesiog ne kiekvienam sekasi jį atrasti.

 

daiktu perkelimas

Psichiniai ir protiniai gebėjimai

 

Pasakojimai apie žmones, kurie geba per atstumą judinti daiktus vien savo žvilgsniu, atrodo labai paslaptingai. Psichokinezė, arba telekinezė, susilaukia nemažai skeptikų kritikos ir mokslinių tyrinėjimų.

 

Skraidantys daiktai – tarsi poltergeisto ženklas. Pasak telekinezės tyrėjų, žmogus gali pradėti judinti daiktus per atstumą po streso, nuotaikų kaitos, netgi sutrikus hormonų pusiausvyrai. Visgi dažniausiai judinti daiktus geba tie, kurie to trokšta sąmoningai, daug praktikuojasi ir, žinoma, turi talentą.

 

Psichokinezė – fizinio objekto veikimas tik psichinėmis galiomis. Pasak mokslininkų, šį reiškinį galima paaiškinti kaip ryšio tarp fizinio ir minties lygmens atsiradimą, kuris sukuria tam tikrą energiją, priverčiančią daiktus judėti.

 

Neįtikėtini Ninos Kulaginos gebėjimai

 

Ilgą laiką rusės N. Kulaginos neįprasti gebėjimai buvo žinomi tik išskirtiniams asmenims. Tačiau kai spaudos laisvė tapo įprastu ir toleruotinu reiškiniu, apie moters neįtikėtinas galias žinojo visi Rusijos gyventojai.

 

Sudalyvavusi televizijos laidoje, Nina pademonstravo savo gebėjimus: ant stalo padėjo žiedą ir pabėrė degtukus, virš jų rankomis delnais į apačią suko ratus ore nepaliesdama nei vieno daikto. Visų nuostabai, moteris paslinko žiedą su degtukais stalo krašto link. Laidą matę mokslininkai pradėjo tyrinėti neįprastą N. Kulaginos gebėjimą.

 

Po daugybės atliktų tyrimų paaiškėjo, kad iš moters rankų sklinda savotiški akustiniai svyravimai, kurie lemia elektromagnetinio lauko atsiradimą. Per įvairius bandymus Nina sugebėjo atlikti ir daugiau neįtikėtinų dalykų: ji pakėlė maždaug 400 g stiklinę, pakeitė skysčių cheminę sudėtį, numalšino uždegimą, netgi išgydė žaizdas. Ar visa tai pavyksta padaryti vien dėl elektromagnetinio lauko? Mokslininkai atsakymo nežino, todėl N. Kulaginos talentas lieka neatskleistas.

 

Uris Geleris – šaukštų lankstytojas

 

U. Geleris laikomas vienu labiausiai stebinančiu psichogenezės galių turėtoju. Žinoma, kritikai ir skeptikai įtariai vertina šio vyro gebėjimą sulankstyti šaukštą arba raktą ir teigia, kad Uris apgaudinėja paprastus žmones, netgi mokslininkus.

 

Tačiau 1973 m. pademonstruotas eksperimentas sukėlė didžiulį susižavėjimą. U. Geleris, dalyvaudamas vienoje Didžiosios Britanijos radijo laidoje, nulenkė raktą vien savo pirštais. Po to jis pakvietė dalyvauti visus, kurie klausėsi radijo. Netrukus pasipylė skambučiai – žmonės skambino ir sakė, kad jų namuose šaukštai, šakutės, peiliai staiga pradėjo linkti, netgi laikrodžiai, kurie daug metų buvo sugedę, vėl pradėjo tiksėti.

 

Šis įvykis stebino ne tik anglus, bet ir visą pasaulį. Netgi pats Uris prisipažino nesitikėjęs tokios sėkmės…

 

Moksliniai eksperimentai

 

Telekinezė – neįminta mįslė, kuri itin traukia mokslininkų dėmesį. Ne vienas jų atliko eksperimentus, o kai kuriems pavyko pasiekti stulbinamų rezultatų. JAV laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, naudodamiesi savo protu ir psichika, gali daryti įtaką materialiems daiktams.

 

Eksperimentuose dalyvavo keli šimtai žmonių, kuriems buvo pateiktos įvairios užduotys. Visas jas tiriamieji turėjo atlikti naudodamiesi vien savo mintimis. Kai kuriems dalyviams atlikti užduotis sekėsi labai gerai, kitiems – ne taip puikiai. Tačiau mokslininkai, apibendrinę rezultatus, liko priblokšti.

 

Tyrimas parodė, kad vien mintimis ir valia žmogus gali numatyti tam tikrus įvykius bei paveikti jį supančią aplinką. Žinoma, kai kurie pasižymi stipresniais gebėjimais, tačiau, pasak eksperimentą organizavusių mokslininkų, visi žmonės turi psichokinezės gabumų.

 

Kaip atrasti psichokinezės gabumus?

 

Pasak parapsichologų, psichokinezė – tai aukštesnis sąmonės lygis. Neužtenka tik sakyti, kad nori išmokti judinti daiktus – energija, išjudinanti daiktus, kyla iš pasąmonės, o jai pažadinti reikia pastangų.

 

Todėl tiems, kurie tiki savimi ir mano, kad turi telekinetinių galių, siūlomi keli praktiniai metodai, padėsiantys sustiprinti ir išlavinti minčių galią:

 
  • Kasdien 15–30 min. medituoti.
  • Kiekvieną dieną 30–60 min. judinti tam tikrus daiktus.
  • Sutelkti dėmesį į vieną pratimą ir jį praktikuoti maždaug savaitę – jeigu tai neduoda rezultatų, keisti metodiką.
  • Nepasiduoti, jeigu nepavyksta greitai pasiekti norimų rezultatų.
  • Svarbiausia – tikėti.
 

Įdomybės

 
  • Pirmą kartą telekinezės terminas pavartotas XIX a. pabaigoje, dar po kelerių metų atsirado psichokinezės terminas.
  • Sakoma, kad Nina Kulagina, tobulindama savo gebėjimus, praktikuodavosi tiek, kad prasidėdavo galvos skausmai ir pykinimas.
  • Tyrėjų dėmesio sulaukė ir Lenkijoje gyvenusi Stanislava Tomčyk. Moteris hipnozės būsenoje gebėdavo pakelti žirkles.
  • Vienas populiariausių praktikavimosi namie metodų yra „psi ratas“ – tai popieriaus arba folijos skiautė, pritvirtinta prie adatos ir įstatyta į tvirtą pagrindą. Praktikuojančiajam reikia pajudinti šią skiautę.
  • Racionalaus mokslo šalininkai – M. Faradėjus ir J. Maksvelas – įrodė, kad telekinezė ne paranormalus reiškinys, o aplink kiekvieną objektą egzistuojančių elektromagnetinių laukų sąveikos rezultatas.