Prieš metus, gruodžio 17 dieną, sulaukusi 70 metų mirė nuostabaus balso savininkė iš Žaliojo kyšulio salų, Cezarija Evora. Jos atliekamų dainų stilius vadinamas „morna“. Lėtos, svajingos baladės iš pradžių užkariavo visų Portugalijos kolonijos, o vėliau ir viso pasaulio muzikos mylėtojų širdis.

 

Kimiu, šiek tiek prikimusiu, žemu balsu C. Evora dainavo apie meilę, širdgėlą ir istoriją, vergiją. Dainininkė yra įrašiusi ir linksmesnių „coladeira“ ir „funana“ stiliaus dainų. C. Evora visada koncertuodavo basomis, tuo išreikšdama solidarumą su skurdžiai gyvenančiomis moterimis.

 

C. Evora gimė 1941 metais vargingai gyvenančioje šeimoje. Mirus tėvui, mergaitė nuo 7 metų augo našlaičių namuose. Šiek tiek ūgtelėjusi mergaitė pradėjo dainuoti jūrininkų tavernose ir laivuose, kurie sustodavo Mindelo uoste. Po kurio laiko C. Evora dainavo Žaliojo Kyšulio radijuje. Apie 1960 metus Europoje išleisti dveji koncertiniai C. Evoros albumai. Tačiau 1970 metais C. Evora nutraukė dainininkės karjerą, nes reikėjo užsidirbti pinigų gyvenimui. Tačiau jau 1985 metais sugrįžo į didžiąją sceną.

 

1995 metais C. Evora laimėjo pirmąjį „Gremi“ apdovanojimą už muzikos albumą „Cesaria“. Kitas albumas „Cabo Verde“ laimėjo keturis afrikiečių muzikos „Kora“ apdovanojimus. 1999 metais „Gremi“ statulėlei gauti buvo nominuotas dar vienas albumas „Miss Perfumado“, o 2003 „Voz d‘Amour“ laimėjo geriausio šiuolaikinės muzikos albumo kategorijoje. Iš viso C.Evora įrašė 12 albumų. Paskutinis solinis C.Evoros albumas pasirodė 2009 metų spalį.