„Muzikinė kaukė“ – televizijos šou, kuriame nėra vietos blogoms emocijoms. Jo dalyviai, nuo rudens pradžios varžęsi, kuriam atiteks nugalėtojo vardas, nusprendė pusę žadėto prizo skirti penkiametei Urtei Švenčionytei, kuriai pasveikti gali padėti tik sudėtinga operacija.

BTV „Muzikinės kaukės“ dalyviai, sužinoję apie Švenčionių šeimos nelaimę, negalėjo likti abejingi. Kad ir kuris iš jų šou finale lapkričio 8 d. laimėtų didįjį prizą, 20 tūkst. litų, pusę šių pinigų perves į Urtės sąskaitą. Už šiuos pinigus mažajai ligoniukei Maskvoje bus atlikta operacija, galinti padėti jai atsistoti ant kojų: normaliai vaikščioti, sėdėti, kalbėti. „Viltis miršta paskutinė ir reikia bandyti viską, kas tik įmanoma. 10 tūkstančių litų už vaiko gyvybę tikrai nėra dideli pinigai“, – kalbėjo dainininkė Mia, iš visos širdies trokštanti padėti mažylei.

Urtės mama Erika, sužinojusi apie „Muzikinės kaukės“ dalyvių sprendimą dovanoti jų šeimai 10 tūkstančių litų, negalėjo sulaikyti džiaugsmo ašarų. „Tikras stebuklas, kad jūs atsiradote. Mes patys einame, beldžiamės į kiekvienas duris, žmonės mums aukoja po 10, po 20 litų, kas kiek gali. Mums tai labai svarbu, bet tokiu būdu surinkti reikiamus pinigus – beveik neįmanoma. Ir štai, kai atrodo, kad stebuklais jau nebetiki, jie ima ir atsitinka. Lyg būtume gavę didžiulę prieškalėdinę dovaną“, – „Muzikinės kaukės“ dalyviams dėkojo E.Švenčionienė.
Mažoji Urtė – ketvirtas vaikas Švenčionių šeimoje. Kai ji gimė, kartu su dideliu džiaugsmu pas juos atėjo ir nerimas. Vos paėmusi ant rankų mergytę mama Erika suprato, kad kažkas negerai – dukrelė nerodė jokios reakcijos į aplinką, nepastebėjo, kad mama paėmė jos rankytę ar prilietė pėdutę.  Diagnozė šeimos nepaguodė. Urtei buvo nustatyta neurologinė patologija – smegenėlių kirminėlio hipoplazija. Dėl šios ligos ji negali vaikščioti, jai sunkiai sekasi net sėdėti. Aiškiai kalbėti ji pradėjo tik po penktojo gimtadienio. Tik didžiulių šeimos pastangų jėga ji dabar bando mokytis kartu su kitais vaikais.
Urtės šeima įsitikinusi – mergaitė gali pasveikti. Tačiau tam jai reikia kelių operacijų, naudojant kamienines ląsteles. Toks gydymas – labai brangus. Pirmosioms operacijoms šeima atidavė savo santaupas, draugų ir gerų žmonių paaukotus pinigus, patys persikraustė gyventi į prastesnį būstą, kad kiekvieną litą galėtų skirti savo mažylei.
Pirmieji rezultatai jau yra – tėvai pagaliau gali suprasti, ką kalba jų dukra, ji netgi pradėjo skambinti pianinu ir griežti smuiku. Tačiau pačiai atsistoti jai vis dar per sunku – tam reikia tęsti gydymą, kuriam pinigų šeima neturi. BTV „Muzikinės kaukės“ dalyviai tikisi, kad jų pagalba padės Švenčionių šeimai nepasiduoti ir mažoji Urtė galės pati patirti, ką reiškia visavertis gyvenimas.
„Muzikinės kaukės“ finalo tiesioginė transliacija – ketvirtadienį 20.25 per BTV.