Tikriausiai nedaugelis žino, kad kiekvienas medis turi specifinę energiją, biolauką ir geba harmoningai sąveikauti su žmogaus skleidžiamomis biosrovėmis. Augalai ne tik padeda žmonėms pasikrauti energetiškai, bet ir sukuria tam tikrą nenugalimą jėgą, saugančią nuo pačių įvairiausių nelaimių. Nuo neatmenamų laikų skirtingiems medžiams buvo suteikiamos magiškos savybės. Vienas iš gražiausių ir paslaptingiausių medžių yra lietuviškas beržas, kurio sulą pavasarį daugelis vadina jėgas padedančiu atgauti gyvybės ir sveikatos eliksyru.

 

sula

Sklando gandai, kad beržas globoja ir padeda tik geriems ir maloniems žmonėms gyventi ramiai ir laimingai. Dėlto seniau žmonės labai bijojo užsitraukti beržų nemalonę ir sodindavo jį ne kiemo viduryje, bet šiek tiek toliau – prie vartų. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai, nes beržas turi labai stiprų biolauką, kuris apsaugo namų įėjimą nuo įvairių nedievobaimingų ir nekviestų svečių.

 

Po beržo šakomis būdavo seniau beveik visada padedamas suolelis – tai buvo poilsio, ramybės vieta, kitaip tariant vieta, kur galima pabūti vienumoje, tik su savo mintimis, apie viską pagalvoti ir rasti geriausią sprendimą. Senais laikais tikėta, kad beržas girdi ir supranta viską, ką kalba žmogus, ne tik jo žodžius ištartus balsu, bet ir tai, kas yra vien tik jo mintyse, todėl senovėje žmonės beržui patikėdavo savo paslaptis, pasipasakodavo savo skaudulius, išliedavo savo širdgėlą ir nerimą. Sulos gurkšnojimas taip pat veikia raminamai – pripildo gyvybės syvų ir net gali grąžinti norą gyventi, nenuleisti rankų ir stengtis iš naujo tol, kol galiausiai pavyks.

 

Remiantis liaudies tautosaką labiausiai beržas padeda vaikams, nekaltoms mergelėms ir nėščioms moterims. Jiems iš tikrųjų labiausiai ir rekomenduojama gerti daug vitaminų ir mineralų turinčią beržų sulą. Beržo šakelę anksčiau žmonės įdėdavo į kūdikio lopšį. Tėvai tuomet nebijodavo kūdikių migdyti lopšiuose, pakabintuose ant beržo šakų, nes tikėta, kad beržas, kaip motina, apsaugos vaiką nuo visų negandų. Taip pat tikėta, kad po beržu paliktas pagulėti sergantis vaikas, greitai atgaus jėgas ir pasveiks. Teigiama, kad beržas vaikui suteikia jėgų, stiprybės ir naikina destrukcines energijas, sukeliančias ligas. Seni žmonės pasakoja, kad ne kartą yra nutikę taip, kad beržas nudžiūvo ir mirė, o vaikas, kuris po juo gulėjo, atsigavo po sunkios ir ilgos ligos. Vaikas tarsi susiurbė visus beržo gyvybinius syvus ir vėl tapo sveikas. Beržas dėl jo gerovės paaukojo savo gyvybę…

 

Yra daug legendų apie merginą, kuri atskirta nuo savo mylimojo, pasivertė į beržą. Ir iš tiesų liaunas medžio kamienas primena mergaitės figūros siluetą, o gailiai čežantys beržo lapai – jos ašaras. Prie beržo prisiglausti neretai patariama jauniems žmonėms, kenčiantiems nuo nelaimingos meilės. Gaivinanti beržų sula ne tik sustiprina po ilgos žiemos nusilpusį imunitetą, bet, sakoma, net padeda gydyti sielos žaizdas, suteikia stiprybės, paguodą sielvartaujančiai širdžiai. Vasaros pradžioje netekėjusios merginos beržų lapų įpina į vainikus prieš Joninių naktį. Tikima, kad merginos, kurios netrukus ištekės, turi pasėdėti po beržu, išgerti sulos – tai suteiks joms moteriškos išminties, kaip kurti šeiminį gyvenimą ir turėti stiprią šeimą.

 

Tikima, kad beržo magiškos galios stipriausios gegužę. Maždaug tada, kada pradedama rinkti sveikatai labai naudinga beržų sula. Teigiama, kad beržų sula yra tarsi alchemikų ilgai ieškotas gyvybės eliksyras, mat jis stiprina imuninę sistemą ir apsaugo nuo daugelio ligų. Tačiau iš vieno medelio galima nuleisti ne daugiau nei 1 litrą sulos, nedarant jam labai didelės žalos. Nuleidus sulos per daug medžiui gali būti negrįžtamai pakenkiama, sakoma, kad net sulos praradimas jiems sukelia didelį skausmą. Be to, visada reikėtų padėkoti beržui ar kitam medžiui, pavyzdžiui, klevui, už sulą, už pagalbą, nes medį gali įžeisti nedėkingi, šiurkštūs ir nemalonūs žmonės, ir tada jis pradės jiems keršyti, atsiųsdamas nesėkmes jų asmeniniame gyvenime, sveikatos problemas ir kitas negandas.

 

Šiandien daug žmonių gan skeptiškai vertina magiškas beržų ir sulos savybes. Tačiau geriausias įrodymas yra asmeninė patirtis, rodanti, kad tai veikia. Visada reikėtų prisiminti, kad jei tikėsite medžiu, jis jums tikrai suteiks akivaizdžios pagalbos ir tapsite gyvi liudininkai mažo, asmeninio stebuklo!